Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » úszásnál a víz alatti lebukás...

úszásnál a víz alatti lebukás mindenképp szükséges? Engem gyerekkoromban nem kínzott ezzel az oktató

Figyelt kérdés

nem akarok akadékoskodni, így nem is tudom kérhetem e, hogy ne így oktassák. a nagyoknál látom, deszkán is úgy tanítják őket, hogy minden lábtempónál lebukunk-feljövünk

lehet rossz uszodába hordom?


2016. szept. 23. 20:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
86%
Olyan szempontból nem szükséges, hogy belefulladni akkor sem fog a vízbe, ha nem rakja bele a fejét. Csak éppen sportosan úszni nem fog így megtanulni. Amire te gondolsz, amikor a dauerolt mamik pancsikálnak a medencében, hogy szét ne jöjjön a hajuk...
2016. szept. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
81%

Ez nem kinzas, tudod te, hogy kell uszni ?

Ahogy az elso is irja, amit a mamikak csinalnak a strandon, hogy ne legyen vizes a hajuk annak nem sok koze van az uszashoz.

2016. szept. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk Hollandiában az uszodiploma alapja... Már az első, vízzel baratkozos órán is merülnek. Ha nem akarod, nem kell a gyereket uszasoktatasra hordani
2016. szept. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
59%
Ne hord úszni a gyereket, nem fogjàk megengedni az tuti. Vagy tanìtsd te a marhasàgodra vagy bìzd szakemberre. Ma màr nagyon jó technikàkat hasznàlnak oktatàsra. Nem az van mint 30 éve kb hogy bedobjàk a 2 m -es vìzbe aztàn majd kijön a gyerek. Vagy a màsik véglet,hogy megtanìtjàk a hévizi keletnémet úszàst.
2016. szept. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen szükséges. Meg kell tanulnia pl. a helyes levegővételt, ami a gyorsúszásnál nagyon fontos. (persze a többinél is) Meg kell tanulnia, hogy ne ijedjen meg és nyelje tele magát, ha véletlenül olyan helyzetbe kerülne, ahol pl. nagy hullámok vannak. És lehetne sorolni.....
2016. szept. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
31%

SZMK anyuka vagy?

Ha nem, akkor húzzál bele!!

2016. szept. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
10%

Van akinek a füle/szeme nem bírja a klórt.

Amúgy a hatékony úszáshoz kell. Én is utálom pff a dauerom lol

2016. szept. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 piroska és a farkas ***** válasza:
94%
Èn főiskolàs koromban - volt tesink - tanultam meg kint- bent- kint - bent- tel úszni, azóta végre nem görcsöl be a nyakam. Egy idős tanàrnőnk volt,.addig nem hagyott nyugton míg " àt nem nevelte" a sokévi rosszul rögzült technikàt. A mai napig hàlàs vagyok neki. Ha valaki pancsolni akar, tegye. De ha úgy akar úszni, hogy az a testének jó legyen, akkor bizony így kell, és ha van lehetősége gyerekként megtanulni, annàl jobb. Ne kérd meg, h ne így oktassàk,.hiszen hosszútàvon épp ezzel tesznek jót. Nyilvàn kell úszószemüveg.
2016. szept. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

mi anno enélkül tanultunk úszni(iskolával)pl a mellúszást, pillangót, háton gyors úszást. a hason gyors úszás később jött, ahhoz sem voltak olyan "alapok" előtte, hogy most merülgetünk először..

a gyermekben amúgy is van önvédelmi reflex, pl vízbe ugrásnál, süllyedésnél levegőt visszatart, fúj.

a spontán merülést nem is érti, nem is tudja mikor jön, így nem is számít, nem is készül rá, és nyel. és igazából ennek én sem látom értelmét, mert gyorsúszásnál még világos, 3 tempo és levegővétel, megint 3 csapás és levegő, de ez ami itt megy kisgyerekoktatáson, nézni is rossz...

2016. szept. 23. 21:14
 10/31 Vilcsianyuja ***** válasza:
92%

Most pont én beszélek, aki vízbe fullad, ha 10 csapást kell úsznia "szabályosan" (sajnos ez komoly, egyszerűen nem tudok normálisan levegőt venni), de hol tanultál te pillangózni úgy, hogy nem merítetted be a fejed a vízbe? A háton gyorsúszást pedig hátúszásnak hívják. Na én csak úgy tudok, meg "dajerosmamis" mellúszásban :)

De tényleg, ne aggódj, az ilyen kripliken kívül, mint én, a gyerekek tökéletesen meg tudnak tanulni úszni, helyesen levegőt venni.

2016. szept. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!