Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a gyerekeim apja "csak"...

Ha a gyerekeim apja "csak" ennyit "segít be" a gyerekek körül és úgy általában azért miért szúr szemet most annyi anyukának?

Figyelt kérdés

Elmondom a tapasztalatomat és mivel itt is több ilyen hozzáállású anyát látok a válaszokból, őszintén érdekel.


Természetesen segít nekem. De alapvetően vannak dolgok, amiket ÉN csinálok meg, mert egyszerűen NEM SZERETNÉM, ha más végezné el. Ilyen például a mosás, vasalás (valamikor pont ezt kezdték itt ki egy másik kérdésnél), főzés, sütés, takarítás, mosogatógépből kipakolás. Ezt nem is szeretném, ha a párom csinálná. Ez nekem alap, őszintén szólva néha meg is lep, ha valakinél ezt rendszeresen a férfi végzi.


Sokak viszont azt mondják, hogy ami nálunk van az nem "normális" mivel többet kellene nekem segítenie. De nem értem, hogy mit tudna nekem segíteni, kérlek magyarázzátok el!

Nálunk egy átlagos nap: Ő fél 7-re megy, én 8-ra így értelemszerű, hogy én viszem a gyerekeket oviba és bölcsibe (4 és 2 évesek). Aztán én megyek értük, mert fél 4-kor végzek, ő 5-kor. A gyerekekkel elmegyek bevásárolni, megyünk haza és akkor már kb ő is otthon van. Aztán ő van a gyerekekkel, amíg megfőzök. A fürdetést én csinálom, de azért ott van körülöttünk. Hétvégén általában kitakarítok, ők addig elmennek vagy az ő vagy az én anyámhoz, vagy a mamák jönnek el a gyerekekért. Vasárnap nekem van egy kb egyórás- másfélórás programom 10-től. Addig általában addigra megfőzök, de ő vigyáz rájuk addig is. Aztán valamit együtt csinálunk. De például tény, hogy számomra elképzelhetetlen, hogy orvoshoz nélkülem menjenek.


Szerintem az igazi probléma nem itt van. Hanem! Őszinte leszek. Ha hazaér, vagy hétvégén pihenni szeretne, én nem erőltetem, hogy jöjjön velünk játszótérre, fagyizni, stb... Amihez van kedve jön, amihez nincs nem jön. Most mi értelme lenne erőltetni?

Nekem viszont van kedvem. Rengeteg mindent csinálunk a gyerekekkel. Persze ő is sokszor velünk tart.

De szerintem a felfogásommal van a bajuk. Azt hiszik, hogy azt vallom, hogy mindent a nőnek KELL megcsinálni. Pedig nem! Egyszerűen csak nálunk ez így vált be. Én el tudom fogadni, hogy másoknál ez máshogy van. Engem viszont most ezért piszkálnak. Olyanokat mondanak, hogy cseléd vagyok otthon, meg kihasználja a helyzetet, stb.


Szerintetek? Bármilyen véleményt elfogadok!



2016. szept. 1. 21:36
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%
Nekem maga a "segít" szó fura. Az emberek a saját lakásukban, házukban nem segítenek, hanem rendben tartják.
2016. szept. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem egyszerűen a 3. gyerekedként kezeled a férjedet. Nekem csak ennyi jött le. Mi az, hogy mindig azt csinálja amihez kedve van? Miért különb ő mint te? Ugyanolyan felnőtt, ugyanolyan felelősséget vállalt értetek. Neki csak dolgozni kell járni és játszani a gyerekekkel. Jó, hogy nem te viszed és hozod őt is a munkahelyére...
2016. szept. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyanok mondják, akiknek ennyire adsz a véleményére, akkor azt jelenti, hogy közeli viszonyban vagytok. Mi a jó istennek nem kérdezed meg TŐLÜK?
2016. szept. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
100%
Ja és miért nem lehet bevonni a 2 és 4 évest a házimunkába. Nekem a lányom mióta totyog hozza a kis rongyot és törli velem a port, együtt porszívózunk, rakjuk be a mosógépet, teregetünk... Igaz, így több idő. De így tanulják meg és élvezik, hogy segíthetnek. A főzésen kívül a férjem is hozzáfog bármihez. A mi életünk, lakásunk, magunkért csináljuk. Nem segítség!!!
2016. szept. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a házimunkába be nem vonást én sem értem! Nem fáj az egy gyereknek sem!

