Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek mohó, falánk kis...

Akinek mohó, falánk kis (nagy) gyereke van, megszabja a határokat étkezés terén, vagy bármikor bármennyit ehet a gyereke?

Figyelt kérdés
Nem az édességekre, nassolnivalókra gondolok, hanem a normális étkezésekkor föltálalt mindennapi menüre.
2016. szept. 14. 20:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
2%
Nem.A gyerekeknek sokkal több energiára van szükségük,nem véletlenül éhesek.
2016. szept. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Még azt hozzátenném,hogy amikor én voltam kicsi volt olyan,hogy hajnali 2-kor felkeltem,hogy éhes vagyok és még akkor is megettem egy jó nagy adag főtt kaját.És egyáltalán nem lettem kövér,a mai napig a 160 cm-hez 50 kiló vagyok.
2016. szept. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Igen megszabom.

A kisfiam egész nap tudna enni, de ezt nem lehet. Bőven megkapja azt a kalóriàt ami kell neki, de nem többet. Nincs harmadik negyedik ötödik tànyérnyi kaja.


Kislànyom cumit kapott csecsemőként,mert képes volt addig enni amìg kijött belőle minden, majd ugyanúgy evett volna tovàbb, mindehhez folyamatos hasfàjàs meg zöld kaki...

Azóta 6 hónapos, màr a cumi sem kell és nem feledkezik bele az evésbe sem. Annyit eszik amennyire szüksége van.

2016. szept. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Van olyan gyerek, aki ehet bármennyit és nem hízik, de van olyan is, aki nem ilyen szerencsés és hajlamos a hízásra - nem véletlen, hogy ennyire sok az elhízott gyerek, felnőtt.


Tehát a kérdés inkább azokra a gyerekekre vonatkozik, akik nem ehetnek bármennyit anélkül, hogy feleslegben jelentkezne.

2016. szept. 14. 21:01
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy a felnotteknek, ugy a gyerekeknek is kell hatar. Szerencsere a gyerekeim mindig tudtak, mennyi az eleg. Nincs napi nyolc eves es alkalmankent plusz tanyer kaja.
2016. szept. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem szabok határt, ha éhes egyen.

Ha két tányérral eszik akkor annyit, sosem értettem azokat a szülőket akik képesek a gyerek elől elvenni az ételt.

Mi is annyit eszünk ami jól esik, és nincs túlsúlyos a családban.

Ma pl 4 rántott húst vacsizott a fiam almával 7 évesen.

2016. szept. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
94%
Meg a ferjem sem eszik negy hust, nemhogy a nyolc eves fiam.
2016. szept. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Eszter76 ***** válasza:
93%

Van olyan gyerek, akinek meg kell szabni a határokat és van olyan, amelyiknek nem.


A nagy fiam Asperger szindrómás. Fogalma sincs, mennyi az elég, hajlamos a túlevésre is (ugyanakkor előfordul, hogy elfelejt enni). Muszáj megállítani - ha nem tenném, a WC-ben kötne ki az egész étel sajnos.

A lányaimnak nincs határ. A nagyobbik így is annyit eszik, mint egy kismadár. A pici meg alig múlt egy éves - ő jó evő. Eszemben sincs elvenni előle - még akkor se, ha már a harmadik őszibarackot kéri. :-) Ő még érzi, hogy mennyi esik jól neki.

2016. szept. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
73%
Igen. Muszáj. Ugyan jelenleg még csak 1 éves, de 8 hónapos volt, amikor annyit adtam neki, amennyit kért. 600 g főzeléket. És nagyon csúnya hasfájás lett a vége. Nagyon piciként is cumit adtam, mert evés után volt mikor addig ordított a túlevéstől, amíg sok részletben óriási adagokban vissza nem jött a felesleg. Úgy tűnik ő nem tudja ösztönösen, hogy mennyi az elég. De sokszor örlődöm, mert a férjem is rengeteget eszik, így a megszabott határ is magas, főzelék mondjuk 300 g körüli. Azért ezután ha még kér....
2016. szept. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
17%

Egyik gyereknél sem szabom meg a határt. Annyit esznek amennyi jól esik nekik. Van amikor 2 tányér leves plusz második de van amikor fél tányér leves elég nekik. Nagy 3 éves kicsi 16 hónapos. A gyümölcsöt és zöldseget sem szabom meg nekik. Tudják mennyire van szükségük. Pedig nem kis gyerekek lányom 3 évesen 19 kg fiam 16 hónapos 14,5 kg.

Nasit nem esznek sokat inkáb gyümölcsöt. Nyáron sláger volt a dinnye, csersznye, barack. De imádják az uborkát, paradicsomot is.

Nem értem azokat a szülőket akik már egy úgymond nagyobb gyereknek, nem újszülöttnek hanem pl 1 évestől nagyobb gyereknek megszabják menyit egyen. Tudják ők. Mi sem eszünk mindig egyformán egyszer több egyszer kevesebb.

2016. szept. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!