Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért divat mostanság sok...

Miért divat mostanság sok szülőnél korlátozni a gyerek etetését?

Figyelt kérdés
Itt elsősorban nem az éheztetésre gondolok, gyöngyösi kislány stb, hanem arra, amikor valaki kényszeres szabályozza a gyereke eveset. Sok helyen bébiszitterkedtem már és nem egy helyen volt olyan, hogy a gyerek megevett egy szelet kenyeret és még éhes volt, erre az anyja Közölte hogy már reggeliztél, egykor adjak neki enni. Volt olyan szülő akinek a gyerekének beesett a mellkasa, amit fémmel hoztak helyre az orvosok. Ő is nagyon sovány gyerek volt. Őt mondjuk gyakran megetettem titokban, ezért nem dolgozom már ott. Olyan érthetetlen ez az egész. Ha valaki beteg és diétáznia kell, az rendben van. De ha valaki éhes, akkor miért nem adnak neki enni? Nekem egy anyuka erre azt mondta hhogy a táplálkozás nem örömszerzésre van, hanem életbenmaradásra. Mivel biológia szükséglet, ezért nem szabad annyit enni, amennyi jólesne. Ez a válasz szamomra elfogadhatatlan.

2016. máj. 20. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Az ilyen anyukák a pisilést is a felénél abbahagyják, mert hát biológiai szükséglet ugyan, de nem szabad olyan sokat pisilni. Csak annyit, hogy legyen hely a termelődőnek...


Fiam 3 éves múlt áprilisban, 17 kg, 103 cm. Nagyon jó étvágya van, bölcsiben mindig repetázik. Sokkal jobb így, mint az unokatesó, aki 4,5 évesen ugyanekkora (vagy már kisebb), és 2 kanál leves után elszalad az asztaltól. Úgy kell könyörögni neki, hogy egyen.

2016. máj. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég szomorú, hogy van ilyen. Lehet a megfelelő mennyiségű kalóriát sem viszi be a gyerek így. Tízórai sincs? Később amikor annyit eszik amennyit majd akar, rendszeresen túleheti magát így a másik véglet is hajlamosít az elhízásra, nem csak a túletetés.
2016. máj. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
A szülők is így ettek, vagy csak a gyerekkel voltak ilyen következetesek? Egyébként van igazság abban amit mondanak, de fejlődő szervezetnél ez nem egészen így működik. ott jóval nagyobb az energiaszükséglet.
2016. máj. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%

Volt olyan szülő akinek a gyerekének beesett a mellkasa, amit fémmel hoztak helyre az orvosok. Ő is nagyon sovány gyerek volt.


B+, és rád bíznak gyereket? Az megvan, hogy a mellkasának semmi köze nem volt a táplálásához?

2016. máj. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Természetesen, ha éhes adok neki enni, de valamennyire én is szabályozom. Csak ezért mert megenne mindent amit elé teszek, nem fogom hagyni neki.

A mértékletesség előszobája ez(amit én írok, és nem amit a kérdező!), amiben sok felnőtt ember nem járt.

" a gyerek megevett egy szelet kenyeret és még éhes volt, erre az anyja Közölte hogy már reggeliztél, egykor adjak neki enni."->Nemhogy egy gyereknek, de a felnőttnek is szüksége lenne tízóraira.Van ilyen szülő?

2016. máj. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
4es, és hol olvastad hogy a kérdező azt írta hogy az éheztetés miatt esett be a mellkasa? Mert én sehol. Csak azt hogy ez a gyerek is nagyon sovány volt.
2016. máj. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A mellkasának elég sok köze volt az eveshez. Mivel nem fejlődött megfelelően, ezért volt beesve a mellkasa. Púpos volt és sápadt. Nem bírt megemeleni egy kiló krumplit 10 évesen. És kérte a kaját, tehát éhes volt. Egyébként ez a mértékletességre való törekvés is érdekes. Ha egy gyerek hajlamos a hízásra vagy kövér, akkor persze nem tömöm. De ha normális a testalkata vagy Eleve sovány és még éhes miután megette az elé letett ételt, akkor kell neki még adni. Miért jó egy szülőnek ha sír a gyereke az éhségtől? Olyan furán gondolkoznak manapság az emberek, pedig én is fiatal vagyok.
2016. máj. 20. 11:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért én még mindig azt gondolom, hogy nagyon kevés szülő van, aki sírásig éhezteti a gyerekét...Én még nem láttam ilyet, de tegye fel a kezét aki igen.

Te, kérdező pont láttál, ez nem azt jeleni, hogy általános, vagy "divat" lenne.

És még mindig azt gondolom, hogy kell a mértékletesség. Attól, hogy a nővérem meg tud enni 5 szelet kenyeret a szalonnasütésen, vagy 2 nagy tányér székelykáposztát(előtte leves, utána süti), még nem gondolom, hogy normális, hogy dugig eszi magát, még ha vékony is emellett. Valószínű azért teszi, mert ezt látta és állandóan kínálgatták.(Nem valószínű, mert tudom.)

2016. máj. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!