Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korban szokták a...

Mennyi idős korban szokták a gyerekek teljesen elhagyni a cumisüveget?

Figyelt kérdés
Magára az eszközre gondolok, tehát amikor már tejet/kakaót is teljes biztonsággal tudnak pohárból, bögréből inni.
2016. máj. 28. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a teljes biztonsaggal ivas szamit, a lelki tenyezo is: azzal ebredes, azzal alvas. A fiam 3 eves lesz, érezhetően nem mostanaban fogja elhagyni a ritualet. Napkozben mar másfél éves korától nem abból iszik
2016. máj. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A lányom 2 éves, kicsi pohárból, ha nem nagy mennyiségű a folyadék benne, akkor tisztán iszik. Nagyobb folyadékmennyiség vagy széles pohár esetén mellécsorog egy része.


Ébredés után rögtön tejet kap cumisüvegben, illetve hazaérkezés után. Ez utóbbit követeli is, egyfajta szokás, rutin lett.

Nekem kezd macerás lenni a cumisüvegek kerülgetése, ezért érdekel csak, hogy nagyjából hány éves korra számoljak azzal, hogy teljesen elhagyja.

2016. máj. 28. 19:14
 3/9 anonim ***** válasza:

A fim épp 3 évesen ment oviba, akkor még este abból itta a tejet (napközben, bárhol simán egyedül ivott pohárból 1,5 éves kora óta).

Amikor már ovis volt, közölte velem, hogy a cumisüveg babáknak való, ő pedig már ovis, úgyhogy ezentúl bögréből kéri a tejet is.

2016. máj. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 2és fél évesen egyik napról a másikra leszokott a reggeli/esti tejital fogyasztásról, onnantól kezdve a cumisüvegről is.
2016. máj. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A fiam 3 éves koráig itta cumisüvegből a kakaót, a kislányomnál valamiért nem használtuk soha, ő a tejet, kakaót is rögtön bögréből kapta.
2016. máj. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Újszülött is tud pohárból inni (ha itatják), tehát a cumisüveg nem létkérdés.
2016. máj. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Másfél évesen hagyta el.

Egyik nap úgy elrakta a cumisüveget, hogy egyszerűen nem találtuk meg. De akkor már volt neki csőrös pohara, abból néha-néha ivott, így mikor nem találtuk a cumisüveget, akkor kapta pohárból a folyadékot. Aztán 2-3 nap múlva előkerült, de nem elmagyaráztuk neki, hogy az már neki nem kell, hisz pohárból is tud inni, sőt a nagyfiúk is abból isznak. Nem is kellett többet.:)

2016. máj. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a fiúk 4,5 évesek de a csöröspohárból való reggeli kakaó az ágyban elmaradhatatlan.
2016. máj. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Két gyerekem 2 éves kora előtt elhagyta, a harmadik kicsit tovább, ott már alkalmaztam egy kis erőszakot, hogy úgy mondjam, szóval már untam, hogy majdnem három éves és még mindig cuclizik, pedig hát bölcsis is volt, szépen tudott poharazni is, nna szóval meguntam és helló cucli, kidobtam, aztán pár nap sírás után nem volt semmi baja.
2016. máj. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!