Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mint anya vagy mint nő döntené...

Mint anya vagy mint nő döntenél a helyemben? Az egyik kizárja a másikat?

Figyelt kérdés

A férjemmel a kapcsolatom már a fiunk érkezése előtt megromlott. Soha nincs itthon, szombaton is dolgozik, haza is hozza a munkát, későn ér haza és vasárnap pedig a pihenés az első. Ez így volt a gyerek előtt is. De aztán terhes lettem. Nagyon örültem. Bíztam benne, hogy így már egy család leszünk.

Kettő évet töltötte a fiam, amikor már nem is tudtunk beszélgetni a férjemmel. Nem vitáztunk, csak egyszerűen nem beszélgettünk egymással. Eszembe jutott, hogy talán el kellene válnunk. Elkezdtem nézegetni a bölcsiket a fiunknak és a régi munkahelyemmel is felvettem a kapcsolatot. Úgy éreztem ideje lépni.

Éppen ezzel egy időben megismertem egy elvált apukát, aki a lányát közösen nevelte a lány anyjával. Egy hetet töltött az anyjánál, egyet az apjánál. Minden délután találkoztunk a játszótéren, ahová járunk. Ők is elkezdtek egyre gyakrabban járni. A gyerekek annyira jól összebarátkoztak, hogy a kislány többször jött el hozzánk. Mi pedig az apukával egyre jobban megismertük egymást. Egy idő után úgy éreztem én vagyok az, aki jobban igényli a játszóterezést. Az apukával mindent meg tudtunk beszélni, és megmondom őszintén egy idő után a vonzalom is megvolt. A közös programok után biztos voltam benne, hogy ideje elválnom a férjemtől, mert neki semmit sem számítunk. Nem lehetett rávenni egy közös sétára vagy fagyizásra. Úgy gondoltam inkább folytatom egyedül.


Amikor már elhatároztam magam, megtörtént az, amit sohasem gondoltam volna. Újra teherbe estem. Úgy éreztem, hogy végem. Két gyerekkel, köztük egy újszülöttel, hogy élhetnék egyedül? Elmondtam a férfinek, akibe időközben szerelmes is lettem. Mondtam, hogy ne keressük egymást többet. Aztán 5 hónapos terhes voltam, amikor eljött hozzánk. Elmondta, hogy ez az idő elég volt arra, hogy rájöjjön, hogy szeret. Azt mondta, hogy látja, tudja, hogy nem vagyok boldog és a születendő gyerekkel is akar engem. Nem érdekli, hogy nem az övé, hiszen neki is van egy lánya, akit nekem "kell" elfogadnom.


Egyszerűen nem tudom, hogy mit tegyek. A gyerekeknek csak az lenne a legjobb, ha az apjukkal maradnék, nem? Ráadásul ezt az anyagi színvonalat nem tudnánk biztosítani, mert a férjem átlagon jóval felül keres. De mellette egyszerűen nem vagyok boldog. Borzasztóan telnek a napjaim, sokszor felkelni sincs reggel kedvem. Nem vitatkozunk, de ez még annál is rosszabb. Alig beszélünk valamiről.

Most mit kellene tennem? Tudom, hogy az a férfi aki vár rám, tényleg szeret és meg is bízom benne. De attól rossz anyává válnék, ha őt választanám? Ettől nagyon félek. Szerintetek? Most 8 hónapos terhes vagyok.



2016. aug. 11. 00:28
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Először is! Amikor az anyagiakat említettem, akkor a gyerekekre gondoltam. Persze nekem is jó, hogy jól keres a férjem. De sohasem volt ez az, ami összetartott minket.

A kapcsolatunk amikor kezdett megromlani - már az első gyerek előtt- mondtam neki, hogy egy kapcsolat nem tud működni anélkül, hogy beszélnénk egymással. Szerintem nemcsak a lényeges dolgokról kell beszélnünk, hanem azokról az apró, hétköznapi dolgokról is, amik érintenek minket napi szinten. Ez már akkor is hiányzott, bár rossznak azért nem nevezném az akkori kapcsolatunkat. Ezt többször is mondtam neki, de semmi sem változott, elfogadtam ezt. Aztán még rosszabb lett. És amikor már a válás komolyan felmerült bennem, természetesen neki is mondtam, hogy mit érzek. Elmondtam, hogy nem vagyok mellette boldog, hogy nem tesz semmit, hogy jobban érezzem magam. De nem hitt nekem, nem vett komolyan. Azt mondta, hogy megérti, hogy a gyerek mellett sok a dolgom és most nehéznek érzem, de majd jobb lesz. Nem akarta megérteni, hogy miről beszéltem.

A munkába pedig sohasem hajszoltam. Szenvedéllyel csinálja, mert mindig van valami, ami motiválja. (Előrébb akar jut a munkahelyén.)

Én is tudom, hogy az ideális az lenne, ha előbb elválnék, majd új élet, és esetleg új párkapcsolat. Lehet, hogy ez a férfi az én nézőpontomból csak menedéknek tűnik. Lehet úgy is van.

