Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dolgozó anyukák! Ti vinnétek...

Dolgozó anyukák! Ti vinnétek a nagyobb gyermeket oviba, ha a kisebb bölcsis gyereketek beteg, és otthon vagytok vele táppénzen?

Figyelt kérdés

A nagyobb gyermekem 3,5 éves, most szeptemberben kezdte az ovit, a kicsi lassan 2 éves, most kezdte a bölcsit. A kisebbem ma lerobbant a bölcsiben, a dokinéni kiírta, holnaptól táppénzen vagyok Vele (egyébként dolgozom). Dilemmázom, hogy vigyem-e a nagyfiam oviba vagy maradjon velünk otthon? Szívem szerint otthon tartanám, hogy együtt lehessünk, de most van túl a beszoktatáson, végre nem sír, múlt hét elején még sirdogált, szval talán mostanra beszokott, és élvezi nagyon az ovit. Egyébként nagyon korán kell kelniük (6 óra), hogy beérjünk, ugyanis a munkahelyi oviba/bölcsibe járnak a város másik végébe.

Keltenétek reggel, vinnétek oviba azért, hogy ne törjön meg a lendülete vagy bíznátok abban, hogy tudni fogja, hogy csak 1-2 napról van szó, és otthon tartanátok? A reggeli elvitel egyébként nem jelentene gondot, autóval közlekedünk, mindketten alszanak a kocsiban. Nem akarom lepasszolni, ha úgyis otthon vagyok, de nem akarom megtörni a lendületét sem. Mit tennétek?


2016. okt. 17. 14:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
83%
Oké írjuk a fáradtság számlájára :) Jobbulást a picinek!
2016. okt. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszi, 11-es! Tényleg valami brutál fáradt vagyok, ma még dolgoztam, nem régen hoztam el a gyerekeket, fárasztó munkanap van a hátam mögött.
2016. okt. 17. 15:52
 13/15 anonim ***** válasza:
én vinném mert tényleg visszaeshet. nekem már nagycsoportos a nagy, simán itthon marad velünk, nem okoz gondot. mondjuk én pont ezért választottam a legközelebbi intézményt, a beteg kicsinek biztos nem hiányzik, hogy át kell utaznia a városon 2x2 órát miközben beteg :(
2016. okt. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Igen, 13-as, mi is mérlegeltük az utazás kérdését, amikor ovit, bölcsit választottunk. Mi pont azért döntöttünk a lakhelyünktől messze található munkahelyi ovi/bölcsi mellett, mert reggel-délután együtt lehetünk, ha pedig megbetegszenek, egy pillanat alatt Értük tudok menni, és magamhoz tudom ölelni Őket. Ha messze lennének, várhatnának betegen-lázasan 1-1,5 órát, mire odaérek Értük. A kocsiban pedig kényelmesen szunyókál a kisbeteg.

Viszem holnap a fiamat, hál' istennek fel sem merült benne, hogy itthon maradhatna. Szeret járni. ☺

2016. okt. 17. 23:07
 15/15 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Pl. mi baja a kicsinek, milyen messze van az ovi, van-e, aki viszi-hozza, van-e éppen valami, amiért fonfos menni, stb.

Nekünk messze van az ovi és én hozom-viszem őket. Így, ha az egyik beteg, nem vinném a másikat, mert a beteggel nem mennék közösségbe, ha fertőz. Más, ha nem fertőző, vagy tudja vinni az apja, vagy nagama vigyáz a bezegre, amíg én viszem az egészségest, szóval van variáció.

2016. okt. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!