Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon akaratos a 2éves...

Bazsika25 kérdése:

Nagyon akaratos a 2éves lányom, már szinte annyira ordít hogy meghányatja magát ha nem úgy van valami ahogy azt ő szeretné. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
2016. máj. 4. 14:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Figyelemelterelés kizökkentés nem működik?
2016. máj. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%
hideg víz
2016. máj. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

akkor hány.

majd rájön, hogy ezzel nem ér el semmit.

de ha hányás után kap egy barbiebabát akkor persze megértem

2016. máj. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Hát azt, ami csak elméletben sikerült nekem: csinálj úgy, mintha nem vennéd észre :)
2016. máj. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%

A hideg víz nem megoldás.

Fiam 3 éves, nem hisztis. Múltkor csak nyűglődött, apának is rossz kedve volt, pont kezet mosni mentek, és apa levizezte az arcát, hogy elég.

Na mondanom sem kell, még nagyobb sírás lett, és sokkal tovább tartott lenyugtatnom.


Téged is nyakon öntsön a gyereked hideg vízzel, amikor ideges vagy, és kiabálsz? Te attól biztosan lenyugodnál, nem, kedves 2-es???


Tereld el a figyelmét, beszélj hozzá nyugodt hangnemben, vagy hagyd figyelmen kívül. Le fog szokni róla, ha látja, hogy nincs rád hatással.

2016. máj. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%
nálunk bevált a hideg víz, azért írtam. Kizökkentette. Nem vagyunk egyformák.
2016. máj. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%
a nyugodt hangnem, na az az ami nálunk pl viszont nem használ.
2016. máj. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Miket próbáltál már?


A 2 éves fiamnál ezek valamelyike eddig még bevált:

-elterelés

-nem veszek róla tudomást, látványosan elkezdek valami nagyon érdekesnek és izgalmasnak tűnő dolgot csinálni, vagy úgy teszek mintha nem látnám őt a hiszti miatt, ès nagyon keresni kezdem hova lett

2016. máj. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Figyelemelterelés nem mindig működik.A hideg vizet is próbàltam már,de még rosszabb lett a hiszti.Próbálok nyugodt hangon beszélni ,átölelni mondom neki hogy imádom szeretem és szépen kérem hogy ne legyen ilyen és hagyja abba.Ma becsuktam a szobájába gondolkodni ,megnyugodni talán ez most használ mert elég emlìtenem hogy becsukom újra és abbahagyja.Remélem nem csak a mai nap fog ez működni :) Ja és nem kap barbie babát!!!!
2016. máj. 4. 14:42
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem veszek rola tudomast. Bekuldom a szobajaba vagy a sarokba és akkor johet ki ha megnyugodott,mondjuk ezt akkor szoktam inkabb csinalni amikor dühèben üt vagy rongàl.

A figyeem eltereles fèl éve nem mukodik. Hideg vizet meg nem probaltam.

Ha tudom a hiszti okat pl. nem arra megyunk amerre o akar akkor legugolok hozza es elmondom neki hogy mi miert tortenik most

igy. Sokmindenben donthet. Azon nem akadok ki hogy az ajtobol visszafordul hogy o megis biciklivel szeretne menni de ha mar bezartam az ajtot nem megyunk vissza kicserelni.

Brutal akaratos es hisztis 2 eves mult. Igy valamennyire kordaban tudom tartani.

Nagyjabol kovetkezetes vagyok. Amit egyszer nem engedek azt maskor sem.

Amikor jol csinal valamit mindig megdicserem.

2016. máj. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!