Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rosszul evő gyerekek szülei,...

Rosszul evő gyerekek szülei, ti hogy reagáljátok le amikor egy falatot sem eszik a gyerek?

Figyelt kérdés
Néha alig tudom magamat tűrtőztwtni a dühítő , amikor pl. egyetlen fala tót sem hajlandó enni. Van néha leszarom tabletta és olyankor úgy vagyok vele , hogy ha éhes úgy is eszik. De hihetetlen , hogy reggel eszik fél szelet kenyeret 2 dl kakaóval és sem tízórai sem ebédet nem eszik.
2016. júl. 28. 15:00
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
2 és fél éves..
2016. júl. 28. 15:01
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
nekem a nagy csinálja ezt pedig korábban annyit evett mint egy felnőtt...nem tudok mit tenni,megtömni nem fogom,de van h ő egész nap eszik annyit mint a te gyereked reggelire....
2016. júl. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ő hány éves?
2016. júl. 28. 15:06
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
elég nehezen viseltem és szíven szerint szépen megtömtem volna mint egy kacsát. A doki nem igazán értette a problémámat mert szerinte ahhoz képest,hogy alig eszik tök jó húsba van. Meg azzal nyugtatott,hogy ha van mit enni éhen halni nem fog. Sokan mondták,hogy oh majd amikor az ovit kezdi megjön az étvágya....hát iskolára megjött az étvágya és 7 évesen kész zabagép lett. A második gyerekem egy haspók volt és így még jobban bosszantott a dolog hiszen egy nap 4szer annyit evett az egy éves mint a 4 éves. Aztán a haspók olyan 2 éves kora után elkezdett válogatni és most 4 évesen ott tartunk,hogy örömtánc van ha pl egy szelet húst és egy marék krumplit megeszik. Mondjuk már annyira nem bosszant mint az elsőnél mert kicsit edzettebb lettem.
2016. júl. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
21%

Nálunk nincs ilyen probléma, de pl. Egy vàltozatos étrend sokat segítene.


Sem a fehér kenyér, sem a cukros kakaó nem valami tápanyagban gazdag, így főleg egy 2 éves kisgyermek számára nem való reggelire.


Próbálj ki minden nap valami mást, újítsatok, és meglátod mi ízlik neki. Ami nem, azt mondjuk 3-4 naponta érdemes újra, más formában adni hátha elfogadja.


Mik azok, amiket elutasít?

2016. júl. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%
Én abszolút nem foglalkozom már vele. Mindig kínáljuk, ha éhes ehet, nem görcsölök rajta. Ha van előtte étel, akkor éhen nem hal. Volt nemrég kivizsgáláson, semmi baja nincs, vashiány sem. Kap béres cseppet és ennyi.
2016. júl. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Csak teljes kö őrlésű kenyeret kap. Válogathat kedvére. Pl. Ma sima sonka , sült sonka , májas , paprikás szalámi , körözött , paradicsom , trappusta sajt , anikó sajt ,alma , szeder és málna volt az asztalon. Ja és Pick fokhagymás szalámi. Azt választotta. Habár előtte nem volt ,de tudja , hogy mézet is kérhet. Tízóraira őszibarack tettem elé.Nem kellett neki. Ebédre vegyes gyümölcsleves és rakott zöldbabot csináltam. Arra figyelünk , hogy sok gyümölcsöt és zöldséget egyén. Édesség nem kap . , mert értelmetlennek gondolom és így sem eszik rendesen. Ő nem ismeri a csokit , pudingot , még a túró rudat sem így ez nem probléma , soha nem is kér.
2016. júl. 28. 15:27
 8/17 anonim ***** válasza:
72%
Látszik, hogy az 5-ös nem látott még rossz étvágyú gyereket. Kérdező, semmi nem használ. Minden nap vedd be a leszarom tablettát. Amíg a gyerek egyébként egészséges, addig eszik amennyit eszik és kész. Az én gyerekem most 4 éves, de még soha nem evett meg egyszerre egy fél szelet kenyeret 2 dl kakaóval.
2016. júl. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
12%
Hogy lenne már egészséges, ha nem eszik????
2016. júl. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
27%
első válaszoló vagyok,8 éves a fiam.
2016. júl. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!