Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elsőből újra oviba?

Elsőből újra oviba?

Figyelt kérdés

Kisfiam most tölti szeptember 9én a 6. Évet. Úgy gondoltuk ne maradjon a barátai nélkül így engedtük suliba igaz ő nem akart menni.

Most ott tartunk 4.nap volt és elalszik az órán, a ceruzát sem hajlandó megfogni a tanárnénit levegőnek nézi. Már kapott figyelmeztetést is.

Egyszerűen semmit de semmit nem akar csinálni, ma a füzetét széttépte.

Pedig okos jól nevelt fiú, az oviban dicsérték. Ott semmi baj nem volt vele.

Próbáltuk szépen megbeszélni, fegyelmezni is de semmi nem hat rá.

A tanárnéni azt mondta lehet testileg nem érett a sulira, és nem bírja. Most akkor mi legyen?

Mit csináljunk?


2016. szept. 6. 17:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
64%
Hát, ha vissza lehet küldeni az oviba, én egy percig nem tétováznék... Mondjuk nekem eszembe nem jutna hamarabb suliba küldeni a gyereket, pláne ha még ő sem akarja, csoda, ha ellenáll, ahogy tud?
2016. szept. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
72%

Az oviban javasolták a sulit?

Nevelèsitanácsadóban voltatok iskolaèrettsègi vizsgálaton?

Sos egyezess az ofővel ès az óvodavezetővel.

2016. szept. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
73%
Ilyet még nem hallottam,valamit nagyon elcsösztetek.Nevelési tanácsadó,illetve óvónővel,tanárnővel megbeszélni sos-ben.
2016. szept. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
55%
Úgy látszik, túl korai még az iskola szegénykének. Várjon egy évet és kész. Majd lesznek más barátai.
2016. szept. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
85%
Azért a tanítónèni is elèg szánalmas, ha 4 nap alatt semmire nem tudta rávenni a gyereket, ès ennek megoldására, adott egy figyelmeztetőt egy elsősnek. Ettől biztos megjoön a kedve a gyereknek :(
2016. szept. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
83%
Lehet még nem igazán volt iskolaérett, mondjuk ennek ki kellett volna derülni. Ha ezt mondták is,hogy nem javasolják iskolára,de te még is beírattad akkor jól kiszúrtál szegénnyel. A suli nagyon más mint az ovi és ebbe biza bele kell rázódni. Drukk,hogy fiadnak sikerüljön
2016. szept. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
81%

Valami nem stimmel.

Egyrészt régebben szokás volt, hogy az elsősök alszanak kicsit, mert sokaknak szükség van rá. Másrészt miért alszik el napközben? Éjjel pihen rendesen?

Harmadik pedig a tanárnéni menjen inkább továbbképzésre, mert nem adunk már a negyedik napon figyelmeztetést. Ez alkalmatlanságot sugall.

2016. szept. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
86%

Nem az első eset. Mondjuk nem tudom, hogy ki hibázott, de valaki biztosan, mert valószínű, hogy még nem érett meg az iskolára. Az unokatestvéremmel is így jártak anno. Pár nap után visszakerült az óvodába. Egy év múlva már semmi gond nem volt.

Tanító néni viszont tényleg elég érdekes

...pár nap után figyelmeztetés egy elsősnek... Ettől aztán megjön a kedve.

Kívánom a legjobbakat, hogy mihamarabb megoldást találjátok!

2016. szept. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
73%

Aludni mar nem fog, ez iskola, 2016-ban.


Ti is sokat tehettek. Ne terheld majd otthon, de jatekosan eleinte muszaj.


Az en harmadik gyerekem is hasonlo volt tavaly, kicsit ontorvenyuen, de nagyon megszeppenten kezdte az elso osztalyt. Turelem, ez a legfontosabb.

2016. szept. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Iskola érettnek mondták de azt megjegyezték eléggé kis termetű. Sokat beszélgettünk az oviban mi lenne a jó. Hárman maradtak volna oviban többi ment elsőbe. Kis városban élünk azt hittük jó lesz neki a barátokkal, ügyesen rajzolt, ügyeskedett az oviban de nagyon játékos.


Én sem értem miért csinálja ezt mikor várta a sulit, de első nap után mintha elvágták volna, ment a hiszti a veszekedés.

Este 20:30 kor fekszik és reggel 6:45kor van ébresztő. Délután is alszik ha nincs foci edzés.

Beszéltünk az igazgatóval és szerinte a fiam csak dacos, és egy hét beszokik.

A tanító sem a legjobb, nincs 30perces órájuk 45percig végig tanulnak. Rengeteg feladat lapjuk van vonal írása, írás előkészítés.

2016. szept. 6. 18:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!