Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Napközi, vagy délben haza a...

Napközi, vagy délben haza a suliból?! Elsős kisgyerek esetében ki mire szavaz? Tapasztalt szülők válaszának örülnék. Köszönöm.

Figyelt kérdés
Most megy elsőbe a kisfiam. Bonyolult a helyzet, nagyon szorongó, nagyon válogatós (tul. képp alig eszik)kisfiú. Fél az iskolától és az új helyzettől nagyon. Én szeretném, ha napközis lenne, de az apja haza akarja hozni délben. Megoldani meg tudjuk, mert bár mindketten sokat dolgozunk, de szinte felváltva otthon tudunk lenni délutánonként. Elég nagy a vita köztünk. :(

2016. aug. 21. 20:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
73%

Nekem a nagy most megy 4.be

Volt,hogy hazahoztam ebed utan.

Szoval tapasztalat az van.

Itthon nem szeret/tud tanulni.eltereli a figyelmet sokminden.meg csak ezt a meset megnezem,meg ehes/szomjas vagyok.a tesonak miert nem kell tanulni...stb.

Igy maradt napkozis.szereti,egyutt tanulnak,a tanar segit(ugy ahogy O elvarja,mert En neha rosszul ertelmeztem a hazit.nem vagyok hulye de voltak erdekes feladatok)

Eloszor ne hagyjatok ott vegig,szepen fokozatosan.delutan van az udvaron szabadido,azt szeretik a legjobban.es tanulni is egyszerubb ugy,hogy minden gyerek tanul.baratkozni is elobb fog,ha ott van a tobbiekkel.

Apukanak mond meg,hogy ne csinaljon anyam asszony katonajat a gyerekebol mert ezzel csak art neki.kajat lehet csomagolni.En is rakok mindig valamit,mert az enyem is rossz evo.

Az oviban os ott volt delutanig,nem lesz nagy ujjdonsag.az elso idoben meg amugy is jatekosan allnak hozza a gyerekekhez.sokat mozgatjak Oket,nem ulnek egesz nap a padban.

2016. aug. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%

Alapesetben én is arra szavaznék, hogy minél hamarabb menekítsük haza az iskolából.

6-os hozzászólásodban a 3. jogos érv, habár, ha a férjed bírja az ezzel járó kényelmetlenséget, akkor illene neked sem fönnakadni ezen.

Az 1. és 2. szerintem nem reális érv. Máshol, másokkal is tud barátkozni, és nem is biztos, hogy jól érzi magát az osztálytársaival.


De mondok kompromisszumos javaslatot: első pár hónapban legyen napközis, aztán kérdezzétek meg, szívesen hazajönne-e ebéd után, vagy inkább maradna a társaival. Aztán döntsön az ő szava.

2016. aug. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Nagyon tetszik, hogy több nézőpontból világítottatok rá a dolgokra, szinte minden válasz elgondolkodtatott. nem tudom, hogy a suliban lesz-e lehetőség a fokozatosságra, vagy a változtatásra, ezt majd megbeszélem a tanító nénivel. Én alapból azt hittem, hogy ha eldöntjük hogy napközis/hazamenős lesz, akkor azon nem lehet később változtatni. Köszi mindenkinek!
2016. aug. 21. 22:51
 14/21 anonim ***** válasza:
70%

Nalunk lehet valtoztatni.

Elvileg az igazgatotol kell engedelyt kerni,de nalunk tobbszor elofordult,hogy a tanitonovel megbeszelve valtoztattunk kis idore.

2016. aug. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
38%

Nem engedném napközibe, ha megtudjátok oldani akkor minek? Fiam most lesz másodikos, hazajön órák után, könnyebb az időt beosztani, tud pihenni tanulni enni. Nem egy padban nyomorog délután 4ig.

Lehet olyan tanárt fogtok ki aki nem foglalkozik a gyerekekkel.

Párodnak igaza van, ne legyen napközis!

2016. aug. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
60%
Az én rossz evő fiam is napközis volt mindig .mert dolgoztam .
2016. aug. 22. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
70%

Az én fiam is most megy elsőbe. Úgy volt, hogy napközis lesz, mert a férjemmel mindketten dolgozunk, így nem lett volna más megoldás. Viszont közbejött a kistesó, most itthon vagyok terhesen, úgyhogy haza fogom hozni órák után.

Alapból még így is a napközi mellett szavaznék, de ismerős anyuka mesélte, hogy hiába a napközis tanár, nem ellenőrzi le a házi feladatot, csak aláírja, hogy a gyerek megcsinálta. Tehát így ott ülne délután a napköziben, és utána még itthon is tanulni kéne vele, ha valamit nem tud. Úgyhogy lenne kb 6 óra, mire engedhetem játszani, és így max egy órája maradna "szabadon". Úgyhogy inkább hazahozom, engedek egy kis pihenőt neki, utána tanulunk, és este marad ideje játszani is. Legalábbis remélem, hogy jól gondolom, majd két hét múlva kiderül.

2016. aug. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
74%
Az én fiam tavaly volt elsős. Ő is hasonlóan szorongó, nehezen oldódó és rossz evő gyerek. Én tanácsot kértem a tanárnőktől, hogy mit javasolnak, mi lenne számára a jobb. Ők kifejezetten kérték, hogy hagyjam ott a napköziben, segíteni fognak neki beilleszkedni és mivel az összes többi kisgyerek is ott van, nagyon kilógna a közösségből, ha elhoznám. Az első pár nap nagyon nehéz volt számára is és számomra is, de a tündéri tanároknak köszönhetően talált barátokat és jól érezte magát. Egy-két hónap elteltével már kifejezetten ő kérte, hogy ne menjek érte 4-re, hadd játsszon még kicsit a barátaival.
2016. aug. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk kötelező a napközi az iskolában. A lányom most kezdi az első osztályt, napközis lesz. A fiam harmadikos lesz, ő eddig is napközis volt, marad ezután is.
2016. aug. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
60%

Remélem nem baj, hogy gyerekként válaszolok.

Én most fogok menni kilencedikbe, 1-5. osztályig napközis voltam. Nekem elég pozitív élmény maradt, főleg mert a legjobb barátommal lehettem egész délután, de tanulás szempontjából is hasznos volt, mert a suliban mindig megírtam a házikat és szóbelit is tanultunk, ráadásul ha valamit nem értettem a tanár mindig elmagyarázta.

Az öcsém kezdetben nem volt napközis, mivel már én is itthon voltam a későbbi években. Én ennek árnyoldalát azt láttam, hogy sokkal nehezebben tanult, mert rengeteg minden elterelte a figyelmét, ráadásul anyukám dolgozott, takarított, főzött, így csak este tudott segíteni neki ha valamit nem értett, ráadásul az öcsém is húzta az időt, így akár még este 7-8 körül is tanultak.

Tavaly volt ötödikes, akkor szerzett elég sok új barátot, ő maga kérte, hogy hadd maradhasson bent játszani velük, de ilyenkor négy körül már úgy jött haza, hogy mindennel kész volt.

2016. aug. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!