Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mint anya vagy mint nő döntené...

Mint anya vagy mint nő döntenél a helyemben? Az egyik kizárja a másikat?

Figyelt kérdés

A férjemmel a kapcsolatom már a fiunk érkezése előtt megromlott. Soha nincs itthon, szombaton is dolgozik, haza is hozza a munkát, későn ér haza és vasárnap pedig a pihenés az első. Ez így volt a gyerek előtt is. De aztán terhes lettem. Nagyon örültem. Bíztam benne, hogy így már egy család leszünk.

Kettő évet töltötte a fiam, amikor már nem is tudtunk beszélgetni a férjemmel. Nem vitáztunk, csak egyszerűen nem beszélgettünk egymással. Eszembe jutott, hogy talán el kellene válnunk. Elkezdtem nézegetni a bölcsiket a fiunknak és a régi munkahelyemmel is felvettem a kapcsolatot. Úgy éreztem ideje lépni.

Éppen ezzel egy időben megismertem egy elvált apukát, aki a lányát közösen nevelte a lány anyjával. Egy hetet töltött az anyjánál, egyet az apjánál. Minden délután találkoztunk a játszótéren, ahová járunk. Ők is elkezdtek egyre gyakrabban járni. A gyerekek annyira jól összebarátkoztak, hogy a kislány többször jött el hozzánk. Mi pedig az apukával egyre jobban megismertük egymást. Egy idő után úgy éreztem én vagyok az, aki jobban igényli a játszóterezést. Az apukával mindent meg tudtunk beszélni, és megmondom őszintén egy idő után a vonzalom is megvolt. A közös programok után biztos voltam benne, hogy ideje elválnom a férjemtől, mert neki semmit sem számítunk. Nem lehetett rávenni egy közös sétára vagy fagyizásra. Úgy gondoltam inkább folytatom egyedül.


Amikor már elhatároztam magam, megtörtént az, amit sohasem gondoltam volna. Újra teherbe estem. Úgy éreztem, hogy végem. Két gyerekkel, köztük egy újszülöttel, hogy élhetnék egyedül? Elmondtam a férfinek, akibe időközben szerelmes is lettem. Mondtam, hogy ne keressük egymást többet. Aztán 5 hónapos terhes voltam, amikor eljött hozzánk. Elmondta, hogy ez az idő elég volt arra, hogy rájöjjön, hogy szeret. Azt mondta, hogy látja, tudja, hogy nem vagyok boldog és a születendő gyerekkel is akar engem. Nem érdekli, hogy nem az övé, hiszen neki is van egy lánya, akit nekem "kell" elfogadnom.


Egyszerűen nem tudom, hogy mit tegyek. A gyerekeknek csak az lenne a legjobb, ha az apjukkal maradnék, nem? Ráadásul ezt az anyagi színvonalat nem tudnánk biztosítani, mert a férjem átlagon jóval felül keres. De mellette egyszerűen nem vagyok boldog. Borzasztóan telnek a napjaim, sokszor felkelni sincs reggel kedvem. Nem vitatkozunk, de ez még annál is rosszabb. Alig beszélünk valamiről.

Most mit kellene tennem? Tudom, hogy az a férfi aki vár rám, tényleg szeret és meg is bízom benne. De attól rossz anyává válnék, ha őt választanám? Ettől nagyon félek. Szerintetek? Most 8 hónapos terhes vagyok.



2016. aug. 11. 00:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
A gyerekeknek az lenne a legjobb, ha te boldog lennél. Az anyagiak szerintem nem szempont. Tölts minél több időt a kiszemelteddel, hogy alaposan megismerd. A csalódás esélye azért mindig megvan, sokan változnak hátrányukra a kezdeti édes időszak után. Szóval ne meggondolatlanul dönts, hanem adj neki időt, és erre a döntésre nem a gyerekágy körüli időszak a legalkalmasabb, most a picire kell koncentrálnod, de mikor már pár hónapos, akkor már lehet ezzel a dntéssel komolyan barátkozni. Egy pszichológus, ha meg tudod engedni magadnak, jól jöhet a saját szándékaid feltárásában.
2016. aug. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Mint egy szappanopera... De azért érdekes 😉. Nem értem. Miért is lenne jó a gyerekeknek az apjukkal?? Amikor gyakorlatilag nem tölt veluk időt, mint apa nem funkcionál. És mindket szülő boldogtalan. Mi ebben a jó?

Az meg,h a férjed jobban keres... Ez komoly? Tudod hogy hívják az ilyen nőket? Ha ez dönt, akkor megérdemled a férjed.

2016. aug. 11. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Vilcsianyuja ***** válasza:
92%

A férjed elé kellene állnod (kellett volna már régen), és kiborítani a bilit. A válási szándékod ellenére összehoztál egy gyereket vele, úgy, hogy állítólag nem is beszélgettek? Mégis hogyan juttok el az aktusig, kézjelekkel? Rossz belegondolni. Borzasztó lehet neked, de te hagytad, hogy a férjed így bánjon veled.

De először vele kellene tisztázni a dolgokat, egyáltalán számítasz-e neki, vagy ő is egyből belemegy a válásba (arra még nem gondoltál, hogy nem mindig csak dolgozik késő estig?), esetleg számít neki annyit a család, hogy változtat a hozzáállásán. Utóbbi esetben lehet, hogy el kellene járnotok családterápiára.

