Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Olyan boldog vagyok, hogy nem...

Olyan boldog vagyok, hogy nem vagyok házas és nincs gyerekem, van még ezzel valaki itt?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok. Az ismeretségi körömben elindult a házasodási és gyerekvállalási láz. Mindannyian szinte reszketnek, hogy ne 3-assal kezdôdjön az életkoruk, mire ezek meglesznek. Én meg csak élvezem, hogy minderre még adtam magamnak laza nyolc évet, és ha nem jön össze az sem érdekel:)

2015. febr. 4. 07:51
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
31%
én fel is akasztanám magam, mit ér társ meg gyerek nélkül az élet
2015. febr. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
45%

mert nem tudod mit veszitesz. a tudatlansag boldogsaga :)


de a te dolgod.

2015. febr. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
36%

Én is így vagyok, pedig még csak 22 vagyok, nem 28.

Az én régi osztályomból már így is elég sokan be vannak gerjedve a házasságra és a gyerekre, de én nem akarom egyiket sem, mert minek?


Az igyekezetük leginkább abból ered, hogy meg akarnak felelni a környezetük elvárásainak és a környezet azt akarja, hogy házasodjanak és fialjanak. Tudom, engem is ezzel zaklat az egész rokonság, hogy mikor lesz feleségem és gyerekeim. Mondjuk igaz, hogy általában a begyepedt öregasszonyok teszik.

2015. febr. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
67%
Neked ez a boldogság forrása? igen szerény lelki életről ad tanúbizonyságot... de a te dolgod
2015. febr. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:
Van élettársam már hosszú évek óta, úgyhogy nyugi :) Már csak egy cicát szeretnék :D
2015. febr. 4. 08:27
 6/52 anonim válasza:
88%

Nem értem, miért ilyen aggresszívak a válaszolók! Az anyaságra meg kell érni, mert onnantól nem csak férj van, hanem család. Nagy felelősség és sok áldozatot követel. Régen nem volt az embereknek lehetőségük kiélni magukat. Korábban kellett felnőtté vàlniuk, meg dolgozni, az egzisztenciát meg a család összedobta valahogy, hogy segítsék a fiatal házasokat. Most 25 évesen még tanulnak az emberek, buliznak, utaznak, a szüleiknél laknak, esetleg melóznak, ha találnak valamit. Gyereket addig nem akarnak, míg nincs lakás, kocsi meg jó munka. Ha szerencséjük van, akkor 40 éves korukra minden meglesz és már csak egy pasit kell találni, aki megfelel az apaságra, mert addigra már ketyeg a biológiai óra. Aztán sokszor addigra már nem jön össze a baba.

Kérdező, ne vedd magadra, csak általánosítottam! Éld ki magad, előbb utóbb eljön a pillanat, mikor majd másra vágysz. Ha meg nemm az se baj. Nem kell mindenkinek gyerek. Majd babázol a testvéreid, vagy barátaid gyerekével és ha szerencséd van, időnként meglátogat majd idős korodban.

2015. febr. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
85%
Tudod akik ennyire bizonygatjak kifele hogy mennyire boldogok, azok altalaban a sajat boldogtalansagukat kompenzaljak ezzel.
2015. febr. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim válasza:
100%

A kérdező csak egyetértést vàrt. Szerintem sokan vannak így. Gyerek akkor kell, amikor az ember készen áll rá. A gyerektelen életnek is vannak nagyon jó oldalai, meg a családos létnek is. Az a lényeg, hogy boldog légy!

Egy 23 éves anyuka;)

2015. febr. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:
Hát ez jó nagy általánosîtás volt, elôzô :D Legszebb idôszakomat élem, amióta 4 éve összejöttem a párommal. Meg is kérte a kezem. Viszont nekem valahogy nem akaródzik házasodni, és ennek semmi köze hozzá. Îgy is együtt vagyunk, a papîr ezen semmit nem változtat. Majd ha késztetést érzek rá, akkor meglesz az esküvô. És ezt ô teljes mértékben elfogadta egy rossz szó nélkül. Nem bîrnám elviselni ha valaki siettetne meg ezzel nyaggatna minden nap. Mellesleg ô elvált és gyereke is van. Még jobb. Az ô kîváncsiságát sem bizgatja, mert már átélte. Tökéletesen összeillünk :)
2015. febr. 4. 08:52
 10/52 A kérdező kommentje:
Az elôzô alatt a 7-es válaszolót értettem. Amúgy én is gondoltam már rá, hogy îgy talán a testvéreim gyerekeivel lehet kivételesen jó kapcsolatom majd és többet is számîthatnának rám mint egy átlagos nagynénire. :) Csak lazán.
2015. febr. 4. 09:00
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!