Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez önzőség, vagy ti minek...

Ez önzőség, vagy ti minek neveznétek?

Figyelt kérdés

6 éves lányommal nagyon jó a kapcsolatunk. sokat játszunk együtt, és folyton velem akar lenni (nem váltunk el). ennek ellenére ma olyat produkált, amit nem értek. eleve van nála egy "nem akarom" szindróma. pl ha menni akarunk valahova. strand, nyaralás, mozi. miután kipróbáltattuk vele, nagyon tetszett neki, de sose akarta egyiket se kipróbálni.

tavaly is voltunk moziba, szóval úgy voltam vele, idén is elviszem egy kedves mesére. de a mozi előtt olyan hisztit levágott hogy ő nem akar bemenni, hogy hülyének néztek volna ha mégis veszek jegyet. hozzáteszem, próbáltam vele kompromisszumot is kötni: ha nem tetszik, kimehetünk és ott is hagyhatjuk, csak legalább nézzünk bele, de nem. és nem tudom megérteni mi ez nála, nagyon rosszul esett, mert normális indokot se adott, az se igaz, hogy megijedt, mert azt látnám rajta, meg hát tavaly is volt már.


2016. aug. 3. 15:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
44%

Ez nem önzőség.

A leírtak alapján elkényeztetettség.

2016. aug. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
44%
Egyetértek. Azért csinálta, mert megteheti. Valószínű, az új dolgokkal szemben van benne egy kis bizonytalanság, motiválatlanság, így pedig teljesen elkerülővé válhat. Ez játszma.
2016. aug. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
nem gondolom hogy elkényeztetjük. igenis be van fogva a házimunkába, és nem kap meg mindent amire rámutat. ezeket el is fogadja, és egyébként fegyelmezett jó gyerek.
2016. aug. 3. 16:01
 4/23 A kérdező kommentje:
viszont tényleg nem tudom ilyenkor mit kéne tenni. a nyaralás, strand, nyilván visszük, nem az van amit ő akar, de egy moziba berángatni úgy hogy azért sír, nem akar, hát elég hülyén nézett volna ki, nem?
2016. aug. 3. 16:02
 5/23 anonim ***** válasza:

De. De azt írod, általában is ellenáll. Most tudta, hogy nyerni fog, mert nem állsz le vele vitatkozni idegenek előtt.

Az elkényeztetést pedig az ilyen helyzetekre értem. De tudod, mi nem ismerjük, nem tudhatjuk, hogy milyen, csak a leírtak alapján találgatunk.

2016. aug. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
ok, akkor mondjuk rá, hogy az ilyen helyzetekbe elkényeztetem. de mégis mit kellett volna csinálni? ötlet?
2016. aug. 3. 16:09
 7/23 A kérdező kommentje:
egyébként van benne egy kis félsz is néha, azt tudom hogy néha megijed pl a hangos zenétől, a sok embertől, vagy ismeretlen új dolgoktól. de hát ez az hogy most ez a mozi nem volt ismeretlen
2016. aug. 3. 16:11
 8/23 anonim ***** válasza:
Talán jobban kellett volna bevezetni, többet beszélni róla. Vagy többször hozni új helyzetbe, amit meg kell oldania...te ismered.
2016. aug. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
hát ez az, most én se tudom mit kellett volna.. amúgy beszélgettem vele róla otthon, de nem , otthon is nem volt a válasz
2016. aug. 3. 16:15
 10/23 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőle hogy miért nem akar menni.
2016. aug. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!