Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vajon boldog e a gyerekem?

Vajon boldog e a gyerekem?

Figyelt kérdés

Most töltötte a 10 et, kislany .

Nagyon vágytam h megszülessen , úgy éreztem h annyi szeretet van bennem es annyi nyújtanivalóm van, milyen boldog lesz , érte mindent megteszek , vártam a szülèst. Az apjatol epp akkoriban válóper elött voltunk , mikor terhes maradtam , de biztos voltam magamban , h magamnak szülöm es az apára sok szükség nem lesz.

Vegul a dolgok nehezebbek voltak mint gondoltam , de mindig helytalltam anyakent , erömön felul mindent biztositottam neki ami kellett neki , tehat anyagiakban nem szenvedett hiányt .

Viszont hianyzott neki az apja , aki igenyt tartott a közös felugyeleti jogra , de nem tesz semmit a gyerekert , többet art neki az apjaval valo talalkozas mint hasznal , szinte csak csúfolkodik a gyerekkel.

Megkerdi mire vágyik , aztan közli h majd megveszi anyád.

A szeretett nagyszulöktöl ( az en szuleim ) tavol kerultunk , sajnos , a gyerek 3 eves kora utan.

Ez nagy veszteseg volt nekunk , de megprobaltam mindig valamivel bearanyozni a napjait , vidámpark, uj ruhak , laptop stb ...

Latom boldog de úgy erzem , h mégsem annyira es nekem sem sikerult megteremtenem szamara teljes mertekben , amit szerettem volna . Neki sok a baratja , de nekem senkim es viseli a maganyomat mint a keresztet , mert sajnal es furcsallja h nincsenek barataim. Peldaul.

Minden hianyossagomat a szulöseg felnagyitja , es sajnalom a lányomat , mert mégsem olyan idilli boldogsag ez, mint amit terveztem, peldaul , neki fontos lenne az apja , es az h szeresse öt , ne ilyen gonosz legyen . Nekem nem volt fontos apam , azt hittem neki se lesz az , de kulönbözöek vagyunk. Hiaba gonosz , az ö apja .

ANNYIRA sajnalom, h hianyos ez a boldogsag terv , szerintetek igazam van ?


2016. szept. 13. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Az apjat nem tudod helyettesiteni es nem is kell. De miert nincsenek barataid? Nem akkor teszel neki a legjobbat hogy nem mesz sehova nem talalkozol senkivel kizarolag csak o van. Kiegyensulyozott anyukara sokkal nagyobb szuksege van es akkor lehet nem "hianyozna" neki az apja. Mi az hogy viseli a maganyodat? Jo az neked hogy sajnal a gyereked?
2016. szept. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy értem h viseli a maganyomat , h tanúja , h hozzam senki se jön . Hogy nincs kit megkerjek semmire. Latja. Persze h nem jo igy. De hova kihez induljak meg egyedul ismerkedni ?
2016. szept. 13. 22:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Viccen kìvül menj el dokihoz. Azért az nem egészen normàlis, hogy ennyire bezàrkózol.


Aki dolgozik annak vannak kollégài, ott a boltos néni, lehet hobbit keresni, suliban a szülők stb... Ismerkedni mindig mindenhol lehet.


A lànyod keresztje meg nem a tiéd. Ilyen az apja pont, ezt neki kell feldolgoznia.

Az meg hogy anyagilag próbàlod kàrpótolni( legalàbbis amit ìrtàl ìgy tűnik) nem szerencsés.

Tedd rendbe a sajàt életedet és ne a kislànyodéra vetìtsd ki a sajàtodat.


Van egy nagyon egyszerű módszer amivel kiderìtheted hogy bolfog- e:

Kérdezd meg, hogy elégedett e a helyzetével, suli baràtok suli otthon stb... Csak azért arra vigyàzz hogy egy kiskamasz szinte semmivel sem elégedett ;-)

2016. szept. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jaj, ne játszd már a mártírt, feláll a szőr a hátamon. Igen, menj orvoshoz, mert egyáltalán nem normális ez a fajta gondolkodás. Te nagyon megsérültél, mikor egyedül maradtál és azt hiszed teljesítened kell. Francokat.

Nincs hiányosságod, ezt csak az önsajnálat mondja neked, nyugodtan lehetnél elégedett, boldog és nyitott, mert mindened megvan, ami kell a boldogsághoz.

De tényleg menj inkább orvoshoz

2016. szept. 14. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak a jó anyákra jellemző hogy időnként kételkednek magukban. Persze hogy a legjobbat akarod neki. Az apjával sokat nem tudsz kezdeni, max elbeszélgetsz vele nyugodt hangnemben arról hogy mennyire bántja a kislányt az ő viselkedése. Más gyerekek is felnőttek már csonka családban vidáman, boldogan. Szerintem nem az ő boldogságával vagy boldogtalanságával van a baj, hanem a tieddel. Ezt kell rendbe tenni és akkor rendben lesz minden. Ha téged kiegyensúlyozottnak és vidámnak lát, ő is az. Próbálj nyitni az emberek felé, ismerkedj játszóházban más anyukákkal vagy a munkatársaiddal. Lehetőség mindig van, csak begubózva nehéz tenni egy lépést előre.
2016. szept. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is egyedülálló anya vagyok, ráadásul külföldön tehát még család sincs. De ettől vannak barátaim! És mi az hogy egyedül hogy szerezzél barátokat? Miért kell ahhoz valaki?

Dolgozol ? mert ha igen akkor ott is lehet barátkozni a kolléganőkkel , aztán ott vannak az iskolatársak szülei vagy egyszerűen csak keress egy hobbit , egy könyv klubot Vagy egy kötő club ot, vagy menjetek el templomba vasárnap vagy egyszerűen csak ird be a Facebookra hogy egyedülálló szülők csoportja, ezerféle lehetőség van nem szabad ilyen életképtelennek lenni és ezt átadni a gyerekednek.

2016. szept. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kislánynak is jót tenne, ha látná, hogy vidámabb, boldogabb vagy. Vegyél erőt magadon és ismerkedj, próbálj barátokat szerezni. Munkahelyen vagy ha teheted járj el pl. edzőterembe vagy valahova (nem bulizós helyre gondolok) esetleg más egyedül álló anyukák társaságát is keresheted, légy emberek közt, próbálj pozitív lenni és hidd el jóra fog fordulni, ne zárkózz be. Nem tudom hogy állsz a férfiakkal, de azért mert régen nem jól választottál még ne zárd ki, hogy találsz valakit, akivel boldogok lesztek.
2016. szept. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!