Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a gyerekeim apja "csak"...

Ha a gyerekeim apja "csak" ennyit "segít be" a gyerekek körül és úgy általában azért miért szúr szemet most annyi anyukának?

Figyelt kérdés

Elmondom a tapasztalatomat és mivel itt is több ilyen hozzáállású anyát látok a válaszokból, őszintén érdekel.


Természetesen segít nekem. De alapvetően vannak dolgok, amiket ÉN csinálok meg, mert egyszerűen NEM SZERETNÉM, ha más végezné el. Ilyen például a mosás, vasalás (valamikor pont ezt kezdték itt ki egy másik kérdésnél), főzés, sütés, takarítás, mosogatógépből kipakolás. Ezt nem is szeretném, ha a párom csinálná. Ez nekem alap, őszintén szólva néha meg is lep, ha valakinél ezt rendszeresen a férfi végzi.


Sokak viszont azt mondják, hogy ami nálunk van az nem "normális" mivel többet kellene nekem segítenie. De nem értem, hogy mit tudna nekem segíteni, kérlek magyarázzátok el!

Nálunk egy átlagos nap: Ő fél 7-re megy, én 8-ra így értelemszerű, hogy én viszem a gyerekeket oviba és bölcsibe (4 és 2 évesek). Aztán én megyek értük, mert fél 4-kor végzek, ő 5-kor. A gyerekekkel elmegyek bevásárolni, megyünk haza és akkor már kb ő is otthon van. Aztán ő van a gyerekekkel, amíg megfőzök. A fürdetést én csinálom, de azért ott van körülöttünk. Hétvégén általában kitakarítok, ők addig elmennek vagy az ő vagy az én anyámhoz, vagy a mamák jönnek el a gyerekekért. Vasárnap nekem van egy kb egyórás- másfélórás programom 10-től. Addig általában addigra megfőzök, de ő vigyáz rájuk addig is. Aztán valamit együtt csinálunk. De például tény, hogy számomra elképzelhetetlen, hogy orvoshoz nélkülem menjenek.


Szerintem az igazi probléma nem itt van. Hanem! Őszinte leszek. Ha hazaér, vagy hétvégén pihenni szeretne, én nem erőltetem, hogy jöjjön velünk játszótérre, fagyizni, stb... Amihez van kedve jön, amihez nincs nem jön. Most mi értelme lenne erőltetni?

Nekem viszont van kedvem. Rengeteg mindent csinálunk a gyerekekkel. Persze ő is sokszor velünk tart.

De szerintem a felfogásommal van a bajuk. Azt hiszik, hogy azt vallom, hogy mindent a nőnek KELL megcsinálni. Pedig nem! Egyszerűen csak nálunk ez így vált be. Én el tudom fogadni, hogy másoknál ez máshogy van. Engem viszont most ezért piszkálnak. Olyanokat mondanak, hogy cseléd vagyok otthon, meg kihasználja a helyzetet, stb.


Szerintetek? Bármilyen véleményt elfogadok!



2016. szept. 1. 21:36
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
100%

De jó, hogy már emiatt is egymás torkának ugorhatnak a nők. Nem elég a tápszer-anyatej, császár-hüvelyi szülés, hordozás-babakocsi stb témák.


Ha nektek így jó, csináljátok így. Én a közeli barátnőim véleményén általában elgondolkozok. Ismernek elég jól, de ugyanakkor kívülállók is, vannak jó meglátásaik. De nem változtatok csak azért, mert ők ezt mondják.

Elfogadjuk hogy különbözőek vagyunk, más élethelyzetben. Ahol van kert tipikus férfimunkákkal vagy a férj 2 állásban dolgozik, ott nyilván más a helyzet mint ahol van egy kis lakás és mind a két fél 8 órát dolgozik.

2016. szept. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
62%

Nem értem a problémád. Önigazolást keresel, hogy de ügyes nő vagy és milyen elfogadó feleség? Szerintem, kötözködsz mindenkivel, aki megírja a véleményét.


Ezért nem írnék ki kérdést.

2016. szept. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
8%

Téged,drágám,azért oltottak le,mert lövésed sem volt arról,hogy mit is főzz/fagyassz az uradnak,pedig te konyhatündér vagy!

Ebben a kérdésben pedig munka után van szó a háztartásról, ami kicsit más!


Nem igazán értettem már akkor sem, hogy mi is a gond azzal, ha TANÁCSOT kérek egy ilyen oldalon, mivel mindig frisset főzök, nem szoktam fagyasztani, így nem tudom, mi hogy viselkedik felengedés után. Nem, nem vagyok konyhatündér (bár nem tudom, nálad ez mit jelent ;) ), de minden napra van főtt étel, amit én is és a férjem is jóízűen fogyasztunk. Nekem ez bőven elég.


Ha meg nem érted a párhuzamot, amit felvázoltam a válaszomban, azt nagyon remélem, hogy direkt nem érted, mert ha valóban nem jutott el az agyadig, akkor csak sajnálni tudlak...

2016. szept. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
81%

"sok anyának nem hogy nem megy, hanem nem akarja, hogy együtt menjen a háztartás és a gyereknevelés"


És?

Megértést, elfogadást kérsz és ugyanazzal a szájjal mocskolódsz másokon?


Az én férjem sem segít, mert nem kell a segítsége. Az kell, hogy elvégezze a saját feladatát! És a saját feladata: a fele háztartás és a gyereknevelés fele!

2016. szept. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
26%
Ezek a hormonok... :D Tiszta szégyen. Itt sír mindenki, pedig ennyi idő alatt el is mosogathatott volna. :))
2016. szept. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
80%
25: már persze akinél nem mosogatott el a férj :-)
2016. szept. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
off: belinkelnétek azt a kérdést?
2016. szept. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
15%
Gondolom a sok emancipunci kiveszi a részét a férfimunkából is, füvet nyír, ha valami elromlik megszereli, barkácsol, ha kell, bevásárlásnál ő cipeli a nehéz táskákat, nem visz oda befőttesüvegeket a férjének amiket nem bír kinyitni, nem kéri meg a férjét ha valami nehezet kell elmozdítani, nem kelti fel az éjszaka közepén, mert valami furcsa zajt hallott, és még sorolhatnám estig. :)
2016. szept. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:

Kérdező! Ha nincs bajod, miért csinálsz? Ha neked úgy jó, ahogy csináld, tedd úgy, de ne várd el, hogy mindenki egyetértsen veled.

A 12, 22 is én voltam.

Még vm: 5 gyerek ellátásáról, majd csak akkor beszélj, ha már ott tartasz. Nekem sosem kellett pl 5 gyerek füzeteid becsomagolni, mert a nagyok (kb 9-10 éves kortól megcsinálták maguk, max én segítettem nekik, nem fordítva) Egyébként nekem 7 gyerekem van és amikor épp nem voltam szülési szabin v GYED-en, én is dolgozom.

2016. szept. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
89%

28: pont ugyanannyit nyírok füvet és szerelek autót, mint a férjem (egy percet sem). Sőt, égőt is én cserélek mert tériszonya van :-)

Milyen nehezet kell pakolnod neked naponta? De komolyan... Mi utoljára akkor cipekedtünk, amikor megvettük a gyerekbútorokat. De akkor is közösen.

Bevásárlást online intézem - tudom, tudom, milyenháziasszonyazilyen :-)

2016. szept. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!