Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dackorszak vegevel tenyleg...

Dackorszak vegevel tenyleg visszaall az az elotti szemelyiseg vagy ilyen marad?

Figyelt kérdés
Tunderi,nagyon vidam,tipikusan csendes masodik gyerekem lassan masfel eve pukkancs,rosszkedvu,duhos,tombolos,veri a nagyobb testveret ha valami nem tetszik neki,keptelen kezelni a duhet.Nem tudom elkepzelni hogy ez a dackorszak vegevel meg lehetne masmilyen.A noverevel fele ennyi problema nem volt,a csaladban senki nem volt ilyen kis hazisarkany,jo kedelyu a tarsasag,igyekszunk ot is humorral kezelni de kezdek belefaradni.Mindent elront,tonkretesz,es volt mar h tombolas kozben a fuggonyt tepte le a karnisrol mert annyira nem birt magaval.Kislany.Nem tudom ezt hova tenni.Eleg szigoruan fogjuk,meg az sem lehet h azert ilyen, mert elkenyeztettuk.Lesz ennek vege valaha? Vagy van vmi titkos technika amit nem ismerek es helyre lehetne billenteni?:)
2016. jún. 8. 17:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia. Nem írod, hogy hány éves. Az én fiam 3 éves, kb 1.5 évesen kezdődött a dackorszak, szörnyű volt, most 3 évesen normalizálódott a helyzet de most meg már a koránál fogva (meg ovis létére) vannak más egyéb akaratosságai, kisebb nagyobb problémák vele. A hisztik és földhözvágás megszűnt, de lett helyette más, néha morcos és elkezdi mondani, hogy anya buta, apa buta, mert haragszik a világra.

1.5 éves kislányom 2-3 hónapja kezdte a dackorszakot és a legmélyén vagyunk, földhöz vág mindent, megdob minket, üt, felrúg dolgokat, visít-hisztizik, nehezen bírom mert előtte egy tündéri cukiság volt, remélem hogy nála is vége lesz 3 éves kora körülre.

Mást nem tudok javasolni, csak azt, hogy továbbra is neveljétek úgy ahogy eddig, következetesen, megfelelő szigorral (ahogy eddig) és kitartás neked, hidd el, egyszer vége lesz, aztán jön más probléma.

2016. jún. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én csak veled együtt remélni tudom. 2 hónap múlva lesz 3 éves, függönytépés ma is megvolt:) Azt megkérdezhetem, hogy az alvással, evéssel minden rendben van?

Mert nalunk 16 hós kora óta nem alszik delutan, de meg leültetni is nehezen tudom, vagy fektetni. Minden nap meselek 2-3 mesekömyvet nyugodtan meghalgat, befejezi a versek, mondókák, mesek sorait. Barhova lehet vele menni nagyon okosan betartja a szabalyokat. Egy par hete együtt biciklizunk (mindenki a sajat biciklijen) lehuzodik, ha autojon, jarda szelen megall megvar es mondja jön auto vagy sem úgyhogy egy tünemény, de indulas elött szetmarta a fejem a kezem mire bekentem fenyvedővel mert eppen behisztizett( maskor engedi).

2016. jún. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!