Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Okozott-e már otthonotokban...

Okozott-e már otthonotokban vagy máshol kisebb-nagyobb anyagi kárt gyermeketek?

Figyelt kérdés
Két eleven kisfiunk van, 3 és 6 évesek. A nagyobbik nem is annyira, inkább a kicsi a rakoncátlanabb, akinek mindig sikerül valamit tönkretennie (többnyire nem szándékosság, inkább figyelmetlenség, szeleburdiság miatt). Sok tányér, pohár, egyéb használati tárgy látta már kárát hevességének, illetve játékok amikre a bátyja éveken át vigyázott, a kicsi pár perc alatt tönkre tette, eltörte. A legutóbb a parkettaszegélyt sikerült kettétörnie, akkor a férjem hirtelen dühében felhördült "Nem igaz, hogy csak nekünk van ilyen rakoncátlan, rossz gyerekünk, aki mindig tönkretesz valamit!" Szeretném neki bizonyítani, hogy vannak más családokban is eleven gyerkőcök akik néha elvágnak, elszakítanak, eltörnek, eldugítanak, kiszórnak, kiöntenek (stb.) ezt-azt. Kérlek meséljetek.
2013. febr. 19. 02:20
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
49%
A kisfiam a 2 hete vasarolt 260.000 Ftos 3D-s Tv (2 evig gyujtottunk ra) kozepebe egy usb csatlakozoval karcolt bele egy nonfigurativ mintat..... nem tenyernyi nagysagon, hanem akkora terjedelemben, mint egy felnott feje kb. Azota is igy nezzuk a tv-t es meg sokaig igy fogjuk. A kisfiam amugy is egy kis pusztito, barmit kepes tonkretenni pillanatok alatt.
2013. febr. 19. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
49%

A vadonatúj egyterű autónkat az öcsém nyáron bekente napvédő krémmel, belülről, az összes ülés, a tető belül, az oldalak,a csomagtartót is bekente, a fekete szövet-fehér krémmel....

A falak össze vannak firkálva,itt-ott rejtett helyeken.

kis művész lélek...

2013. febr. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
69%
Nekem a fiaim míg egyszer papára voltak bízva, megnyúzták a műbőr kanapét. Az egyik kisfiam amolyan szeleburdi fajta. Na ő töri a tányért, poharat. Egyszer kétévesen hisztijében belerúgott a szoba ajtó üvegébe és az kitört (rajta egy karcolás sem volt). Ja igen és még egyszer megpróbáltuk a másik papára bízni a fiúkat. Mire hazaértünk egy teljes flakon domestossal lemosták az egyik lakkozott szekrényt. Persze dörzsi szivaccsal. Olyan foltos lett, hogy csak egy festés segített rajta. A nagyszülői pesztrát innentől kilőttük. Persze egy vita hevében egymásra célozva összetörtek már egy csillárt nálam is. Szóval az én fiaim termékenyek...
2013. febr. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
49%

Kisfiam nemsokára 4,5 éves, Ő is egy kis terrorista.

A nappaliban minden fal össze van firkálva, rendszeresen kiesik a kezéből a pohár és a tányér, bármilyen játékot képes tönkretenni 1 perc alatt. A drágán megvett hidegpárásítót is tönkretette. A szövetes kanapét rózsaszín és piros filccel kidekorálta.

2013. febr. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
81%

Anyukák ezt a falfirkálást nem értem. Ti nem szoltok rá , nem büntetitek a falfirkálást? Ez nálatok lehetséges?


nálunk is lányom egyetlen egyszer elindult a falon ceruzával, kb 1,5 évesen, de ekkor elpakoltam az összes írószert elöle, és megmondtam, hogy soha többet nem írhat oda. Igazából esélye sincs mert csak akkor kap ceruzát ha asztalhoz ül.

Ha a tv-t össze karcolná akkor tuti hónapokig nem nézhetne tv-t. A dvd-t karcolta meg kettöt is ekkor közöltem vele hogy nem nézhetö, és soha többet ne nyuljon dvd-hez. Azóta ha olyan ovatósan nyul hozzá, nem dugdossa be sehova sem. De nagyon ritkán van elötte dvd, mert ezek fontosak, nem játszani vannak.


Szóval szerintem amiket itt leírtok rengeteg dolog nevelési kérdés. Persze van természet ezekben a kisfiukban, de hogy a szeleburdi természetükkel boldoguljanak segítenetek kellene nekik. Pl ha állandóan kiesik a kezéböl a tányér akkor vegyetek nagyon olcsó tányérokat amiket minden alkalommal ö tehet az asztalra, rakodhat el. ha ezekböl eltörik valami nem baj, de megtanulja, hogy hogyan is kell bánni a törékeny dolgokkal.

Lányom a minap locsolni akart és kiöntött rengeteg vizet a nappaliban. Addig nem játszhatott velünl, nem jöhetett velünk a gyerekszobába, míg fel nem törölte(persze elég volt elkezdenie én meg a nagyrészét megcsináltam), kb 10 perc visítás volt mire neki állt a törlésnek, de azóta ha locsolni akar jön, hogy segítsek neki. és így együtt locsolunk meg mindent. ö hozza a vizet és nagy virágokat ö locsolhatja.


Lányom iszonyat hisztis, de ilyen dolgokban megpróbálok neki segíteni, megmutatni, hogy is kell boldogulni.

2013. febr. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 6 éves. Ennyire nem nyomja keményen, de amihez hozzányúl, az biztosan tönkremegy. Játékok, apró használati tárgyak, minden. Az öccse zenélőjéhez már nem nyúlhat, 3x tette tönkre. Gurulós székeinkből már a 4-et vettük meg, pedig csak 2 éve lakunk itt. Ha ételt szed, a falon köt ki, a pohár mindig kiborul.

