Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyermekes anyukák!? Ti is...

Kisgyermekes anyukák!? Ti is tapasztaljátok hogy mennyire bunkók az emberek? PL vásárlás kisgyerekekel, vagy csak simán utcai közlekedés. Kifejezetten városban élők véleményére vagyok kíváncsi és csakois olyanéra akinek vagy gyereke!

Figyelt kérdés
2016. jún. 24. 17:21
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
90%
Nekem szinte csak jó tapasztalataim vannak, terhesen is sorban álltak fel, h átadják a helyet (igaz én hathónaposan mindenórásnak néztem ki, nem vicc). Boltban sem volt még kellemetlenség, pedig a gyerek nem mindig a türelem bajnoka (kétéves, csodát ne várjunk, bár én is igyekszem lefoglalni). Olyan volt már, h pl combinon három nyelven kellett elnézést kérnem, h le tudjunk szállni és arrébb menjenek. Ja, meg egyszer trolin, látták a megállóban, h babakocsival fogok felszállni, nyilván az annak kijelölt helyre szeretnék bejutni, de csakazértis átgázolt rajtunk egy horda. Mondjuk tökmindegy, némi kitartással csak sikerült beállni a babakocsis helyre :D
2016. jún. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
93%
A jardan biciklizesbol nalunk tobbszor is volt utkozes, mivel a babakocsit magam elott tolom, igy az elobb er a sarokra, semmint lathatnam a kozledo veszelyt. Volt, hogy meg a biciklista volt megsertodve, mikor szoltam, h ezt tan nem kene.
2016. jún. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
95%

2 gyerekem van, városban élek.

Vásárláskor semmi negatívat nem tapasztaltam, buszozáskor sem.

Vásárláskor volt már hiszti, senki nem szólt be, buszozáskor pedig eddig mindig átadták a helyet.

Zebránál ácsorgunk néha sokáig, mire végre valaki átenged. Én nem vagyok a zebrára leugrálós fajta alapból, gyerekkel meg főleg nem. Amit észrevettem, hogy azoknak, akik nem engednek át, 99%-a nő!

Utcán sétáláskor előfordul, hogy szinte be kell másznunk a sövénybe, mert egyesek 1 cm-et nem képesek arrébb menni, de ezt gyerek nélkül is tapasztaltam már.

2016. jún. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
75%

34 hetes vagyok és van egy ovisom, Bp-en élünk.

nekem kifejezetten a tinikkel, kamaszokkal van jó tapasztalatom, nagyon előzékenyek, kedvesek és ők azok akik átadják a helyet :)


most, hogy terhes vagyok, rendszeresen elém (akarnak) pofátlankodni. jó nyilván gondolják én ráérek, de sajnos nem így van, 4 napja nem dolgozom, szóval én se értem rá eddig így sokszor megmondtam a magamét és visszaálltam a tolakodó elé. ez tipikusan posta (itt még nem sorszámos sajnos), auchan vevőszolgálat, tegnap a tesco pénztárnál álltak be elém, de még a gyerek rendezvényeken is... tipikusan középkorú vagy nagyi korú nők!

zebránál viszont mindig megállnak, mikor még nem volt hasam akkor sokszor percekig álltunk, elég nagy a forgalom itt, de az utóbbi 2-3 hónapban nyikorgó fékkel megállnak :D


szóval összességében jó tapasztalataim vannak, persze nem engednek előre sehol mint mondjuk anyukámat (még emlékszem is rá), de nem is hiányzik :)

2016. jún. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
76%

Babás válasz is ér, vagy olyankor még nem bunkók máshol sem?

Én győri vagyok, kifejezetten kedvesek és segítőkészek az emberek, akkor is, ha nem kérem.

Pl. ajtó nyitás ha babakocsival vagyok, volt már, hogy mindenáron előre akartak engedni a sorban, hogy ne kelljen várni a babának, stb.

Mostanában kapok már kedves tanácsokat, hogy mivel etessem, mit főzzek neki... Tejszínnel, ezzel-azzal. De tényleg kedvesen mondják, én meg bólogatok, hogy hű de jó, aztán persze nem úgy csinálom. Max ezt foghatnám fel negatívnak, de igazából nem zavar.

