Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen tehéntejet javasolt...

Milyen tehéntejet javasolt innia 2 évesnek? Bölcsikben mi van? Dobozos v termelőtőlhozatják?

Figyelt kérdés

Ma ivott először nagyobb mennyiséget, eddig nem fogadta el de bölcsiben már hozzászokatták.megesik hogy véletlen nincs itthon tejital, igy olyankor a tehéntejjel próbálkozom. Ma volt először, hogy lement teljesen olyan 1,5 deci. Mivel eddig nemigen itta igy nem is gondolkoztam azon hogy milyet kell neki venni, csak ami hirtelen a hűtőben volt azt adtam.

A bolcsis tej azt tudom hogy 2,8-as, még jo hogy ilyen van itthon most, de olcsó dobozos tej...


2016. máj. 8. 21:15
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A tehéntejben amugy vannak antitestek?ha másért nem is, de ezért nem lenne jo tejital/tápszer mellett adni?
2016. máj. 8. 21:57
 2/13 anonim ***** válasza:
33%
2 évesnek már bőven adhatsz olyat,ami van!Mi 1,5-öset veszünk és semmi baja nincs tőle. Tápszert ekkora gyereknek?Nem is hallottam ilyet.
2016. máj. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Pontosabban tejitalt. 3 eves korig napi fél liter az ajánlás.

(Jut eszembe a forralással tuti nincsenek antitestek a tehéntejben)

Kálciumkurát szoktam tartani a tehéntejnek igazábol nem látom értelmét.

De hallottam olyat is, hogy vagy igazi(termelői forralt) tejjel, v 3,5 -össel kell bevezetni, a hígított tej tilos lenne.(ahogy itt is ilyesmit irt sok anyuka amikor a tehéntej bevezetesrol volt szo)

Es az se baj, ha 3 eves koráig nem kap a gyerek, főleg ha tehallergiás van a családban.

Es azt is olvastam 300 ft ár alatti tej az nem tej...

Szoval szerintem az olcso dobozosamnál egészségtelenebb nincs is...

2016. máj. 8. 22:54
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha nem érzékeny rá, akkor szinte mindegy, hogy milyen tejet kap. Legalábbis ennyi idősen.
2016. máj. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem értem mi ez a nagy felhajtás a tej körül. Az én fiam már másfél évesen azt a 2,8%-osat itta, amit mi. Tejitalt meg ilyesmit soha sem kapott. Szerintem meg pont az ilyen műkaják feleslegesek.
2016. máj. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

a csökkentett zsírtartalmút valóban nem ajánlják 2 éves kor alatt, gondolom az összetétele miatt, kivonják belőle ami miatt fontos volna egyébként a tej nekik...én 3,5%-os Cserpes vagy Sparos Bio tejet vettem neki eddig, most lesz két éves, most fogunk áttérni a 2,8%-osra..

ha a márkát kérded - abban én is bizonytalan vagyok. Ne legyen UHT és legyen magyar, szerintem ezeken felül teljesen mindegy milyet adsz neki. persze ha van időd forralgatni és van megbízható beszerzési forrás, a házi tej a legjobb. Nálunk is árulnak a környéken, de én fenntartásokkal kezelem a Juliska néni lefeji a tehenet, utána 3 napig áll a hideg pincébe mire kiviszi a piacra dolgot...szóval érted, a boltit legalább bevizsgálják, ellenőrzik.

2016. máj. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Felénk jár a tejes autó is. Csak kicsit drágább, mint a nagyáruházas tej, de az a baj vele, hogy macerás, mert forralni kell és előre meg kell mondani, hogy hetente hány litert szeretnénk. Tehát nem a fogyasztás mértékének megfelelően szállítják, hanem jön, ha kell, ha nem.
2016. máj. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem egy picit túl aggódod a dolgot.Egy ekkora gyereknek felesleges a tejital,ha pedig szereti a tejet akkor nyugodtan igya.Bármilyet.Ha változatosan étkezik,mindent megeszik,akkor semmi hiány nem alakulhat ki a szervezetében.
2016. máj. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
vagy forralt házitejet,vagy 2,8%os,3,5%os dobozos tej,de nem az UHT. Nem lesz semmi baja a tejtől.
2016. máj. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem aggódod túl, én megértelek.

De a válasz, hogy mindegy.


Én 22 hónaposan vezettem be a tejet, addig Milumil tejitalt adtam. Azóta házi tehéntejet adok, forralva. Az átállásnál tettem bele kakaót, aztán már a tejet is megitta.


Ha ki akarod deríteni, mit iszik a bölcsibe, az a legegyszerűbb, hogy megkérdezed.

2016. máj. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!