Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? Hogyan fegyelmezem?

Mit tegyek? Hogyan fegyelmezem?

Figyelt kérdés
20hónapos a fiam nagyon eleven. Az elején én rontottam el ugyan is én otthonról azt tanultam hogy ha rossz elmagyarazom neki és ha sokadszorra se akkor vagy a fenékére legyintek vagy a kézére. De nála ez nem vált be sőt inkább az ellenkezője ha valami nem tetszik neki akkor csapkod a kezével. De nem tudom hogy mivel fegyelmezem mwg mert semmi nem hát rá. Ha kiabálok akkor is csak kirohog (nem csak engem szinte mindenkit). Tudom hogy nincs nála (se) tekintelyem de szeretnék ezen változtatni. Jó anya akarok lenni. A kisfiam a legértélesebb nem is értem hogy kaphatam én ilyen kisfiút. Kérlek titeket csak óvatosan mert már így is teljesen ki vagyok :/
2016. máj. 18. 22:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

"nem is értem hogy kaphatam én ilyen kisfiút."-sürgősen neked pszichológus!!! Mondom ezt minden rosszindulat nélkül!

Szerintem nincs olyan 20 hónapos, aki igazán szót fogad, hisz mindent tudni akarnak, mindent ki akarnak próbálni. Így marad az ezredszer is rászólsz, ezredszer is elmondod, és elviszed onnan. ehhez persze iszonyat türelem kell, ami persze néha elfogy, de te lemerültél, és ez nem jó, egyikőtöknek sem.

2016. máj. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ó rosszul írtam nem úgy értettem. Azt akartam írni hogy nem is tudom hogy kaphatam én egy ilyen kisfiút, aki sose sír végtelen türelmu és annyi szeretet van benne hogy hihetetlen. A dac korszakát meg csak hisztizni se nagyon hisztizet. Úgy értettem hogy nekem nem járt volna Ő
2016. máj. 18. 22:38
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat :)
2016. máj. 18. 22:39
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Nyugi, itt akarmit irsz ki, 100%, hogy valaki pszichologushoz akar kuldeni..:D

Egyebkent igen, sajnos sok millioszor el kell magyarazni a kisfiunak, hogy mit nem szabad, es miert. Fontos, hogy azt is mindig elmondd, hogy mi az oka annak, amit mondasz. Nem szabad latnia, hogy elveszoted a turelmed.

2016. máj. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Snorri ***** válasza:

Azért kaptad őt, mert megérdemled. :))) Szerintem kb minden kisfiú ilyen. Az enyém is. A lányok talán nyugisabbak, egy darabig. :)

Legyél következetes. Ami nem, az nem. Mindig guggolj le hozzá, és nyugodt hangon magyarázd el, hogy miért nem. Ha lehet, akkor kínálj választási lehetőséget. Készítsd fel arra, hogy vége lesz valaminek, menni kell. Mi ilyenkor mondjuk, hogy akkor még egyszer, aztán utolsó. (pl amikor körbe-körbe járja az autót). :)))Próbálj robbanás előtt közbelépni, pl ha látod, hogy valamin felidegesíti magát. Lépj közbe, segíts neki. Tereld el a figyelmét. Ha nagyon kiborul, akkor pedig csak nyugtasd, vigasztald. Nálunk ezek tényleg bejöttek, rengeteget javult a helyzet, tényleg. Amikor lehet, akkor igyekszünk biztosítani, hogy az ő akarata is érvényesüljön. Olvass a kék nevelésről. Néha én is úgy érzem felrobbanok, de nem mutatom ki, mindig próbálok nyugodt, higgadt maradni. Ha látja, hogy ideges vagy, akkor tudja, hogy irányíthat valamit. Ne gondold azt, hogy elrontottad, és ne mondj ilyet, hogy nincs tekintélyed. Olyan, mintha nem értékelnéd önmagad. Ja, és még egy. Amikor lehet, akkor dicsérj, és dicsérj.

2016. máj. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Snorri ***** válasza:
Jaj, még egy. Minden gyerek hisztizik, ne aggódj. Ez teljesen normális. Minden gyerek feszegeti a határait.
2016. máj. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszaitokat. Nagyon hálás vagyok a filmért és mindent meg teszek érte. :)
2016. máj. 18. 23:30
 8/15 A kérdező kommentje:
Ilyenekre is gondolok hogy 20 szólok neki hogy ne utogesen de ő csak azért is. Utolsó köszönöm hosszú lényegre törő válaszod :)
2016. máj. 18. 23:32
 9/15 anonim ***** válasza:

teljesen rendben van amit csinál!

ha nem tudtad mit csinálj, rácsaptál-ezt írtad. mit tanítottál? ha nem tudja mit csináljon hát csapkodjon. nesze neked! :)


ne ordibálj és ne csapkodj. mindent mondj el neki mit miért nem lehet. és következetesen, amit nem lehet egyszer-azt soha!! amit egyszer lehetett azt mindig!

tehát ha lehet a kanapén ugrálni, mert fáradt vagy és nincs kedved rászólni, akkor holnap is lehet. viszont ha megtiltod, hogy a tv előtt egyen, akkor mindig tiltsd meg, akkor is mikor lepihennél és ezzel le tudnád kötni addig.

ha rosszat tesz, akkor azt ne engedd. mond neki, hogy nem szabad és miért és kérd meg, hogy hagyja abba. ha nem teszi, akkor mond neki, hogy rendben, utoljára szólsz, ha nem fejezi be, akkor büntetést fog kapni. és akkor jöhet a bünti, ami legyen az ő szintéhez mért. pl. ha leszórta az ételt akkor segítsen felszedni.

majd fél év múlva sarokba állíthatod, de még túl kicsi hozzá :)


amúőgy az a rossz hírem, hogy a dackorszak közelébe se jártatok még, az majd 2-2,5 éves korban kezdődik :) szóval te is fogsz kapni, ne hidd, hogy megúszod ;)

2016. máj. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szóval utolsó köszi hogy így kifejtetted 😂 bocsi de már fáradt vagyok bele keveredtem. Szóval köszönöm mindenkinek
2016. máj. 18. 23:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!