A férfit, akivel elvileg kölcsönös szerelemben vagy... ne haragudj, úgy látszik, én már kiégett lelkű trampli vagyok, de szkeptikus vagyok e tekintetben. Persze, hogy beleszeretsz az első férfibe, aki egy kicsit is több figyelmet fordít rád, mint amihez a férjed által szokhattál. Szép is a szerelem, de a férjeddel szemben azért az lenne a fair, ha el is váltok, nem a másik férfi miatt, hanem magatok miatt, mert tényleg nem megy együtt. Aztán, ha a saját lábadra állsz, majd jöhet a nagy ő. Így nem eshetsz két szék közt a pad alá, hogy ha mégse működne az új kapcsolat.

A gyerekeknek pedig a jelenlegi helyzet egészen biztosan nem jó. Ha ezen nem tudsz változtatni, akkor attól nem vagy rossz anya, hogy kilépsz egy rossz házasságból.

2016. aug. 11. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%
Én válnék. A gyerekeknek kell egy apa aki nem csak verszerint apa... kell nekik a törődés, a beszélgetés, és a megértés. Ha a másik férfi képes elfogadni téged két gyerekkel is, akkor lépj
2016. aug. 11. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű kérdés...

Az a bibi az egészben, hogy te nem válni akarsz, és saját életet kezdeni, hanem átnyergelni egyből egy másik kapcsolatba, úgy, hogy a másik pasit csak felszínesen ismered.

Mert az egy dolog, hogy milyen jópofa apuka a játszótéren, meg lehet vele beszélgetni, és valami alakul... De ettől még érhetnek komoly meglepetések, ha összeköltöztök. Akkor mi lesz, ha az új kapcsolatod nem működik, a házasságod felrúgtad, és költözni kell valahová a két gyerekkel?

Ha ezt csuklóból, fél óra alatt meg tudod oldani, akkor vágj bele. De ha ilyen esetben nincs se pénzed, se egy lyuk, ahol befogadnak, és az utca meg az anyaotthon között tudsz választani, akkor ezt gondold meg kétszer.


Más is írta, és nagyon igaza van! Először válj el, és kezdj önálló életet, amihez az új pasi is csatlakozhat. És ha nem működik, akkor nem kerülsz lehetetlen helyzetbe.


Nagyon sok nő beleesik ebbe a csapdába. Van egy rossz házassága, és nem válik el, amíg nem jön a "másik férfi", akit általában tudatosan keresnek. Hogy legyen kihez költözni, aki anyagi biztonságot nyújt, aki segít felnevelni a gyerekeket... és ha az új kapcsolat befullad, akkor kezdődik minden elölről.


Arra minden esetre készülj, hogy a férjed a válás után sem lesz segítőkész, nem fog a gyerekekre vigyázni, nem fog téged támogatni semmiben, sőt... És nincs kizárva, hogy a családod sem fog kiállni melletted. Tehát tényleg egyedül kell új életet kezdeni.

2016. aug. 11. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez furcsa tortenet....

Ugy jott le,hogy te a penz miatt maradtal a ferjeddel idaig is.azert nem leptel le meg a masodik elott.kenyelmes neked,hogy a ferjed eltart.amugy nem,ez a kapcsolat nem jo a gyerekeidnek.inkabb ket boldog szulo kulon,mint egyutt de boldogtalanul.ez a csaladkep fog belejuk ivodni,ez lesz szamukra a normalis.

Plusz azt nem emlitetted,hogy a ferjeddel egyszer is beszeltel volna a problemaidrol,a valas gondolatarol.lehet eppen a te anyagi igenyeid miatt dolgozik ennyit.gondolom ha kevesebbet dolgozna nem lenne eleg a penz,akkor meg az lenne a bajod.es hat azert szexelni tudtok ugy latszik.ha nekem rossz a kapcsolatom,de azert lefekszem a parommal,vedekezek.nem szulok egy rossz kapcsolatba megegy gyereket.

A masik pali....maganyos o is,az vagy te is.persze,hogy ugy erzitek fellobbant valami.most.de ha osszejottok gyorsan kiderulhet,hogy egyutt megsem megy.lehet ot is a munkaba hajszolnad a penz miatt.....

Lehet szerenyebben de boldogan elni....mint lathatod a penz nem minden..

2016. aug. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért remélem te is érzed hol a bibi a történetben? Rossza a kapcsolat, elválok, már ismerkedek, de azért még összejön egy véletlen gyerek...

Mit szól a férjed a babához?

2016. aug. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
Sosemértettem, hogy ha valaki a válasz fontolgatja, hogy tud teherbe esni a férjétől és ha már ennyi esze volt, hogy nem bírt magával, miért tartja meg a gyereket.
2016. aug. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Jegyezzük meg már végre, hogy csak egy életünk van és azt nem áldozhatjuk fel!

Jogod van a boldogsághoz.

A gyereket meg ne féltsd, mert neki sem jó az, hogy megalkuszol és boldogtalan vagy. Tapasztalatból mondom, elvált vagyok 5 éves gyerekkel. Nagyon boldogok vagyunk.

Sőt! Mióta külön élünk többet foglalkozik apa a fiával. Már megérte.


Minden jót!

2016. aug. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
66%
Ilyen van????
2016. aug. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!