Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki csak 3 nap láz esetén...

Aki csak 3 nap láz esetén viszi a kisgyerekét orvoshoz, miért tesz így?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy lehet tüszős mandulagyulladása, tüdőgyulladása, húgyúti fertőzése, fülgyulladása - ezeket hogy zárja ki?
2016. szept. 3. 13:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

Az altalad felsoroltaknal faj a torka,hasa,füle...mrg ugy altalaban nagyon rosszul van..

Ha csak valami vírus kap lazcsillapitot,es jobban lesz...azert szerintem egy idő utan fel tudja merni az ember a betegsegek komolysagat...

2016. szept. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Ahogy íz első is írta, azért mert más tünetek is lennének vsz.

Amikor a lányom utoljára lázas volt, én is 3 nap után vittem, amikor egyszer csak 39 lett neki, az addigi 38,4 max után. Sima vírust szedett be.

Fiamnak volt már fülgyulladása: fájt a füle, jelezte is. Húgyúti fertőzése is éppen 2 hete.... : fájt a pisilés, sírt. Tüdőgyulladásnál sem csak annyi van, h lázas.

Amúgy ha meg tök jókedve van, nem hagyja el magát egész nap, szerintem felesleges rögtön rohanni a dokihoz vele. Fiamnál is volt , meg már lányomnál is ez a 2-3 napig tartó láz, tök jó kedvük volt, csak belázasodtak.

2016. szept. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%

Vizes orrfolyás általában vírus. Olyankor nem rohanok. Az én fiam 2x is kapott el betegséget orvosi rendelőben, egyszer pont húgyúti fertőzés miatt mentünk, volt jel, büdös vizelet és hőemelkedés, a beutalókat ki tudtam kérni egyedül de nem volt segítségem mire vittem vissza, az meg sürgős volt, hát jött velem a gyerek, másnap estére lázas volt, harmadnapra köhögött. A másik alkalom nem is emlékszem már mi volt. De nem a napokat számolom mikor vigyem orvoshoz, ha bizonytalan vagyok inkább elviszem, de a betegségek miatt pl náthával nem szaladok.

Fülgyulladást is ki lehet zárni és a húgyúti fertőzést is egyébként.

2016. szept. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

- sima, vírusos mandulagyulladásnál is fáj a torok

- az egyik gyerekemnek egyszer úgy volt tüdőgyulladása, hogy épp csak köhécselt, az orvos sem tudta megállapítani sima hallgatózás után, csak röntgen mutatta ki, a másiknál is csak hőemelkedése volt, kevés köhögéssel

- fülgyulladásnál elég magas láza volt, egyszer sem fájlalta a fülét, nem nyúlt hozzá, nem feküdt rá, semmi egyéb tünete nem volt

- húgyútihoz még nem volt szerencsénk, csak a barátnőm kislányával kapcsolatban van tapasztalatom, nem járt sűsűn pisilni, nem fájt neki, csak épp állandó láza volt és elesett volt a legelejétől


Csak pech, hogy semmi extra tünet nem jött egyik alkalommal sem? Vagy szerencse, hogy egyik gyereknél sem vártam/vártunk 3 napig?

2016. szept. 3. 14:10
 5/18 anonim ***** válasza:
61%

Tüszős mandula: egyértelműen látszik ha a szájába nézel.

Tüdőgyuszi: nekem volt kisgyerekként, nem a láz az egyetlen tünete, attól sokkal több!

Húgyúti fertőzés: Sír pisilésnél.

Fülgyulladás: sikítva kap a füléhez.

Egyszer volt az 1 évesemnek 2 napig 39 a láza, itthon csillapítottam. Harmadik nap orvoshoz vittem, kiderült benyelt valami vírust. Kaptunk még lázcsillapítót, másnapra rendbejött, leküzdötte.

Én meg azt nem értem mikor egyet fingik a gyerek és már szaladnak vele az orvoshoz..

2016. szept. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
59%
Kérdésed lényege?
2016. szept. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%

az elején rohantam mindig ha kellett, ha nem...így tutifix hogy még benyalt egy fosós-hányóst is a rendelőbe.

Mire olyan 3 éves lett, kialakult egy rutinom, hogy éreztem, hogy mikor van nagyobb baj...

Amúgy azért nem is viuszem le, mert a mi dokink nem egy antibiotikum mániás, és csak akkor ad, ha 3-4 napig 38fölött van a láza..ergó tök felesleges lemennünk, ha semmi köhögés, semmi fájdalom, mert semmit nem ad rá, csak a szokásos, c vitamin, sok ivás, pihenjen, lázcsillapító estére..

akkor mi a fenének vigyem? tavaly volt skarlátja..láz nem volt, de olyan volt a gyerek, mint a hulla..na akkor rohantam vele láz nélkül is..az ember ismeri, érzi a gyerek rezdülését, én bízok magamban, és az anyai megérzésemben, ezért teszek így. :-)

2016. szept. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%
6os: vagy vitatkozni akar, vagy lenézni másokat. Vagy így szerez önbecsülést. De semmi jóindulat nincs a kérdés mögött.
2016. szept. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
35%

3-as vagyok, fülgyulladásnál gondolom nem is gondoltál rá, hogy az lehet a baja. Én szoktam. Óvatosan megnyomom hátul a füle mögött és simán tűri. Így pont nem gondolom, hogy ott lehet a baj. Többgyermekes anyuka ismerősöm mondta, neki mindegyik gyereke kínlódott a fülével. Így igazából egy felesleges kört meg lehet spórolni, mivel lehet menni egyből fül orr gégészetre.

Tüszős mandulagyulladásnál meg szerintem még az én gyerekem se enne úgy, mintha semmi baja nem lenne. Pedig a fogzást vagy orrdugulást hörghurutot hasmenést semmit nem láttam az étvágyán eddig. De ez tényleg nagyon tud fájni. A gyerek még nem szenvedett vele de én igen, sokszor.

2016. szept. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Röntgen mutatta kis a tüszős mandulagyuszit? Na ne fárassz.
2016. szept. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!