Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van akinek szörnyen rossz...

Van akinek szörnyen rossz evő, sovány, vérszegény gyereke van? Adtok neki immunerősítőt?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4,5 éves. Róla tudni kell,hogy születése óta rossz evő.3,5 éves koráig tejfehérje allergiás volt, így sok mindent nem ehetett.

Igazából a bölcsiben evett jól anno. Úgy vittem oda,hogy készüljenek fel, keveset eszik, ehhez képest ő volt az egyik legjobb evő. Közösségi evő.

Most középsőbe indult. Viszont mivel nyáron leállt az ovi, itthon megint ment a harc az etetéssel. Nagyon sok fajta ételt nem eszik meg. Egyszerűen nem bírok vele sok mindent még csak megkóstoltatni sem. Inkább elmegy az asztaltól. Tehát nála nem igazán válik be, ha azt mondom,hogy ez van,nincs más, mert nem eszik.

3 hete átment rajtunk egy hányós-hasmenős vírus. Az taccsra vágta az immunrendszerét, és ovikezdéskor első nap már összeszedett valamit és lett egy szép kis mandulagyulladás, ill. a véreredményből kiderült,hogy szörnyen vashiányos. És tényleg sokat fogyott, főleg most a 3 hétben.

Ez látszik is, mostanában fáradékony, 10 perc séta után elfárad stb. Vasat viszont még most a betegség miatt nem adhatok, csak a doki által felírt immunerősítőt.

Érdekelne, van-e másnak is ilyen rosszevő gyereke? Mit lehet vele kezdeni? Hogy szerettethetném meg vele pl. a zöldségeket? 2-3 fajtát eszik meg. Mondjuk a gyümölcsöt szereti?

Attól félek,ha így marad, majd suliba sem engedik!


2016. szept. 16. 06:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Úgy értem, hogy sportos a fiam, hogy pl. járunk egy héten egyszer tornára. (ott szaladgálnak, bukfenceznek, labdáznak...stb.) Tornázni van energiája, de ott is le szokott ülni pihenni. Ha uszodába megyünk, bőszen úszik. Ha a szomszéd kisfiúval kell játszani, szaladgálni, bicajozni, azt is órákig bírja.

A 200 m utáni ölben cipelés okát pedig még fejtegetem. Lehet, hogy csak lusta, vagy kényeztetésre vágyik, de az is lehet, hogy tényleg elfárad.

2016. szept. 17. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Te jó ég, anyukák...Most biztos lepontoztok az őszinte véleményemért, DE!

Túlságosan nagy ügyet csináltok az evésből! Mindig ez a téma! Én is így csináltam egy időben. Minél jobban akartam, h egyen és változatosan egyen, annál jobban nem ment. És tiszta stressz voltam egész nap emiatt. Aztán egy jótanács hatására nem foglalkozom ezzel, miszerint: Gyermek még önszántából nem halt éhen!!! Ez látszik aa súlyukon és a véreredményükön. És már nálunk úgy megy, hogy ha eszel eszel, ha nem nem. Az óvodában mindig mindent megeszik, itthon meg iszonyatosan válogatós, gyümölcs és zöldség abszolút nem, üres tészta, és sajt amiből bármennyit megeszik.

Jelenleg 19,5 kg, 118 cm!! 6,5 évesen.


Lazuljatok! ;)

2016. szept. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!