Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Akinek a gyerkőce...

Anyukák! Akinek a gyerkőce bölcsis volt a tesó érkezésekor, hogyan csináltátok?

Figyelt kérdés
pl: a legvégén mikor már nem dolgoztatok (ha volt ilyen idő), a kicsit kivettétek a bölcsiből vagy ugyanúgy járt? És miután megszületett a tesó?
2016. okt. 15. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Járt bölcsibe, mert nem "lepasszolni" adtuk be, hanem a saját érdeke miatt (közösség, szocializáció, játékos tanulás, normák). Mondjuk nálunk eleve nem 5 napot járt a héten hanem 3-at úgyhogy ennyi is maradt.


Nem hiszem hogy jót tenne a gyereknek, ha kiszakítják fél-1 évre a megszokott közösségből, aztán később megint visszarakják. A gyereknek nem ez az érdeke.

2016. okt. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így gondolom :) Csak annyit látom itt, hogy le van szólva az az anyuka, akinek a tesó mellett bölcsibe van a nagyobb. Holott szerintem sem tesz jót a gyerkőcnek, ha egyfolytában variálva vannak a napjai.
2016. okt. 15. 16:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Én még az ovist is kivettem az oviból gyakran, egy-egy napokra, mert igényelte hogy velem legyen.

De ezt úgyis fogod látni.

Annyi "anyanapot" tartottunk, amennyi kellett.

Ha úgy látod jónak, akkor járasd, és majd ha a helyzet úgy hozza, akkor otthon fogod.


Nekem olyan is volt, hogy a szakadó eső miatt nem vittem be, mert egyszerűbb volt, mint újszülött+kisgyerekkel bebumlizni...


Kérdés, hogy a bölcsi (ha állami), mennyire rugalmas.

2016. okt. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem ovisom van középsős. Januárra vagyok kiírva. Most pénteken is kivettem az oviból. Ha megszületik a tesó ugy terveztük, hogy az haza jövünk a kórházból ki vesszük egy hétre megint.
2016. okt. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ovis volt a Nagy, amikor tavaly született a Kicsi. Én nem vettem. Igaz, én itthonról dolgozom, így nem is igazán tudtam volna. Nálunk az vált be,hogy heti kétszer itthon alszik ebéd után. Ezzel ő is kiegyezett.

Amikor hazahoztuk a Kicsit, akkor volt 3 napot itthon, aztán ment oviba.

2016. okt. 16. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Mivel otthon vagyok, bőven ráérek vele foglalkozni, én nem lepasszolom a gyerekem, hanem én nevelem, hamár megszültem. A bölcsi a DOLGOZÓ szülők gyerekeinek van.
2016. nov. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Csak kerdes, ez jo e a gyereknek, hogy megszokott egy rendszert, igenyli a gyerektartasagot, es en mar foleg h ha olyan a pici, eleg sok idot "elvesz", nem biztos h eleg vagyok a nagynak otthonra.
2016. nov. 8. 06:21
 8/8 anonim ***** válasza:

Én meg azt mondom,hogy helyzet és gyerek függő.

Hagyjuk már ezt a lepasszolom szöveget. Ha szeret járni, nem esik neki rosszul,hogy anya otthon van a kicsivel, akkor miért ne járhatna tovább.

Ki lehet ám fogni mondjuk egy hasfájós babát, aki napi x órában üvölt. Nem hinném,hogy a nagyobbnak is jó azt látni,hogy anya mást se csinál, csak a kicsivel a kezében sétál, ill. valljuk be, anyuka is be tud egy ilyen helyzetben csavarodni.

Lehet egy köztes megoldás,hogy mondjuk csak heti x napot jár, vagy hogy minden ebéd után hazaviszed. Meg kell várni szerintem,hogy megszülessen a pici és majd kiderül.

2016. nov. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!