Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha nem tudok...

Mit tegyek, ha nem tudok szívből játszani a gyerekemmel?

Figyelt kérdés

Két gyerekem van, a nagyobbik kislány, vele bármit, bármikor, bármeddig (jó, belefáradok egy idő után, de azért megy), ő igazi kislányos játékokat játszik, babázik, gyöngyöt fűz(ünk), lányos mesék érdeklik stb.


A kisebbik kisfiú, de vele, amióta fiús játékok felé orientálódik, képtelen vagyok szívből játszani. Autók, mozdonyok, buszok, nemcsak feláll a hátamon a szőr a zajos-kiabálós járműveitől, a fura bábuktól, de egyszerűen fantáziám sincs ezekhez a játékokhoz. Ha főzőcskézni szeretne, nagyon szívesen, ha járműves mesét kér, azt is átéléssel, de persze sokkal több már a fiús játék, és mint írtam, semmi, de semmi ötletem ezekhez, és csak ülök kukán és sajnálom az egészet, de nem bírok részt venni benne.

Ugyanakkor ha a lányom hív, abban tényleg örömmel veszek részt. És ez olyan "igazságtalan" a kisebbel szemben.


2016. okt. 3. 19:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

én nem szoronganék ilyesmin, én más szemmel nézem, amit tetszik neki, abban meghagyom önmagának, nyugodtan kreatívkodjon, néha vagyok ott velejátszani. én inkább a többi tevékenységben motiválom (torna, masszázs, finom- és nagymotorikus képességek, pl rajz, gyöngyök, meseolvasás, képről beszélgetés, zenei eszközök, mozgás mondókára (zsuppszra ugorni, vagy szélmalomként körözni), vagy "tánc" ritmusérzék, egyensúlyérzékelős feladatok; ollóval vágás, labda elkapás)

nekem akkor van lelkiismeretfurdalásom, ha hagyom csak natur autózni, meg vonatozni..de ezt azzal csillapítom, hogy pl kapott pályát, hogy legalább a "vonalvezetést" gyakorolja, vagy valahol szimbolisztikát teszek bele azzal, hogy a tehervonat legodarabokat szállít házépítéshez.

(nem építőzik, nem legozik amúgy(csak max tornyot), nem tudom mit rontok el, nem erőszakolhatom rá, de azt olvastam mintha ez fontos lenne a nem tudom mihez kisgyereknél

2016. okt. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
*szóval az én fiamnak is az autók, munkagépek stb a mindene, abban hagyom meg önmagának, a többi oldalt próbálnám erősíteni
2016. okt. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
A Duplo is jó megoldás lehet, abszolút unisex, és lehet járgányos, meg állatos csomagot is kapni. Mindkettő azt épít, amit szeretne, meg te is.😊
2016. okt. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Lego, orvosos, lufizas, gyurma, rajzolas, labda, puzzle buborekfujas unisex.
2016. okt. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Két fiam van, autómániásak, és eleinte én is pont így éreztem, mint te.

Ha én játszottam velük, akkor az autók beszélgettek egymással ("te milyen színű vagy? én kék"), megnéztük, meddig gurulnak, megszámoltuk, hány piros van, milyen fajták, pályát rajzoltam kartonra, amit aztán kidíszítettem (szeretek rajzolni :)). Később pl. már azt is játszottuk, hogy az egyik autó bajba kerül, és jön az autómentő segíteni, vagy tűz van, és jön a tűzoltóautó eloltani. Autót formáztunk gyurmából, autós színezőket (is) színeztünk... Nem voltam oda ezekért nőként, de ha egyszerűen ez érdekli őket... Próbáltam kreatívan hozzáállni.

Duplo legót már másfél éves kortól lehet használni, klassz járgányok és állatfigurák vannak hozzá (én vettem egy jókora készletet használtan, a mai napig játszik vele a hatévesem).

2016. okt. 5. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, utolsó válaszolónak különösen :)
2016. okt. 6. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!