Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki csak 3 nap láz esetén...

Aki csak 3 nap láz esetén viszi a kisgyerekét orvoshoz, miért tesz így?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy lehet tüszős mandulagyulladása, tüdőgyulladása, húgyúti fertőzése, fülgyulladása - ezeket hogy zárja ki?
2016. szept. 3. 13:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
64%

pl mert rengetegszer produkált 1 napos lázakat mikor kvázi semmi baja nem volt

(a doki szerint ezzel győzi le a fertőzéseket)


ezért várok ha másnapra semmi baja akkor felesleges lett volna berohanni vele ...

szal nálam ezért él az a szabály h várok

2016. szept. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Snorri ***** válasza:
58%
És kedves kérdező, akkor te rögtön elviszed orvoshoz a gyereket, aki kapásból röntgenre küld? Nem azt mondja vizsgálat után, ha nem talál semmit, hogy valószínű vírus, várni kell, hanem röntgen. Meg vizeletvizsgálat rögtön, ráutaló tünet nélkül...Aha, én meg ezt elhiszem....a doki mondta, hogy érdemes várni 2-3 napot, minek húzod vonod szegényt rögtön? Más egy nagyon pici baba, a csillapíthatatlan, vagy nagyon magas láz, vagy a specifikus tünet.
2016. szept. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
46%

Sajnos húgyúti "szakértő" vagyok, annyiszor voltunk már kórházban.

Minden alkalommal csak aznap lett büdös a pisi és aznap ment fel a hője, fél napon belül kórház lett belőle vénás antibiotikummal. Kétszer a rohammentő jött érte, mert komplikált lázgörcs jelezte a fertőzést, intubálni is kellett.

Az első eset óta minden kis köhögéssel, hőemelkedéssel egyből megyünk az orvoshoz (addig se hanyagoltuk). A labor rutin, volt már hogy teljesen tünetmentesen is fertőzése volt (se hő, se szag).

2016. szept. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
45%

Nem tudom hogyan zárja ki. Főleg hogy ott is sok hamis információt olvasok. A húgyúti fertőzés nagyon sokszor nem jár semmi fájdalommal. Fiunknak is volt csak az étvágytalanság és az aluszekonysag volt a tünet, laza sem volt. Tüdőgyulladása is volt a fiunknak, ami nem járt lázzal, csak kohogott (atipikus tüdőgyulladás a neve), és az sem volt túl durva és nyári kánikula volt.

Úgyhogy mindenki azt csinál én miattam, amit akar, de én nem szórakozok, ha gyanús a gyerek, akkor viszem orvoshoz, mással meg nem torodok.

2016. szept. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
81%

én csak a nurofen tájékoztatója miatt, amire rá van írva, hogy 3 nap után ha a láz és ünetek még fennálnak, akkor orvos.

szóval addig simán leküzdheti a szervezet

2016. szept. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Mire föl több válaszolónál is a rosszindulat??? Senkit nem kritizáltam, egyszerűen a saját tapasztalataimat alapul véve feltettem egy normális kérdést.


T.mandulagyulladás hiába látszik, a kicsinél esélyem nincs megnézni, még a gyerekorvosnak is nagy művészetébe kerül. (De különben is, hadd döntse el ő.)


15.50-es: senkit nem érdekel, hogy elhiszed-e vagy sem, de bizony, a tüdőgyulladásnál az orvos rögtön elküldte röntgenre. Azt mondta, gyanús neki, bár semmit nem hall, de 2 héten belül 6 hasonló korú gyerek jött "csak ennyi" (éppen csak láz, köhécselés) tünettel, 5-nél sokkal komolyabb volt a probléma. Másnap mentünk a kórházba, nála is beigazolódott: atípusos tüdőgyulladása volt. Még jó, hogy nem vártam/várt az orvos hétfőig!


A fülgyulladásnál pénteken kezdődött a láz, késő délután kihívtam az orvost, hiszen hétvége jött. Ő mondta, hogy a füle lesz, be is igazolódott.


Mivel (se) előtte (se azóta) nem volt egyik gyereknél sem, tényleg eszembe sem jutott - köszönöm a füles ötletet, 14.37-es Válaszoló!


Akárcsak a többi normális választ :)

2016. szept. 4. 20:38
 17/18 anonim ***** válasza:

En azert nem viszem, mert a dokim azt mondja ne vigyem 😀

Ha semmi mas tunete nincs, csak lazas, de az sem magas, nem viszem. Felhivom, elmondom mi van, megkerdezi csillapithato-e, ha igen, ne vigyem. Minden alkalommal ezt csinaljuk evek ota.

Tobb gyereknel plane igy csinalom, en is utalok orakat varni a beteg gyerekek kozt, hogy tuti biztos osszeszedjen valamit melle.

Ha 3 napig sem mulik a laza, vagy utkozben jelentkezik egyeb tunet, magasabb lesz a laza, nem viszi le a lazcsillapito, stb.. akkor meg elviszem rogton.


Tudogyulladasra: a te gyerekednek is volt tunete, mert kohecselt. Normal esetben nem kohecsel, gondolom. Az egyik fiamnak volt atipusos tudogyulladasa, semmi laza nem volt, megis heteken at kohecselt. Na en akkor rengetegszer vittem, hallgassak meg a tudejet, hiaba csak ennyi volt es nem volt laza sem. Sose hallottak semmit, csak kb 2 hobap utan, de addigra mar faradekony is lett, na akkor rtg es akkor mutatta ki.

Torokgyulladas: az en gyerekeim nem esznek, ha faj a torkuk, tok mindegy, hogy csecsemok voltak pl es nem tudtak beszelni. Tobbet buktak akkor, akar hanytak is. Szoval ott is van tunet.


Fullel meg eddig nem volt gond, arrol nem tudok nyilatkozni.


En megbizom az orvosomban 100%, azt a protokollt kovetem, amit o javasol.

O egyebkent tobb napig tarto magas laznal is crp-t nez eloszor es csak akkor ad antibiotikumot, ha az magas, tehat baktetialis fertozesrol van szo.


Az egyik gyerekem nagyon konnyen lazasodos volt, rengetegszer volt laza, raadasul nagyon magas is, szuletesetol kezdve. Csomo kivizsgalason volt emiatt, de semmit se talaltak, azt mondtak elmulik kb egy eves korara. (Alapbol felment minden ester 37,6-ra).

Es nagyon konnyen volt 40 fok korul is. Aztan ahogy idosodott szerencsere ezek az esti hoemelkedesek elmultak es csokkent a laz magassaga is, ha beteg.

Nalunk bevett volt, hogy 3 kulonbozo hatoanyagu lazcsillapitot kellett adni egy nap, rotalva, mindbol a maximumot, hogy lemenjen a laza. Szoval lazbol nekunk kijutott, ha minden egy napos laznal dokihoz rohantunk volna az elso par evet gyakoatilag a rendeloben toltjuk.

Ugyhogy mi folyamatos telefonkapcsolatban vagyunk a dokival ilyenkor, sokszor napi tobbszor is, de nem rohanunk el hozza rogton.

2016. szept. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ja, hugyuti fertozes: volt csecsemokoraban, akkor halvany zoldes ermenagysagu folt volt a pelusban, elvittem csinaltak vizeletmintat.

Volt oviskorban is, akkor meg 5 percenkent pisilt, az is eleg feltuno volt. Szoval ezeknel nalunk volt tunet.

2016. szept. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!