Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valaha lehetek jó szülő? Vagy...

Valaha lehetek jó szülő? Vagy alkalmatlan vagyok egy kisgyerek nevelésére?

Figyelt kérdés

Engem a szüleim vertek, bántalmaztak, aláztak/nak, igazi "régimódi nevelésben részesültem". 3 éve már megfogadtam, hogy soha nem fogok kezet emelni a gyerekemre. Ma délután az 5 éves unokaöcsémre vigyáztam. Elkezdett hisztizni valamin, asszem' nem azt játszottuk, amit ő akart, de már nem emlékszem, csak arra, hogy valami pitiáner dolgon. Én meg rávertem egyet a fenekére. Nem szándékosan, nem nevelési célzattal; annál sokkal rosszabb; ösztönből. Nem azt mondom, hogy akkorát, hogy felkenjem a falra, tekintettel arra, hogy 48 kg vagyok, de túlmutatott a "legyintés" kategórián. A kisfiúnak rosszul esett, nem számított rá. Én meg csak döbbenten kapkodtam a fejem a kezem és a kicsi között. Nagyon dühös voltam (agamra), nem akartam elhinni, hogy ezt csináltam. Hisz csak egy délutánra bízták rám, és máris testi fenyítést alkalmazok? Mi lesz majd, ha egy kisgyerekkel 0-24 órában leszek együtt? Alkalmatlan vagyok arra, hogy a jövőben gyereket neveljek? Elterveztem, hogy előttem van a negatív példa, én majd teljesen más elveken és szellemmel fogom nevelni a gyerekemet... ez gyakorlatilag képtelenség, hisz ez vésődött az agyamba? Vagy sikerülni fog elérni a célomat? Már a sírás határán vagyok.


16/L


2016. jún. 30. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsere nincs szemelyes tapasztalatom, en nagyon jo csaladban nottem fel. De eloszor es mindenek elott szerintem nagyon nagyon jo uton haladsz. Felismerted, hogy teged bantalmaznak, es hogy ez nem normalis, nem ez a kovetendo pelda. Elhataroztad, hogy te maskepp fogod majd csinalni. Es most azt is felismerted, hogy ez a fenekrecsapas osztonosen jott neked. Az irasod alapjan rendkivul intelligensnek tunsz, es tetszik, hogy foglalkoztat a tema, mert te szeretned majd a legjobbat adni a gyerekednek. Tapasztalat hianyaban en azt tanacsolnam, hogy a kesobbiekben, ha szukseget erzed, talan egy pszichologus segithetne ezt az osztont levetkozni. Minden esetre ezzel a gondolkodassal, vegtelen jo szandekkal es odafigyelessel szerintem mar most tul tettel nehany edesanyan. Tanacsot nem nagyon tudtam adni, ne haragudj, de kivanom, hogy a jovoben sikeruljon elerni a celodat. Minden jot!
2016. jún. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Oda kell majd figyelni, hogy ne történjen ilyen. De csak ettől nem leszel alkalmatlan szülőnek. A gyerek meg már nem is emlékszik rá, téged jobban megviselt szerintem.
2016. jún. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A rossz példát még ha fel is ismerik,sokat tovább viszik.Engem nem vertek de anyukám állandóan ordított,és lelki terrorban tartott.Én is észre vettem,hogy ugyanazokat a szófordulatokat,azokat a bíráló,becsmérlő megjegyzéseket kezdem tenni,de felismertem és leállítottam magam.Nagyon oda figyelek,hogy a helytelen példát ne vigyem tovább.Ne aggódj,ez csak egy alkalom volt,ettől még lehetsz nagyon jó anya.
2016. júl. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
maximálisan egyetértek az elsővel, amit írt. még annyival egészíteném ki, hogy tényleg találj valakit aki viszont tanácsot tud adni, hogy hogyan??? hiszen egyáltalán nem egyszerű a gyereknevelés, még jó példával a háttérben sem. tudni kell, hogy mi alkalmazható sikeresen verés helyett, és sztem ehhez kell majd segítség. mert az se jó ha a ló túloldalára esel, és majd te fogsz félni a saját gyerekedtől. nehéz dolgok ezek, de akár egy védőnő, gondozónő, vagy gyerekpszichológus. akit találsz majd ha eljön az idő, kérj segítséget!
2016. júl. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!