Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is rosszul áll most...

Más is rosszul áll most anyagilag az ovi kezdés miatt?

Figyelt kérdés

Tudom annyira nem ebbe a témába tartozik de leginkább itt írnak kisgyerekes anyukák és kíváncsi lennék hogy hányan vagyunk így.

Sajnos annyira elment most a pénz sok mindenre h gondolkoznom kell hogy húzzuk ki hó végéig.


2016. szept. 10. 14:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
72%

Ruhakat nem vettem nekik kimondottan ovikezdes miatt,mert folyamatosan vasaroltam nekik nyáron mikor láttam valami jót..(tescoban parszaz forintokert lehet kifogni pl,vagy pepcoban vettem ezresert farmert nekik,ilyesmik)

Ami ovi miatt volt mket gyereknek tornacipo,benti cipo(10.000 korul a negy pár) meg a tisztasagi csomag,ami kb ötezer volt kettejuknek...nem alszanak ott,igy agynemu nem kellett..

Szóval most ez már elment,es necces lesz ez a honapotok,de javaslom,hogy ne kampanyszeruen vasarolj pl. Ruhakat,hanem folyamatosan,ha latsz valami jot...igy nem egyszerre kell lecserelni a ruhatarat pl.

2016. szept. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
78%
én egy fillért nem költöttem az ovira. ruhákat persze vettem, de nem az ovi miatt, hanem mert kinőtte a tavaly őszieket. szandált bevittük a nyárit, tisztasági csomagnak meg volt itthon minden ami kellett, abból vittem be
2016. szept. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
68%

Ne haragudj meg,de ezen En is meglepodtem...

Ket iskolas koru gyerkocom van,a kisebb most kezdte.

En oviba soha nem vettem uj ruhat....a kicsit rovid melegito is frankon megtette benti nadragnak,a nyari szandi benti ciponek,de ha kellett is akkor kinaban 1500-2000ft.jo allapotu farmert sosem adtam ra,ha mentunk valahova ovi utan vittem magammal mikor mentem ertuk.

Hetente vehettem volna uj ruhakat...

Szoval nem ertem mi vagott oda ennyire.

Szerintem inkabb a csaladi es a gyes(?) Hianyzik,amit ugye megkapott mindenki aug vegen,aztan ment a juhu van penzem,de azon gondolkodni,hogy mi lesz szeptemberben mar nem megy.

De ha nem igy van akkor ne haragudj.

Viszont tenyleg ha az ovikezdes igy megviseli a kasszat...(????) Akkor a sulira mar honapokkal elobb rakjatok felre(bar akkor meg honapokig lesz szar anyagilag mert azert a suli kezdes egy elsosnek ott kezdodik,hogy min 10.000egy taska,3000 tolltarto,5000korul a felszereles es akkor a gagyit vetted....tornaruha,tornazsak,x csomag p.zs.,wc papir,szalveta,folyekony szappan...)

Szoval azert erre keszuljetek.

Es azert legyszi ird mar le,hogy mit vettel az oviba es mennyiert..

Bar Nekunk semmit nem kellett vinni,mindent adtak.

2016. szept. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
60%

Én is kíváncsi vagyok rá. Nekem magánovis a gyerek, semmi sem kell, 25000 a fél nap/hó.


A fiamé zúzós volt, de ő iskolás és kolit is kezdett, ahhoz kellett sok minden.

2016. szept. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
68%
Én is kíváncsi vagyok mit vettél ovikezdésre ami olyan sokba került. Iskolásom van, másodikos, de most még a sulikezdést se éreztem meg annyira. Tavaly igen, amikor az elsőt kezdte, na az engem is földhöz vágott anyagilag.
2016. szept. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
56%
Hat ezt en sem ertem. Csak arra tudok gondolni, h nem a hadaban meg a tescoban vásárolt be a gyereknek, hanem gap, benetton, H&M....
2016. szept. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
69%

Egy fogkefét kellett venni. 250 Ft nem vágott földhöz! :)

Ruha itthonra is kell, egyébként mindent kapnak. Étkezés is ingyenes.

2016. szept. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
59%
Nekem bölcsisem van ugyan, de én sem értem. Nem azért vásárolok pl. pulcsit és szabadidőnadrágot, mert odajár, hanem mert jön az ősz, a gyerek pedig kinőtte a korábbi meleg holmikat.
2016. szept. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
59%
Nekem 3 gyerekem van enyit összesen költötem rájuk főképp az iskolásokra ,ovisomnak ruhát kellet venem .
2016. szept. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
59%
Ja tornacipöt oviba ennyi.
2016. szept. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!