Soha meg sem fordult a fejemben, hogy elvetessem a gyereket. (Ennek több oka is van)

Arra nem akarok kitérni, hogy ebből a kapcsolatból mégis, hogyan lett gyerek. (Ez már egy újabb történet, ami itt nem is lényeges)

Sajnos most csak azt tudom, hogy boldog nem tudok mellette lenni. Ő nem tud teljesen megváltozni, de így meg nekem nem megy. Korábban nem volt ilyen. Ennyire nem.

2016. aug. 11. 08:58
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Meg tudnál élni egyedül, a két gyerekkel? Ha igen, akkor válj el, és kötlözzetek a gyerekkel. De ne az új pasihoz. Ő maradhat támogatni, randizgatni, de ne egyből éljetek együtt.

Egyébként ha szar a kapcsolat, de szexelünk, akkor úgy védekezem, hogy még véletlenül se eshessek teherbe, főleg 2x. Bocsi, de az én szemszögemből a terhesség hozzàtartozik a problémához, hisz íygy azért nehezebben "ugrálsz". Egyébként én válnék a helyedbe, ha fenn tudod tartani magatokat.

2016. aug. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa egy kicsit. Nem beszéltek a férjeddel, a válást fontolgatod, de közben megtörténik az, amire nem számítottál, hogy terhes lettél? Ezt nem értem. Egy rossz kapcsolatba miért kell még egy gyerek? Nem értem, hogyha nem működik valami, akkor hogy lehet, hogy meglepetésszerűen terhes leszel? Nagyon jól tudod, hogy nem attól leszel rossz anya, mert váltasz. De azt tényleg nem értem, hogy hogy lehettél ismét terhes egy olyan embertől, akit nem szeretsz!
2016. aug. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
79%

Először is, az lenne az ésszerű, ha mennél. De te is érzed, hogy ez mennyire etikátlan minden szempontból és mindenkivel szemben, és most tényleg nem bántani akarlak, mert teljesen értem, min mész keresztül. Ha csak a nagyobb gyetek lenne, nem is lenne kérdés igazán, ugye?

Azt a kérdést tedd fel magadnak, hogy miben változtatja meg a helyzetet a második gyerek?

Amit viszont én kérdeznék tőled: mit tud az egészről a férjed? Nem az előzményekről, hanem a tetvedről, meg a másik férfiről.

2016. aug. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
82%
* tervedről :))) bocs
2016. aug. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Hogy Érted azt, hogy az egy másik történet hogy megint terhes vagy? Azt írtad nem is beszéltek. Ilyen esetben ha már nem bírok magammal akkor védekezek.
2016. aug. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Természetesen szóltunk egymáshoz, csak nem voltak igazi, mély párbeszédek közöttünk.

Ami a férjemet illeti, örült a gyereknek (mind a két esetben). Amikor elmondtam neki sírva, hogy terhes vagyok, azt mondta, hogy normális, hogy kavarognak bennem az érzések és hogy félek, hogy milyen lesz így. Hát végül is elmondta, hogy mit érzek. Sajnos csak azt nem értette meg, hogy miért kavarognak bennem az érzések.

A "terveimről" azt tudja, hogy megszülettek a fejemben. De el nem hiszi. Azt mondta korábban, hogy "Ugyan hova mennél? Minek mennél el? Próbáljunk meg másként állni a dolgokhoz,stb..." Egyébként az első gyerek születése óta azt nem hangoztatom, hogy válnék. De számtalanszor mondtam már neki, hogy én ezt már nem akarom. De mint mondtam, nem veszi komolyan. (Egyébként az egész kapcsolatunkra igaz az, hogy gyerekként próbál kezelni, pedig soha sem voltam olyan, akivel ezt meg lehet csinálni. Biztos vagyok benne, hogy a 15 év korkülönbség sem segít ezen.) Mondtam, hogy változtasson, mert az hogy alig van velünk otthon és hogy már igazán időnk sincs a kapcsolatunkra, nem lesz jó.

A másik férfiról annyit tud, hogy el szokta hozni a lányát játszani hozzánk. Amikor jön érte, akkor még a férjem általában sehol sincs, szóval még csak nem is találkoztak. Azt említettem, hogy a játszótér után elmentünk együtt fagyizni vagy sétálni, de nem tekinti riválisnak. Ezt én erősíteni pedig nem akartam benne, főleg, hogy azt sem tudtam/tudom, hogy mi lesz a vége.


Egyébként ma is találkoztunk. Azt mondta, hogy megérti, ha még nem tudom, hogy mi legyen, várni fog. Csak tudatni akarta velem, hogy hogyan érez. Bár nem akarom hitegetni, becsapni vagy megváratni, de jó volt hallani. Neki tényleg el tudom mesélni, hogy mi az ami bánt és azt látom rajta, hogy érdekli is. Sőt, amikor tud, tesz is érte, hogy nekem jobb vagy könnyebb legyen (legyen ez egy akármilyen picinek is tűnő dolog). Egyre inkább azt látom, hogy amikor megismertem a férjemet még befolyásolható voltam és lenyűgözött az, amit nyújtott nekem (függetlenséget másoktól, anyagi biztonságot és szabadságot, mivel sohasem bánta, ha én a barátnőimmel vagy ismerőseimmel elmentem valahova). De szerelmet úgy érzem, iránta mégsem éreztem soha. Korábban azt hittem, az a szerelem, amit akkor éreztem. Most már viszont tudom, hogy az nem az volt.

2016. aug. 11. 23:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!