Az enyémek pl.mióta járnak és értenek valamicskét,kiviszik a pelust a kukába,mosás után segítenek teregetni meg hasonlók.

Persze így kétszer annyi idő,de csak így tanulnak rendet maguk körül. Plussz ugye ők is itt laknak,ugyanúgy koszolnak,miért csak én takarítsak??

2016. szept. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha neked ez így jó, hogy a gyerekeid és a férjed szórakoznak, pihennek, míg te takarítasz otthon, akkor ámen. Nekem inkább az tetszene, hogy közösen, fele annyi idő alatt kitakarítunk és utána együtt töltjük a szabadidőt.

Mondjuk a párod sem értem, és a hasonló "férfiakat" sem értettem soha, jó érzésű ember nem hiszem, hogy hagyja, hogy felesége otthon egyedül csináljon mindent, míg ő épp filmezik, alszik, sportol, stb.

2016. szept. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 A kérdező kommentje:

Nyilván fodrászhoz, műkörmöshöz, barátnőhöz és edzésre (heti 2x) járok én is. De mivel ez nem napi szinten történik, nem írtam le. (Sőt, minden este 4-5kmt futok, amikor már a gyerekek lefeküdtek)

Szóval nem felejtettem el, hogy nem csak anya vagyok. De nálam ez elsőbbséget élvez.


Takarítás... 2 évest én nem vonok bele semmi ilyesmibe. Így értelemszerűen a 4 évest sem. (Addig hova tegyem a kicsit?!)

Azt nem nevezem "takarításnak", hogy kidob valamit, mert ha nem akarja, akkor megteszem én is, ebből nincsen gond. De mást nem csinálnak.

Az csak az egyik ok, hogy tovább tart. Mivel ilyen keveset vagyunk együtt (munka, ovi, bölcsi) én inkább együtt játszok, játszótérre megyek, úszni, stb mint, hogy akkor is takarítsunk. Én gyorsabb vagyok, aztán csinálhatjuk, amit ők szeretnek.


A férjemet pedig, igen "kímélem", mivel strapásabb a munkája, mint az enyém.

2016. szept. 4. 00:22
 48/50 anonim ***** válasza:
100%

:-) , ok,mint írtam te vagy a főnök!

De máshol máshogyan van,és képzeld az is jó! Legalábbis nekünk!

2016. szept. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudom, szerintem senkinek nincs köze hozzá. Én sokkal gyorsabban és jobban intézem a házi munkát, nekem nem segítség, ha ő segít. Sokkal jobban szeretem, ha addig a gyerekekkel van, hiszen egész nap nem látta őket, mellesleg ő is jobban szereti. Másnál meg flottul megy, ha főz, meg a vasal a férj. Nem vagyunk egyformák, mindenkinek máshogy jó. Ne foglalkozz senkivel, ha mindkettőtöknek így felel meg.
2016. szept. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
Nálunk én heti 2 napot dolgozom,igy fel sem merül hogy konkrétan minden nap segítsen. De Akkor is elmosogat magától nem kell kérni ha látja hogy tele van a mosogató,mert nincs mosogató gépek és sajnos van hogy 4-5* mosogatok egy nap :) ha dolgozom akkor előre megfőzök kirakom a gyerekek ruháit stb hogy kéznél legyen minden.mi ugy gondoltuk hogy amig a gyerekek ennyire betegesek én nem vállalok napi jellegű munkát.
2016. szept. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!