Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok mennyire "irányít" a...

Nálatok mennyire "irányít" a gyerek?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekelne, mert az én nevelési módszeremet vannak, akik nagyon leszólják. Tudom, hogy ez egy nehezen megfogható kérdés, de jó lenne, ha kapnék rá választ :)


Amiért engem piszkálnak a környezetemben a "gyakorlott anyukák" az, hogy engedem, hogy reggel ő válasszon ruhát, bármilyen üdítőt engedek (kivéve kólát), megkérdezem (ilyenkor nyáron, amikor itthon vagyunk), hogy hova szeretne elmenni például délelőtt, délutáni alvás után és ekkor tartom is az ígértemhez szigorúan magam, és ilyenek. Azt mondják, hogy nálam nincsenek korlátok. Azt is szokták mondani, hogy nyáron sem kellene 11-ig fent lennie. Amikor ovi van, akkor magától 10-kor már alszik. De ilyenkor nem, de ez most nem is baj, majd ha korán kelünk úgyis visszafog állni. A kaja terén is mindig megkérdezem, hogy mit enne és akkor azt veszek vagy csinálok. A délutáni alvással is az van, hogy mindig megpróbáljuk. De nem mindig jön össze. Én nem cirkuszolok vele. Ha nem megy egy idő után felkelünk.


Egy konkrét kérdésem lenne. Ezt látták a barátnőim: kiöntöttem a lányomnak üdítőt egy pohárba. Bevittem a szobába. A kislányom mondta, hogy neki a másik kellene. Mondtam, hogy legyen már jó, amibe beleöntöttem. Mondta, hogy neki csak a másik kell. Én meg nem cirkuszoltam, hanem kicseréltem. Azt mondták, hogy nem vagyok normális és ennek rossz vége lesz. Ez tényleg hiba? Nálunk akkor most azt mondhatjuk, hogy a gyerek irányít?


Nálatok ez hogy van? Mindig minden úgy történik, ahogy ti mondjátok? Egyáltalán nem engedtek a hisztinek?


2016. aug. 13. 21:58
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Egyébként 4 éves a lányom.
2016. aug. 13. 21:58
 2/28 anonim ***** válasza:
77%

Ha egész életében a szolgája szeretnél lenni, semmi gond.

De később ne csodálkozz, ha teljesen a fejedre nőtt (már most).

2016. aug. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk a konkrét példára én is felkapnám a fejem.

Az, hogy megkérdezed, mit enne vagy inna, annyira nem szokatlan, de hogy nem tetszik amit viszel, és kicserélteti, azért na. Ne ő legyen a főnök, mert hamar a fejedre fog nőni. Hány éves amúgy?

2016. aug. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
42%
Nekem két és fél éves lányom van Hasonlóan teszek ,mint te, de pl az egészségével kapcsolatban nem engedek. Így nálam szóba sem jöhet a vízen kívűl más és a kajánál odafigyelek a sok zöldség, gyümölcsre, amit ha ráhagynék , akkor lehet, hogy nem is enne.
2016. aug. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Lemaradt a lényeg, 4 éves (bár kiírtam kommentbe, de az nem olyan feltűnő) :)

Azt mondjátok ti is, hogy ez nem normális? Csak mert én esküszöm, hogy semmi rosszat nem láttam benne...


Köszönöm a válaszokat!

2016. aug. 13. 22:10
 6/28 anonim ***** válasza:
63%
4-es vagyok A poharas dologról annyit,hogy attól függ, milyen a szitu. Mert, ha látnám, hogy szórakozásból csinálja, akkor nem engednék, de ha egyszerűen azt a poharat nem szereti és egy másik tetszik neki, hát miért ne cserélném ki neki?
2016. aug. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
91%

Nekem a legkisebb gyerekem 4 éves.


Néhány meglátásom van.

Egyrészt a gyerekek nem egyformák.

Van, amelyik jobban ragaszkodik az elképzeléséhez, és ban, amelyik könnyebben hajlik kompromisszumra.

Aztán vannak (számomra) fontos és kevésbé fontos kérdések.

Pl. abban szívesen engedek, hogy melyik pohatat vagy bögrét szetetné, (eleve a kedvencébe töltök), mert ezek azok a dolgok, amik nem maradnak így, a nagyobbaknak is vqn kedvenc poharuk, de ha épp szomjasak, akkor nem balhéznak már ilyesmin, isznak abból, amiből épp lehet. Sőt, pl a 6 éves már azt mondja, hogy neki mindegy.

A ruhát is kiválaszthatja, egyetlen szabály, h az időjárásnak megfelelően kell, vagy játszóra nem lehet szoknya.

Más területen viszont vannak elveim, pl. csak az asztalnál lehet enni/inni.

Kötelező a délutáni pihenő, a 4 évesnek aludnia is kell, csak különleges programok alkalmával marad néha el.

És nálunk is kicsúszik nyáron a fekvés, de ez 9órát jelent, nem 11et.


Összességében én azt tartom fontosnak, hogy legyen, amiben ők dönthetnek, és igyekszem rugalmasnak is lenni, de vannak szabályok, amikhez meg nekik kell alkalmazkodnu.

Különösen fontos ez, ha többen is vannak...

2016. aug. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Van egy olyan pohárszettünk amiben 10 színű pohár van. Véletlenszerűen levettem pár poharat. Gondolván arra, hogy ő lány (több gyerek volt nálunk, a fiúknak zöldet és kéket választottam, egy másik kislánynak citromsárgát, neki pedig lilát). Erre mondta ő, hogy neki a rózsaszínű kellene. Konkrétan ez történt.
2016. aug. 13. 22:16
 9/28 anonim ***** válasza:
53%
A pohár nálunk sem mindegy. :) És bizony én is átöntöm. És tudod miért? Mert nekem is megvan a kedvenc poharam. Ha nekem jogom van a kedvencből inni, akkor neki miért nincs? Jó, tudom, ez a válaszom is nulla lesz.
2016. aug. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
38%

Én nem gondolom, hogy ettől a fejünkre nőnének, sőt, épp azt tanulják meg, hogy a másikat kiszolgálni jó.

A 7 meg 9 évesem pl. már örömmel hozzák oda, amire nekem van szükségem. És néha a 4 éves is, ha olyanja van.

2016. aug. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!