Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek mohó, falánk kis...

Akinek mohó, falánk kis (nagy) gyereke van, megszabja a határokat étkezés terén, vagy bármikor bármennyit ehet a gyereke?

Figyelt kérdés
Nem az édességekre, nassolnivalókra gondolok, hanem a normális étkezésekkor föltálalt mindennapi menüre.
2016. szept. 14. 20:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
81%

Ha két tányérral eszik akkor annyit, sosem értettem azokat a szülőket akik képesek a gyerek elől elvenni az ételt.


Majd amikor minden evés utàn jön a hànyàs amit pl nyilvàn te takarìtasz el, akkor ràjössz,hogy nem kell hagyni,hogy annyit egyen amennyit akar.

És itt senki nem arról beszélt,hogy elveszi előle az ételt, hanem nincs plusz.


De egy példa a kedvedért:

Kisfiam 4 éves menüje ez volt egy tànyér leves, 2 tànyér màsodik( mindent megevett) plusz ha volt desszert. Persze egyen a gyerek. Ezt le is mozogta simàn.

Aztàn 6 évesen a nagyinàl nyaralt( jajj de jó étvàgyad van egyél csak kisunokàm) úgy jött haza,hogy 2 tànyér leves, 4!!!! tànyér màsodik plusz kötelező desszert( mondjuk ez lehetett gyümölcs is, nem édesszàjú).

Na ne mond azt, hogy egy 6 évesnél ez lenne a normàlis és hagyjam csak annyit enni amennyit akar. Mert ezutàn egyre több meg több kellett volna, de én nem adtam neki ennyit, hiszen làttam màr a 2. tànyér utàn csak eszik gépiesen. Kapott mindent csak egyszer. Persze sìrt először, mondtam hogy éhes nem lehet,de ha korog a pocija szóljon és ehet újra később. Milyen érdekes, nem volt előbb éhes,mint àltalàban.

2016. szept. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
70%
A 19 kg eleg sok egy 3 evesnek.
2016. szept. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
63%

Hat mondjuk a 14,5 kg is egy 16 honaposnak :o

Az en fiam is 16 honapos de még nincs 11 kilo. Pedig ő sem a picike baba fajta, sot! Magas is, jo kotesu is...

2016. szept. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
90%
Jo megnéztem, végülis a születési súly a mérvadó. Nekem megdöbbentő volt a 14,5 kg, na mindegy.
2016. szept. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
95%
Van egy határ ami felett már nem ehet. Egy tányér leves 2 tányér második vagy egy tányér leves, második és desszert több nem. Az hogy nem lesz rosszul, meg nem hányja ki az nem számít. A gyomra kitágul, a szervezetét megterheli. Inkább naponta beiktatok plusz étkezéseket. Az ilyen korlátlan zabálás egyrészt egészségtelen, másrészt egy nagyon rossz szokássá válhat, ami felnőttként fog jó eséllyel gondot okozni. De persze mindenki csinál amit akar.
2016. szept. 15. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ja ilyen lenne,megszabnam...tobbszor kevesebbet..na meg mi a " rendes" étel?mert pl. Krumplis tesztabol nem hiszem,hogy 5 tanyerra lenne szükség...

Nekem szerencsem van ilyen téren,mert tenyleg érzik mikor mennyire van szükségük,hol több,hol kevesebb,de alapvetően jo evonek mondanam oket...viszont ismerek 25 kilós 3 evest...azt hiszem ott azert kéne lenni kontrollnak..de az o szülei is ugy gondoljak,mint itt valaki..." hat csak nem veszem el a gyerek elől"...az 5 évesem 18 kiló es tök arányos..

2016. szept. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Hát én azért igyekszem finoman korlátozni a gyerekem étkezését. Kicsi kora óta brutál súlyú. De babaként is jó evő volt. Tök mindegy honnan, mit, milyen formában volt. (cumisüveg, mell, kanál-csak jöjjön).

Mára óvodás, és tekintélyes a súlya. De jól van, egészséges, nagyon aktív. Igyekszem már egy ideje normál adagokat adni, nem nagyon örülök a repetának. De van 2-3 féle kaja,ami tuti duplatányéros, mert imádja. Na, itt csepmészek mellé vizet, vagy kezdek nála levessel, ami jobban eltelíti.

