Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek normális hogy egy...

Szerintetek normális hogy egy 2-3 éves gyerek a saját édesanyját a keresztnevén szólítja?

Figyelt kérdés
Nővéremőlt hallottam hogy az egyik anyuka a játszótéren akivel jóban van hagyja hogy a gyereke a keresznevén szólítja.Szerintem ez borzasztó furcsa, akivel ez megtörtént, később leszokott róla a gyerkőc?
2016. szept. 3. 22:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%

Ez teljesen normális. A gyerek és az anya viselkedése is. Ha majd nő, mondják neki (legkésőbb) oviban, iskolában, hogy anyukád így- úgy, a többi gyerektől is hallja és észre is veszi (!), ez az egész magától helyrerázódik, nincsen ezzel baj.

Én teljesen megértem az anyukát. Most mit csináljon? Mondogassa? Nyilván ő is tisztában van azzal, amit az előbb leírtam. Ez felesleges stressznek a forrása. Vannak ennél nagyobb gondjai is egy anyának...

2016. szept. 4. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kislányom a második házasságomból szülelett. Következetesen a keresztnevên szólította az apját, mert ezt hallotta a nagyobb tesóitól, akiknek ugye nem az apjuk. Pedig mindig úgy mondtuk neki, hogy hív apa, menj apához. Csak maradt neki Máté, és csak ritkán apa. 2 éves volt, amikor öccse született. A kicsi onnantól, hogy kinyílt a szája, apát mondott, és tőle a nagyobb is eltanulta. Olyan 4-5 éves korától kizárólag apát mond.


Most mondd meg, mit csinálhattunk volna vele? Amúgy nagyon édes volt a szájából a Máté is.

Ami még érdekes, hogy a 2 kicsi közül ő az apásabb.

2016. szept. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nalunk meg az anyamat szolitjak amyunak

Engem meg mamanak ...

A paromat a keresztneven

A masik nagyszulot nenizi

Ez van majd valtozik ..

2016. szept. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Az én lányomnak is volt egy ilyen időszaka, pont ennyi idősen. Az apját szerelmemnek szólította, mert otthon ezt hallotta :-)

Mi is hagytuk, elmondtuk neki hogy apa-anya, de nem csináltunk belőle ügyet.

2016. szept. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
16%
Egyaltalan nem normalis.
2016. szept. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!