Ha valamihez hozzányúl, nem szokott jó vége lenni, pedig nem direkt csinálja.


De legalább társasjáték esetén csak 6-ost tud dobni... Szerintem oda csoportosította az összes szerencséjét.

2013. febr. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
54%

az én fiam is egy törpeterrorista :)

nagyon nagynövésű és rettentő erős, és hát a bajok legfőbb forrása, hogy észben nem tart ott, ahol erőben meg már rég... és amit kigondol, azt képes véghezvinni. Pl 10 hós korában arra mentem be a fürdőszobába, hogy ül a mosdókagylóban és éppen a csapot tépi le a helyéről. kb egy hónappal előtte újíottuk fel a fürdőt, a spéci csaptelep majdnem egy huszas volt... Később meglestem hogyan érhette el: felhúzta magát a kád peremére, végigaraszolt rajta félig fekve-félig mászva-csüngve, aztán bemászott a mosdókagylóba... úgy egyéves kora körül mindenre felmászott, aminek akkora pereme volt, hogy 3 ujjal megtudott kapaszkodni, mert annyi helyre már felfért a térde és a lábujjhegyei.

A rácsoságyát ki kellett hajítani, mert kitördelte a rácsait (tömör fa bútor és nem az illesztések mentek tönkre, hanem magát a faanyagot roppantotta meg minden rúdnál...)

Egyszer felmászott a könyvespolcra a mamánál míg én wc-n voltam a mama meg kiment a konyhába egy percre, arra rohant be, hogy a porcelánfigura gyűjteményének a röppályáját teszteli a kölök.

pelusokat egy mozdulattal tépett ketté, a nővére barbie-babáinak a lábait szintén egy mozdulattal törte ki, a duplo figurkák karjait is csak sikerült neki kiszedni valahogy... leszaggatott egy tömörfa szekrényajtót a konyhában, behorpasztotta a mosogatógép előlapját egy műanyag pohárral, elhajlított egy rakás kanalat és a gipszkarton fal telis-tele van szabályos kis köralakú horpadásokkal: fejkoccanás lenyomatok. A falat csak egy helyen dekorálta ki, de a gyerekszoba szőnyegét+ magát tetőtől talpig egyszer egy nagy kiszerelésű sudokrem egész tartalmával kente be, mivel nem tudta a kupakot lecsavarni, ezért felfeszítette egy kanál nyelével. eltört vagy 5 kukát meg 3 távirányítót is. Ja, meg náluk is van egy megrozzant szegély, ugyan nem parkettáé, hanem az egyik ablak alatt leszigeteltük a falat és annak a szegélyét tépte le és törte el két helyen.

Most így hirtelen ennyi jutott az eszembe, de nem is tudom, volt-e egyáltalán olyan nap egy éskétéves kora között, amikor nem csinált valami disznóságot.

Szerencsére mostmár 3 éves és nem rongál.

2013. febr. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk építőkockával ütik a lapostévét, ha azt hiszik nem látom... A nagyobbik másfél évesen elcsente az okostelefonomat (akkor még nagy szám volt) és leejtette, kijelzőnek annyi. Ülőgarnitúra tele van krém és tintafoltokkal. A falak mindenhol ki vannak dekorálva. Az apjuk is kirúgott egy ablakot labdával, szintén a játék hevében. :)
2013. febr. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
45%

Megnyugodtam,hogy nem csak az én kisfiam ilyen rettentő rossz. Ő az a gyerek,akinek ha a kezébe adnak valamit,annak biztos baja lesz.A fal nálunk is firkás.1 hónapja jártunk úgy,hogy kopogtatott a kutyának,hogy menjen az ajtóhoz és kitört az üveg, jól meg is vágta a kezét.Játékai már alig vannak,de nem azért mert nem veszünk,hanem mert csoda ha 1 napig bírja.A masszív nagy dömperét kettétörte.A vonatok autóknak a kerekei hiányoznak.Nála minden 1 napig ha bírja.Poharak nálunk is törtek.

Dobált már telefont,meg távirányító is,de nem tört el.Szerencsére.

Nem merek vele menni sehova sem,mert elront sajnos mindent:(

2013. febr. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
63%
7-es kisfiú nem semmi :))) jókat nevettem, bár lehet élesben nem volt ennyire vicces. 5-nek: egyrészt nem rossz, ha van lehetőséged a gyerek nyomában lenni egész nap. Kettővel már egy kicsit izgalmasabb ám, meg úgy is, ha a háztartással is haladnond kell. Illetve szerencsés lehetsz, hogy a kislányod tényleg soha többé nem csinál vmit, amire te azt mondtad :). Nálunk kb az van biztonságban, ami a plafonon lóg. Gyerekzáras fiók, ajtó? plusz izgalom nekik :)) Ès olyan jellem mindkettő, hogy a saját kàrán akarja megtanulni, megtapasztalni. Kíváncsi lennék a "nevelésedre". Szoktak büntit kapni, de nem hónapokig... ez nálam már más kategória. A lányom pl addig piszkálta a kandallót, amíg meg nem égett a keze. Akkor épp ott is álltam mellette... azóta nem kell elcipelni, ezredszer is elmagyaràzni. A falfirkáról meg annyit, hogy pár évenként amúgy is szoktunk festeni. Aki meg ezt megszólja, annak nem kell hozzánk jönni. Ja és az étkezőnkön páran sokkot kaptak, mert a megkezdett gyerekrajzot a falon apa folytatta. Na meg a kanapét is ki lehet (kell is sztem) tisztítani, vagy áthuzatolni időnként. 8. voltam megint.
2013. febr. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!