Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a gyerekeim apja "csak"...

Ha a gyerekeim apja "csak" ennyit "segít be" a gyerekek körül és úgy általában azért miért szúr szemet most annyi anyukának?

Figyelt kérdés

Elmondom a tapasztalatomat és mivel itt is több ilyen hozzáállású anyát látok a válaszokból, őszintén érdekel.


Természetesen segít nekem. De alapvetően vannak dolgok, amiket ÉN csinálok meg, mert egyszerűen NEM SZERETNÉM, ha más végezné el. Ilyen például a mosás, vasalás (valamikor pont ezt kezdték itt ki egy másik kérdésnél), főzés, sütés, takarítás, mosogatógépből kipakolás. Ezt nem is szeretném, ha a párom csinálná. Ez nekem alap, őszintén szólva néha meg is lep, ha valakinél ezt rendszeresen a férfi végzi.


Sokak viszont azt mondják, hogy ami nálunk van az nem "normális" mivel többet kellene nekem segítenie. De nem értem, hogy mit tudna nekem segíteni, kérlek magyarázzátok el!

Nálunk egy átlagos nap: Ő fél 7-re megy, én 8-ra így értelemszerű, hogy én viszem a gyerekeket oviba és bölcsibe (4 és 2 évesek). Aztán én megyek értük, mert fél 4-kor végzek, ő 5-kor. A gyerekekkel elmegyek bevásárolni, megyünk haza és akkor már kb ő is otthon van. Aztán ő van a gyerekekkel, amíg megfőzök. A fürdetést én csinálom, de azért ott van körülöttünk. Hétvégén általában kitakarítok, ők addig elmennek vagy az ő vagy az én anyámhoz, vagy a mamák jönnek el a gyerekekért. Vasárnap nekem van egy kb egyórás- másfélórás programom 10-től. Addig általában addigra megfőzök, de ő vigyáz rájuk addig is. Aztán valamit együtt csinálunk. De például tény, hogy számomra elképzelhetetlen, hogy orvoshoz nélkülem menjenek.


Szerintem az igazi probléma nem itt van. Hanem! Őszinte leszek. Ha hazaér, vagy hétvégén pihenni szeretne, én nem erőltetem, hogy jöjjön velünk játszótérre, fagyizni, stb... Amihez van kedve jön, amihez nincs nem jön. Most mi értelme lenne erőltetni?

Nekem viszont van kedvem. Rengeteg mindent csinálunk a gyerekekkel. Persze ő is sokszor velünk tart.

De szerintem a felfogásommal van a bajuk. Azt hiszik, hogy azt vallom, hogy mindent a nőnek KELL megcsinálni. Pedig nem! Egyszerűen csak nálunk ez így vált be. Én el tudom fogadni, hogy másoknál ez máshogy van. Engem viszont most ezért piszkálnak. Olyanokat mondanak, hogy cseléd vagyok otthon, meg kihasználja a helyzetet, stb.


Szerintetek? Bármilyen véleményt elfogadok!



2016. szept. 1. 21:36
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk, ismétlem nálunk, pont azért segít be a férjem is mondjuk a háztartásba, mert én úgy gondolom,hogy az életem, nem kizárólag a gyereknevelésről, a mosásról meg a főzésről szól.

A férjem nem is szeretné, ha kizárólag csak ezeknek élnék. Anya vagyok persze, de attól még nő és feleség is, aki teszem azt szeret eljárni néha sportolni, vagy körmöshöz vagy csak inni egy kávét néha a barátnőjével. Ehhez viszont kell az,hogy apa is besegítsen. És ő minden szívfájdalom nélkül be is segít. Pont vmelyik nap mondtam neki,hogy hagyja a mosogató gépet, majd később berakom. Erre megkérdezte,hogy miért, kb. 5 perc. Igaza van. Nálunk sem ő suvickolja a kádat, nem is porszívózik, de azért ilyen pikk-pakk melókat,hogy berakni egy mosógépet meg egy szárítót, anélkül megcsinál,hogy kérni kellene.

És nekem nincs azzal gondom, ha valahol a férj keveset segít, ha ez mindkettőjüknek jó. Én azt nem szeretem, ha valaki kíméli a férjét, aztán meg mártírkodva panaszkodik. De ha nem panaszkodik, mert náluk valóban ez vált be, hát akkor éljenek így.

Én azt tudom,hogy anyukám mást se csinált, csak gyereket nevelt, háztartást vezetett. Aztán felnőtt voltam, amikor beszélgettünk és mondta,hogy ne vegyem magamra, imád bennünket, de néha már bánja,hogy "csak" anya volt. Ahogy megszülettünk, ő már nem volt Nő, Barátnő,sőt néha még Feleség sem.

És néha pont azt érzem, hogy divat lett azokat az anyákat megszólni, aki a gyereknevelésen kívül mással is szeretnének foglalkozni.

