Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vegyem rá a 3.5 éves...

Hogyan vegyem rá a 3.5 éves kislányomat a szigoru titoktartásra ugy hogy ne okozzak neki lelki sérülést? Többi lent

Figyelt kérdés

Barmok, botcsinálta pszihomókusok kiméljenek , komoly válaszokat szeretnék, köszönöm .

Okkal ( részletekbe nem kivánok belemenni ) "helyretettem" a sógoromat pár hónapja (feleségem hugának a férjét ) , azóta teljes a családi béke , sajnos a kislányom látta az esetet , semmi olyan nem történt ami negativ lenne neki , ld. se anyázás se kiabálás se vér nem folyt stb. ... , a feleségem boldog hogy végre minden rendben van a huga családjával ám a kisbabóca néha spontán felemlegeti az esetet , hogyan lehetne ezt a problémát megoldani ? az elmondás nem megoldás, ismerni kéne az asszonyt :)



2016. júl. 23. 22:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a feleségem szülinapi tortájával sikerült úgy besunnyognom munkából hazaérkezve, hogy a feleségem éppen az emeleten volt és nem vett észre, szembetalálkoztam a 6 éves kisfiammal. Az üdvözlő puszi után a mutatóujjamat a szám elé téve intettem, hogy maradjon csendben, és odasúgtam neki, hogy pssszt, titok, ez anya szülinapi tortája, vacsora utánra. Meglepetés. Nehogy eláruld, hogy levittem a szuterén hűtőjébe. Ez meglepi, csak vacsora után derülhet ki, amikor majd felhozom.

Ám amikor a feleségem lejött üdvözölni engem, a gyerek a világ legtermészetesebb módján csicseregte el az anyjának, hogy apa éppen most vitt le egy titkos meglepetés tortát a szuterénbe.


Szóval nem érdemes ezzel küzdeni, a gyerekek még őszinték. Csak úgy lehet titok valami, ha olyankor történik, amikor nem látják...

2016. júl. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
35%
Csak így tovább, ha azt akarod, hogy a gyereked is olyan legyen, akit majd helyre kell tenni...
2016. júl. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
45%

NEm értem, akik az apát piszkálják.


Feltélezhetöen a sógor szóban vagy cselekedetekkel molesztálta az anyát, ö nem tudta leállítani, ezért szólt a férjnek.

A férj meg eligazította a sógort (szóban), csak közben esetleg szóba került, hogy ha "még egyszer tapizni próbálod a Marit", akkor szólok a feleségednek is.

Mivel sem veszekedés, sem egyéb balhé nem volt, ezért nem is figyelt arr senki, hogy a gyerek is a szobában van.

A gyereknek meg a "tapizni" szó tetszik, ezért idönként megkédezi, hogy a "Pista miért nem tapizhatja anyut?"


Szerintem a történet ilyen vagy hasonló, és ha a gyerek a család vagy a sógor felésege elöttt iylet mond, akkor ez a "Marinak" is igen kellemtlen, meg "Pistát" kidobja a felesége.

Ezért kellene a gyereknek nem beszélnie erröl, ami érthetö dolog lenne, csak igen nehéz megoldani.

2016. júl. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
74%
Na utolsó, fantáziád az van. Teljesen mindegy, miért tette helyre. Hazudik a feleségének és erre biztat egy kisgyereket is. Fordított helyzetben tuti kikérné magának.
2016. júl. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
36%
13-as, ha a felesége kérte erre a kérdezőt, miért kellene titkolózni?
2016. júl. 25. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
43%

A feleség nem feltétlen megkérte, hanem elmondta, a férj meg lerendezte.


De ezt csak egy tipp volt, hogy milyen eset lehet, amikor a kérdezö nem csinált rosszat, mégis kínos lenne, ha a gyerek mesélné a sztorit.


Van még legalább 6-8 egyéb lehetöség is, ami eszembe jut, az elözöt csak azért írtam le, hogy megértse pár ember, hogy nem feltétlen hazugságot jelente, ha nem akarja reklámozni egy beszélgetés tartalmát egy harmadik - vagy többedik - embernek.

De ahogy látom, általában elakad mindenki ott, hogy túl kevés részletet tippeltem a történetben.


Ettöl függetlenül jó lenne, ha a kérdezö is véleményt mondana.

2016. júl. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
a kérdező előttünk is szigorúan titoktartó
2016. júl. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!