Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Családi ház vagy panel?

Családi ház vagy panel?

Figyelt kérdés

Jelenleg kertesbe élünk másfél éves fiúnk ide született. Várjuk a tesót de költözés előtt állunk. Keressük az albérletet és én mindenképp ragaszkodnék a kertes házhoz. Fiam imád kint lenni. Órákig kint játszik szaladgál.

Jól érzem h nem érezné jó magát a panelba? Bérleti díj is számít.


2016. szept. 14. 19:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

nahát, akkor ellenpélda leszek:

én szeretem a panelt. 1 gyerekkel. még kettő is elférne simán.

belvárosban (kisvárosban) vagyunk, bolt 50 méter, bölcsi, ovi, iskola 150 méter. 3 játszótér van 300 méteres körzeten belül, és kb 100 méterre van tőlünk a part/strand.

ha a falak rendben vannak, a lakás is rendben van. nincs tetőre gond, nincs arra gond munka után, hogy basszus a szomszéd lenyírta a füvet a ház előtt, akkor most nekem is le kell, mert különben megszólnak...

most szigetelik, az utolsók között vagyunk, az elmúlt években majdnem az egész városban elkészültek a felújítások. ha kész lesz, 20 cm szigetelés mellett fűteni már nem nagyon fogunk télen.


lakásból is ki lehet menni szaladgálni, játszóterek, zöld területek, és még gyerek is van több is a környéken. 1 éves kora óta "bandázunk" a hasonló korú környékbeli gyerkőcökkel, sokukkal együtt járt bölcsibe és most meg oviba járnak együtt.


a szomszédot igen, zavartuk. volt olyan időszak. minket is zavart a felső szomszéd, amikor akkora volt a gyerek.

az alsó szólt is miatta, hogy rohangál, nem tudnak pihenni... én meg szóltam, hogy kkor ő ne dohányozzon a klozettban, mert a szellőzőn mi is kapunk belőle.

többször nem szólt.


az egyetlen hátrány, hogy 3. emelet. nagybevásárlás után baromi magas tud lenni, főleg ha több kört kell fordulni a kocsitól.

2016. szept. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ha tehetitek, akkor szerintem inkább a kertes. Más az, ha van egy kis saját udvar, ahova bármikor kiszaladhatnak a gyerekek és más a játszótér, de ezt Te is tudod gondolom.
2016. szept. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Családja válogatja. Ha sok időtök van otthon lenni és rendben tartani a házat (ha nem albi, akkor ehhez nem kevés pénz is kell), akkor ház. Ha kicsit aktívabb életet éltek, akkor lakás.

Magyarországon az emberek nemigen tehetik meg, hogy alkalmazottat vagy vállalkozót fogadjanak a takarításhoz, kertrendezéshez, de még a felújítások egy részéhez sem. Tőlem ezért idegen a kertes, mert látom, hogy sok (a legtöbb) kertes házban lakó ismerősöm a ház rabja: a ház emészti fel az összes pénzét és idejét. Én meg azt szeretném, hogy a lakás legyen értem és ne fordítva. A kevés szabad időmet szeretném tényleg szabadon eltölteni. De hát ahogy kezdtem: családja válogatja, mindenki a saját életformájához legmegfelelőbb mellett dönt.

2016. szept. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!