Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Családi ház vagy panel?

Családi ház vagy panel?

Figyelt kérdés

Jelenleg kertesbe élünk másfél éves fiúnk ide született. Várjuk a tesót de költözés előtt állunk. Keressük az albérletet és én mindenképp ragaszkodnék a kertes házhoz. Fiam imád kint lenni. Órákig kint játszik szaladgál.

Jól érzem h nem érezné jó magát a panelba? Bérleti díj is számít.


2016. szept. 14. 19:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Én elfogult vagyok,mert-bár született bp.-i vagyok-mindig is kertes házban éltem.Bár 5 évig laktunk(a férjemmel) a főváros agglomerációjában,de akkor is (saját)kertes házban(aztán visszaköltöztünk abba a kerületbe,ahonnan indultunk).Számomra nem nagyon lenne opció a panel(ráadásul 3 gyerekünk van)....
2016. szept. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Panel nyugdíjasoknak, egyedülállóknak v. gyermektelen pároknak való. Én laktam 2 kisgyerekkel panelba. Egyetlen előnye, hogy belváros volt és minden közel volt. De voltak olyan szomszédok, akit az is zavart, ha a gyerek egy nap kétszer átfutott a szobán. Amúgy nem hangoskodtak, de gyerekek...

Bérleti díj egyértelműen olcsóbb, ha panelről van szó. Családi ház persze, hogy drágább. Gyerekek szempontjából mindenképp családi ház. Sok függ attól is, hogy panelban milyen szomszédokat fogtok ki, mert a nyugdíjasok többsége elég hisztis a kisgyerekekre, persze vannak kivételek is. Mellettünk egy aranyos néni lakott, ő sosem szólt semmiért, ha este sírtak a gyerekek v. porszívózni kellett az orrukat azért sem, de az alattunk lévő kedvéért repülnünk kellett volna a padló felett.

2016. szept. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Panelben lakunk egy gyerekkel.Iszonyú mázlis vagyok, mert normàlis szomszédaink vannak. Viszont nem volt màs opció, ezt tudtuk megvenni hitel nélkül, és tengernyi felújítàs nélkül. A bérlés is olcsóbb panelban. Persze jobb a csalàdi, ha anyagilag megtehetitek.
2016. szept. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Jaj, a csörtető gyerekek anyucija kiakadt, mert a lakók nem tolerálták a csendes, és épp csak egész nap ordibáló és trappoló kölyköket, vajon miért nem, nem is értem...

Kertes házba menjetek, biztos simán ki tudjátok fizetni azt a pár százezer forintot, amibe kerül a bérleti díj.

2016. szept. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó borzalmas a stílusod. Remélem nincs gyereked. A többieknek köszönöm.
2016. szept. 14. 19:55
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Normàl tàrsashàz nem opció közös kerttel???

Mi ilyenben lakunk bp belvàros. Minden a szànkba van, a falak jó vastagok, van udvar ahova kimehetnek a gyerekek.

Szerintem ez tök elfogadható àtmenet a kettő között.


Amúgy a panelt kizàrnàm,nyàron megpusztulsz a melegben, télen meg vagy megfagysz vagy megpusztulsz a melegben. Na meg a szomszéd teljes élete àthallatszik a falakon. Fú de utàltam.

2016. szept. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Panelben lakunk, 1 fiunk van. Utálom a panelt. Kicsi, meleg, a lépcsőzést is utálom.

De minden közel van, a rezsi alacsony, a zaj meg nem vészes, falun éltem még a szüleimmel kertesházban, ott sem volt nagyobb csend. Ki lehet fogni jó és rossz szomszédokat mindkét esetben.

A játszótér a ház előtt, ez szintén pozitív és negatív is, messzire nem kell menni de sokáig kiabálnak lent.

Mi második babát szeretnénk és áruljuk a lakást egyébként, az fix, hogy kertesbe megyünk.

Régen szerettem a panelt, de már minden bajom van tőle.

2016. szept. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én többért adom ki a városi kicsi lakásomat, mint amennyiért a közeli faluban bérlünk egy nagyobb kertes házat, amiben most átmenetileg élünk. Szóval az sem mindegy, hol laktok.

Ha van lehetőség rá, egyértelműen kertes házra szavazok.

2016. szept. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A panelt a lakás szinonímájaként használod vagy kifejezetten a házgyári betonelemes lakásokra gondolsz?


Ez utóbbi valóban olcsó, zajos és klíma nélkül megdöglik az ember.


De nem minden lakás panel.

A miénk csendes, nem halljuk a szomszédokat és ők se minket, a jó szigetelés miatt nyáron hűs, télen nem megy rá a gatyánk a fűtésre, közel vagyunk mindenhez, park vesz körül....

2016. szept. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Pl társas vagy házrész?

Azok talán olcsóbbak.

Én még egyedül voltam a panelt dijaztam mostanra férjemmel 2 gyerekkel el nem tudnék mást képzelni csak kerteset.

De ha 1x magaunkra maradunk és már nem birjuk a kertest panellakók leszünk.

2016. szept. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!