Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez önzőség, vagy ti minek...

Ez önzőség, vagy ti minek neveznétek?

Figyelt kérdés

6 éves lányommal nagyon jó a kapcsolatunk. sokat játszunk együtt, és folyton velem akar lenni (nem váltunk el). ennek ellenére ma olyat produkált, amit nem értek. eleve van nála egy "nem akarom" szindróma. pl ha menni akarunk valahova. strand, nyaralás, mozi. miután kipróbáltattuk vele, nagyon tetszett neki, de sose akarta egyiket se kipróbálni.

tavaly is voltunk moziba, szóval úgy voltam vele, idén is elviszem egy kedves mesére. de a mozi előtt olyan hisztit levágott hogy ő nem akar bemenni, hogy hülyének néztek volna ha mégis veszek jegyet. hozzáteszem, próbáltam vele kompromisszumot is kötni: ha nem tetszik, kimehetünk és ott is hagyhatjuk, csak legalább nézzünk bele, de nem. és nem tudom megérteni mi ez nála, nagyon rosszul esett, mert normális indokot se adott, az se igaz, hogy megijedt, mert azt látnám rajta, meg hát tavaly is volt már.


2016. aug. 3. 15:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Moziba, strandra nem kötelező járni. Ha nem akar, nem mentek. Lehet, hogy helyette eljátszott volna egy játszóházban, választott volna egy könyvet a könyvesboltban stb.
2016. aug. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
én megoldottam volna egyszerűen. ha nem, nem, maradhat otthon (term. nem egyedül), én meg elmegyek az anyjával/barátnővel akárkivel, és ha hazaérek, lelkesen mesélek annak, aki vigyázott rá, hogy milyen jó volt.
2016. aug. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

mikor megkérdeztem, annyit mondott, hogy "csak". semmi indok.

ok, hogy nem kötelező, de most emiatt lemondjunk az apjával is minden nekünk tetsző dologról, csak mert a művésznő nem akarja?

2016. aug. 3. 18:06
 14/23 anonim ***** válasza:
57%

Nyilván nem olyan filmet néztek, ami neki való.

Ha ti akartok menni, akkor menjetek, ő pedig legyen nagyszülővel/szomszéddal/rokonnal/bébiszitterrel.


Vele pedig menjetek játszótérre, játszóházba, állatkertbe stb.

2016. aug. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
persze hogy neki való filmre vittem volna. nem tudom honnan vetted az ellenkezőjét.
2016. aug. 3. 18:16
 16/23 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy emlékezett rá, hogy nem rövid egy mozi. Nem minden gyerek szeret egy sötét helyen ülni 70-80 percig...
2016. aug. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtad, hogy le kell mondanotok a férjeddel a nektek tetsző dolgokról.


De mindegy, a lényegen nem változtat: menjetek moziba kettesben, gyerekes programra meg vele.

2016. aug. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

nem hinném hogy zavarta a hosszúsága tavaly, mert szinte tátott szájjal nézte végig, úgy tetszett neki.

a gyerekes programokról meg annyit, hogy sajnos minden programra ez a reakció, hogy ő nem szeretne. pedig egyébként nem antiszociális, szereti a gyerekeket. és mondom, hogy legtöbbször aztán nagyon tetszik neki, csak az elindulás egy kész hiszti

2016. aug. 3. 18:38
 19/23 anonim ***** válasza:
Mással (apa, nagymama, másik anyuka...) is ezt csinálja, vagy csak veled?
2016. aug. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Én meg arra gondolok, hogy más újdonságoktól (új étel, úgy óvó néni, új szokások) nem idegenkedik, csak az új programoktól? Legjobb lenne elmenni moziba pl egy kis barátnővel közösen - úgy biztos szívesen menne! Utána meg már nem lenne újdonság, menne veletek is. Amúgy én a moziban a nagy hangerőt és a hideget utálom, ki tudja, talán neki is emiatt vannak rossz élményei. Lányom mindig befogja a fülét annl a résznél, mikor a Dolby hangbemutató van a film előtt,tudod, azok a suttogó, csilingeló, suhanó hangok, utálja, 7 éves.
2016. aug. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!