8 hónapos, lehet, hogy később, ha majd dackorszakot elérjük, jön a fekete leves? :)

2016. jún. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
50%

Tegnap egy neni beszólt a 3 eves kislányomnak, h mit szólna ha o elvinné a kis húgát (2 honapos, a neni mar 20 perce bámult)


Kislányom közölte nem adja oda es hagyjal engemet beken, kérdezte tolem, hogy miert nez a neni csúnyán, mondtam neki, mert viccelt te pedig le teremtetted...


Kislányom vissza nézett ra, jo akkor bocsánat de hagyjal engemet beken neni.. Neni nevetett egyet es senki nem lett lelki sérült...

Nem tapasztalom a nagyobb bunkosagot mint gyerek elott

2016. jún. 25. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem is kb ugyananyian pofátlanok. Csak gyerek nélkül könnyebb kezelni pl amikor betolakodnak elém a sorba hétvégi nagy bevásárlásnál (kb 10 perc kassza-kupon, utalvány 3 féle..) (gyerek nélkül fizikai előnyben lennék és lehet nem is tudna elém állni, így meg hiába szólok vissza maradok a sorban az álmos, nyűgös gyerekkel és még be is szólnak hogy meg kéne nevelni. Ha egyedül mész nem akkora probléma az a pár perc. De ugye ráérünk..

Az viszont biztos, hogy egyedül átengednek a zebrán, de babakocsival csak akkor jutok át ha nem jön semmi. Ritkán van kivétel.

2016. jún. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
61%

Na, azért egy ötéves nehogy ne tudjon már állni - mellesleg van szád, és megkérsz valakit, hogy álljon fel! Ez csak ennyire egyszerű, persze könnyebb magadban puffogni. Na, EZ bunkóság, igazad van.


Amúgy sokan nem jókedvükből nem adják át a helyet, hanem, mert mondjuk 8-10 órát dolgoztak a gyárban, és hullafáradtak. A műszak után én is maximum várandósnak, nehezen mozgó-, idős embernek állok fel.


És igen, néha rohadtul idegesítő, hogy nyávog, rugdos!, ugrál, mert az ostoba felnőtt képtelen rászólni - nem személyeskedés, hanem tapasztalat.

2016. jún. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
67%
Kb ugyan annyi pofátlan emberrel találkozom a gyermektelenek között mint az anyukáknál. Azért őket se kell félteni, azt hiszik amiért gyerekkel vannak, nekik minden jár. Nekem is volt olyan, hogy törött lábbal ácsorogtam a postán a sorban, bő felső volt rajtam és még nem látszott a hasam, mire beállt elém egy nő babakocsival egy szó nélkül. Buszon is inkább azt veszem észre hogy a gyerekesek tolakodnak, így mióta veszélyeztetett terhes vagyok,inkább autózom, már volt hogy annyira nyomta föl a nő a gyereket hogy engem hassal nekilöktek a korlátnak, pedig én az előző terhességnél sem ültem le szinte soha, és babával sem, mivel hordoztam, kényelmesebb volt állni.
2016. jún. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
77%

A kisgyerekes anyák is tudnak szánalmasan viselkedni.

1. 9. hónapos terhes vagyok. Többször fordult elő, hogy amikor átadták nekem a helyet a buszon, és le akartam ülni, a közelben álló kisgyerekes rögtön sipítozott a gyerekének, hogy rohanj már, ülj már le. Kb. 6 évesről beszélünk(!).


2. Édesanyám rákban haldokolt otthon. Háziorvos, receptért állok sorban édesanyám számára. Kisgyerekes elém pofátlankodik, egy kérdés nélkül. Majd kifejti, hogy neki ehhez joga van, mert a gyereke fáradt. Szóltam, hogy bocs, de most nem tudok udvarias lenni vele, mert beteg anyukám vár otthon, hatalmas fájdalmakkal. Persze, persze, persze... nem számít.


3. Ha megfigyeled, azok, akik nem engednek át téged babakocsival vagy gyerekkel a zebrán, általában olyan női sofőrök, akiknek gyerekülés van az autójában.


Szóval a kisgyerekes nők is elég pofátlanok tudnak lenni.

2016. jún. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!