7 után már nem eszünk, így ő is kezdi megszokni, h max. ha nagyon éhes lenne, akkor tea, gyümölcs-esetleg. Remélem hamarosan nyúlni fog, és lejjebb megy a pocak.

2016. szept. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Mi sem szabunk határt.


A nagyobbik fiam is jó evő volt majd ovis korára állítólag az oviban jól evett/eszik, de itthon már csak csipeget, persze eszik mindenből, de mint egy kismadár - a védőnő azt mondja ez életkori sajátosság 3-4 év körül kicsit visszafogják magukat a mai gyerekek. Igazából itthon újabban kevesebbet enne a rendes kajából, de én nem állok le vele üzletelni ha nem eszik rendeset nincs édesség (meg amúgy is nem napi szinten van desszert) Ha nagyszülők/édesanyám is a közelben van attól függetlenül hogy én vagy ő főzött vagy rendeltünk valahonnan valahogy neki is jobb az étvágya, úgy mint azelőtt. Testalkatra eléggé atletikus nyúlánk, nem igen van pocakja és a végtagjai is vékonyabbak az öccsénél.Gyümölcslevet sem szívesen adok neki még ünnepnapokon sem étkezéshez mert pl.: egy kis pohár baracklé után nem enne meg semmit sem, így ha rendesen evett akkor kaphat csak vízen kívül gyümölcslevet (amit amúgy is csak ünnepnapokon teszünk az asztalra p.: szülinap és társai).


Kisebbik fiam 3 lesz tavasszal, abszolút nem édes szájú, ha választhatna húst-hússal enne de mellé eszi szívesen zöldséget vagy almát is. Rajta sincsen háj, viszont tiszta izom egy testépítő is megirigyelné olyan izmos mindene karja combja feneke, fél kézzel is felhúzza magát oda ameddig elér a keze.


Igazából a nagy is jó evő volt oviig úgy mint a kicsi. Sosem volt hasfájása egyik gyereknek sem ; sem a fiuknak sem most a kislányomnak (ő 6hós) Sosem fékeztem annyit kaptak amennyit akartak, baba korukban is így volt ha nem volt elég a cici kaptak tápot is. A középső fiam koraszülött volt eszméletlen mennyiségeket evett az első 2 hónapban - a doki és a védőnő erre csak azt mondta még a pocakban érzi magát - mondjuk 35. hétre született közel 3kgmal.

Mindig szépen fejlődött súlyban, a nagy zabaroham megállt 2-3 hónapos korában onnantól megfelelő mennyiségeket evett. Mivel hatalmas volt az étvágya így a kezdetektől fogva vegyes volt 6 hósan kezdtük el a hozzátáplálást de így is 18 hós koráig szopizott.


Nagyon nagy a mozgásigényük és iszonyat aktívak, lemozogják a bevitt energiát, unalomból csak úgy nem eszegetnek, meg vannak az étkezések, így nem látnám értelmét a fékezésnek. Kisbaba korul óta (ill hozzátáplálástól kezdtük az ivást) nálunk a víz volt egyenlő az ivással, párom se én sem viszont ezen kívül mást max olykor gyümölcslevet vagy ha betegek vagyunk teát.

Párom is inkább atletikus alkat, az a fajta aki nem igen hízik el, pedig sok olyat eszeget aminek nem örülök, szerintem a nem megfelelő étkezése van hatással a nagyobb fiamra, amiatt szeretne újabban a rendes étel helyett mindig mást... Többször beszélgettem már vele erről, hogy pl.: ne rántsa elő az édes és sós nasikát főétkezéskor vagy legalább várja meg míg rendesen esznek a fiuk...

Én sajnos nem vagyok mostanság az az atletikus alkat és az első terhesség óta volna mit leadnom, igaz sikerült fogynom 1-2 ill 2-3 baba között de most még csak 6 hós a kicsi így a tejci miatt egyenlőre nem kezdtem bele a nagy fogyásba.

2016. dec. 15. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!