Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Több gyerekesek! Mindig olyat...

Több gyerekesek! Mindig olyat főztök amit mindegyik gyerek szeret? Vagy többfélét készítetek, vagy az egyik gyerek "éhen" marad ha épp olyan van amit csak ő nem szeret?

Figyelt kérdés

Hogyan oldjátok meg hogy különböző ízlésűek a gyerekek?

Nekem 2 lányom van de sok étel van amit vagy az egyik, vagy a másik nem szeret.



2016. ápr. 27. 09:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Éhen maradás nálunk nincs és olyat sem teszek eléjük, amit nem szeretnek. Szerencsére nálunk elég nagy a közös rész. Hétvégén van hogy kétfélét főzök, akkor belefér az időmbe, nem kell mindenkinek mindent kívánnia éppen, hétközben a közös halmazból válogatunk, de csak 2 naponta főzök.
2016. ápr. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Amit mindketto szeret, bar eleg egyforma az izlesuk. Olyan van hogy pl ha pizzat csinalok az egyik felenvan kukorica a masikon nincs
2016. ápr. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hú nálunk nagyon megoszlanak az izlések. Pl lányom és én imádjuk a spenót,borsó,gyümölcsfőzeléket,paradicsomos húsgombócot,fasírtot. Fiam és a férjem nem eszik meg ezeket. Tehát ha mi gyümölcsfőzeléket eszünk (rántotthússal) akkor a fiúknak már nem sokból tart egy krumplis köretet összeütni mellé. Általában más körettel szoktam főzni olyat amit nem szeretnek a fiúk vagy mi. Pl ők pörköltesek nagyon,mi nem. Ilyenkor,hogy időigényes se legyen,megfőzöm a husit pörköltnek és amikor megfőtt ,veszek ki husit magunknak és picit megkapatom olajban és a fiúknak utána paprikázom be. Közös körettel,krumplival. A paradicsomos húsgombócot is úgy csinálom,hogy kiveszem nekik a húst és főzök hozzá tésztát,leöntöm valami öntettel és kész.


Általában így főzök,de csak heti 2x fordul elő kb. Tehát nem kezdek el az egyiknek pizzát sütni míg a másiknak rakott krumplit csinálni.

Ezt így kényelmesen összetudom hozni.

Olywn nincs,hogy bárki is éhezne.

2016. ápr. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb iszonyat válogatós, ezzel nem tudunk mit kezdeni. Enyhe autista, ez összefügg mindennel. Sok ételt nem tart ízletesnek, inkább úgy mondanám, hogy csak keveset eszik szívesen.

Így képtelenség változatosan főzni, tehát csinálok valamit, és vagy eszik belőle, vagy nem. Ha nem kell neki, kap mást.

A legnehezebb, hogy az sem állandó, mit eszik meg és mit nem. Egyszer ölni tudna a spagettiért, a múltkor meg kitalálta, hogy ő csak tésztát eszik sajttal. OK, akkor megcsinálja magának.

Ha engedek ennek a "hisztinek", akkor ki is használja, és "jutalmaz" ill. "büntet" azzal, ha nem a kedve szerint történnek a dolgok, akkor nem eszik.

Ebbe mindenki belebolondul rövid idő alatt, úgyhogy nálunk az vált be, hogy ignoráljuk ezt a válogatást.

Ha akar, eszik a főtt ételből, ha nem, akkor csinál egy szendvicset, és megeszi azt.

Egyhez ragaszkodok, ha mindenki itthon van, akkor együtt eszünk, egy asztalnál!

2016. ápr. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

nálunk nincs válogatás ...

pici kortól ez a rendszer bevált

azt esznek amit főzők :-D


annyi a trükk h megbeszéljük előre h mi legyen a menü :-D

illetve ötleteket kérek mindig

2016. ápr. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
Utolsó! Nálunk sem volt soha válogatás,mégis felnőtt fejemre nekem is van étel amit nem eszek meg.
2016. ápr. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Igyekszem úgy főzni, hogy ha nem is szereti mindegyik (4 gyerekünk van), akkor is azért olyan étel amit nem utál és megeszi, majd legközelebb olyan lesz ami az ő kedvence.


Nagyon ritka, hogy kétfélét főzök. Pl. spenótot a kislányom és a legkisebb fiam szereti rajtam kívül, a két nagyobb fiú és a férjem nem. Ilyenkor amikor mi spenótot eszünk a nagyok és a férjem túrógombócot kap, mert azt meg mi nem szeretjük a kislánnyal. A legkisebben most múlt egy éves túrógombócot szerintem még nem kapott, de a spenótot betolja.


Anyósom akár 4 félét is főz egyszerre, hogy mindenki találjon a kedvére valót.

2016. ápr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Gerelyke44 válasza:
100%
Amikor hazaviszem a 3 gyerkőcöt iskolából meg oviból az uzsonna ellenére olyan éhesek, hogy engem is megesznek ha nem vigyázok. Drága nejem naponta főz. Imádom a az iskolai étkeztetést.
2016. ápr. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyám pont ezért utálta meg a főzést, pedig én egyke vagyok. Akárhányszor főzött, mindig 3 félét kellett (egy olyat amit ő eszik, egyet amit apám, és egyet amit én)

A közös rész elenyésző volt sajnos, de sokszor "csak" kétfélét kellett főznie. 10 évig bírta :)

2016. ápr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Gerelyke44 válasza:
100%
Azért fagyasztott pizza mindig van a hűtőben esetleges lázadások leveréséhez. :P
2016. ápr. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!