Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan, akinek 4...

Van itt olyan, akinek 4 gyerkőce van?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretnék 4 gyereket, csak azért félek kicsit. Nem állunk jól, de rosszul se anyagilag. Már van egy 4 hónapos babánk és tervezzük a következőt.

De a 2 és 3. Között már lehetne nagyobb korkülönbség.

A kérdés, hogy mennyire nehéz, vagy milyen 4 gyerekkel?



2016. júl. 6. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Még csak egy volt, mikor kiböktem, hogy négyet szeretnék. Nagyjából mindenki hülyének nézett. Majdnem 5évvel később jött a második, aztán másfél múlva az ikrek. 4lány. Én nagyon élvezem, szerintem fantasztikus dolog a nagycsalád, az ikrek meg pláne frenetikusak. Persze nagyon sokat jelent, hogy ennyi gyerkőccel is jól élünk, hogy mind egészséges, okos és gyönyörű:) mikor a kicsik születtek, az elég fárasztó volt, de senkit nem akartam mellőzni, csak mert új babáink születtek. Talán ezért is, de senki nem féltékeny, napjában sokszor ölelgetik egymást. A legnagyobb iskolába megy ősztől, a középső oviba, a kicsik maradnak még egy kicsit..
2016. júl. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

En most varom a 4.-et. A legnagyobb 6, a kovetkezo 2 ikrek 4,5 evesek. Szerintem is jo a nagycsalad, aranyosak a gyerekek. Sok veluk a melo, es jo ha anyagilag is jol all az ember. Nem boldogit a penz, de penz nelkul szerintem nincs boldogsag sem. Azt kell bekalkulalni, hogy az anya ilyenkor kb. 10 evre kiesik a munkabol, es ennyi ido csak a 4 gyerek vilagrahozasara kell. Utana ha majd nagyobbak tanulni is kell veluk, hozni-vinni oket kulonbozo programokra. Szoval mindig van valami.

Egy szo mint szaz, es a kerdesedre valaszolva, ha az anyanak csak a gyerekekkel kell foglalkoznia, es apuka eleg penzt haza tud hozni, akkor siman belefer a 4 gyerek is. Kb. havi egy milla szerintem a 4 gyerekes csalad Bp-en, de mi eleg rosszul tudjuk beosztani a penzt, lehet kicsit kevesebbol is lehet kenyelmesen elni.

2016. júl. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ismerek ilyet, 4 gyerekük van és pont kétévente jöttek a gyerekek egymás után. Most már a kicsi is 3 éves.

Anyagilag nem állnak a legfényesebben, de azért nem segélyre szültek, az anyuka mindig is 4 gyereket akart. Kb a 3. gyerek után tudtak házat venni, addig albérletben laktak.

Szerintem aki nagy családra vágyik, igazi anya-típus és van türelme, vágjon bele!

2016. júl. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Masodik valaszolo vagyok. A kerdesem az, hogy miert pontoztatok le? Miert nem volt hasznos a valaszom? Nem velemenyt irtam, hanem tapasztalatot es banto, provokativ sem voltam. ?
2016. júl. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!