2016. szept. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
48%

Nekem csak annyi a véleményem, h világ életemben szerettem a házi munkát. Ahogy időm, energiám engedte rendet tartottam a fiammal való foglalkozás és a munka mellett.

Viszont, elvárok annyit a páromtól hogy reggel kíkelve az ágyból hajtogatta össze az ágyneműjét, ha kiszór, kiöntőre, kiborit valamit takaritsa fel maga után. Hajnyirás után a fsz. padlója ne legyen csupa haj. Ja és a nem használt ruháit pakolja el maga után. Néha szemét kivitel, vagy bolt.

2016. szept. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
19%
30-as, akkor pont annyira lehetsz nőies mint a férjed. :DD
2016. szept. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:

A házimunkával kapcsolatban én is olyan vagyok mint te. Meg tudná a férjem csinálni, de inkább ne csinálja, jobban szeretem, ha minden úgy történik, ahogy én szeretem. Ha valamiben segítséget kérek, akkor azt viszont elvárom, hogy meg is tegye, és nagyon dühítő, ha nem teszi meg (pl. volt már rá példa, hogy beprogramoztam a mosógépet munkába indulás előtt, hogy mire ő meg a gyerek felébrednek pont végezzen a mosással, és neki csak annyi legyen a dolga, hogy azt a pár cuccot ráhajítja a szárítóra. Mikor fél nap múlva hazaértem még minden a mosógépben volt, persze addigra bebüdösödve, szerintem érthető ha pipa voltam)


Kérdező abban viszont egyet értek, hogy a párod valószínűleg kihasználja a helyzetet. Te mindent megcsinálsz, nincs választási lehetőséged, számára viszont minden opcionális. Hát hülye lenne kínlódni a gyerekekkel a játszón, mikor csinálhat mást is, ez igaz. De te meg miért hagyod?

2016. szept. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 A kérdező kommentje:

Nem várok visszaigazolást arra, hogy jól csinálom, amit csinálok. Csak az érdekelne, hogy miért láthatják ezt kifogásolhatónak mások, amikor tudják, hogy ez nálunk bevált.

Akinek nincs véleménye megértem, vagy nem tudja, ahogy én sem a választ, annak felesleges ide írni, hogy mit várok, dicséretet, stb... Ne pazarolja erre a drága idejét!


Egyébként mindenki másnak köszönöm!!!

2016. szept. 2. 13:56
 36/50 anonim ***** válasza:
100%

Álnaív a kérdés. Azért látják kifogásolhatónak, amiért egy fideszes szavazó kifogásolja az mszp politikáját és amiért fordítva. Amiért sokan imádják a halászlét, én meg a világ legundorítóbb ételének tartom.

Ez szerintem számodra is egyértelmű. Ők máshogy csinálják, más az életszemléletük, értékrendjük, ezért.


Ha valóban annyira biztos lennél magadban, tényleg nem szántál volna ennyi időt és energiát a kérdés kiírására, válaszokra, stb.

Így részemről felmerül az a kérdés, hogy ha tényleg magabiztos vagy a fenti helyzettel kapcsolatban, akkor miért nem peregnek le rólad a beszólások?

2016. szept. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 A kérdező kommentje:

Azért mert azt szokták mondani, hogy ne azt nézd, hogy mit mond, hanem hogy ki mondja! Egészen biztosan hallottad már. És itt olyanokra gondolok, akik nem biztos, hogy bántásból mondják. Ezért, hogyha nem is értek velük egyet, érdekel, hogy miért mondhatják. Pont azért mert én EGYÁLTALÁN nem értem! De mindegy. Én nem akarok itt senkinek semmit bizonygatni.

Hiszem, hogy jó, amit csinálunk, csak azt nem értem, hogy mások miért keresnek/találnak ilyen "hibákat".

2016. szept. 2. 16:27
 38/50 anonim ***** válasza:

De nem érted,hogy ez csak más szemében "hiba"??

Ha neked nem "hiba",akkor csináld így tovább és kész!

Mindig lesz valaki,akinek nem lehet megfelelni és nem is kell! Mert csak magadnak kell megfelelned!

2016. szept. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:

"mintha körülbelülis a gyereknevelés+házimunka kivitelezhetetlen lenne párhuzamosan, és ha valaki megoldja, akkor azt lenézik, lecselédezik, ledegradálják a férjét."


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2016. szept. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:

Nincs ezzel igy semmi baj, ha neked is jo ez igy. Nincs erre recept, kinel mennyit kellene az apukanak segiteni, vannak hazimunkat szivesen elvegzok, vannak inkabb gyerekkel szivesebben eljatszo apukak, es vannak ahol egyiket se vallaljak fel.

Ha a velemenyem erdekel, talan picit kisajatitod a haztartasi feladatokat, egy porszivozast, felmosast, teregetest nyugodtan atengedhetnel neha, elronthatatlanok.

De ha igy jo nektek ez a felallas, ne foglalkozz mas véleményével.

2016. szept. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!