Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kétévesem igen csúnyán viselke...

Kétévesem igen csúnyán viselkedik velem. Másnál is volt ilyen?

Figyelt kérdés

Sokszor olyanokat mond, hogy csúnya vagy. Mindezt már akkor is, ha valami nem úgy van, ahogy szeretné. De tényleg bagatell dolgoknál is. Üt, ver, odacsap nekem. Ez még belefér a dackorszakba, vagy ez több annál?

Másnál is volt ilyen? ki hogy kezelte?

Ha hozzábújok, ellök, és mondja, hogy csúnya vagy. A puszimat nem kéri, és nem is ad.


2016. okt. 23. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt ilyen. A dackorszak kimerült abban hogy nem-et mondott mindenre és ha valamit nem akart akkor nekiállt hisztizni a földön.

Jár esetleg bölcsibe? Nem lehet hogy ott eltanulja ezt valakitől? Olyan mintha mérges lenne rád és azért csinálná.

Nálunk akkor volt ilyen amikor megszületett a testvér. Akkor beszélt velem szemtelenül. De szerencsére következetesen 2hét alatt túllendült ezen a viselkedésen.

2016. okt. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én kislányom nem csinál ilyeneket. Igaz még csinálhat 2hónap mulva tölti csak a 2-t.:)

Az lányom inkább túlszeret/get mindenkit:) pusziszkodik, ölelget, nyalogat:) bújik..


De dackorszak van nálunk is! Hiszti, földhözvágja magát, olyankor mindenre nem a válasz és olyankor semmi nem jó. Dacolás közben van olyan, h engem is megüt.

De alapvetően nem ez a jellemző!

2016. okt. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Aj-aj, az enyém 3 múlt és még mindig tart! Még jó hogy van egy bátyja aki azért mond szépeket is nekem - bár vele is átéltük ugyanezt. Csinál majd még cifrábbakat is! Kitartás!
2016. okt. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Köszi, megnyugtattál kicsit, azt hittem/hiszem, hogy én rontok el valamit.
2016. okt. 23. 21:20
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem meg nem fér bele, hogy a gyerekem megüssön.
2016. okt. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De akkor mi lehet a gond?
2016. okt. 23. 22:32
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én semmilyen fizikai bántalmazást nem engedtem és nem is engedek egyiknek sem. Volt, hogy bepróbálkoztak, de nagyon szigorúan és határozottan felléptem. Úgy, hogy érezzék, itt nincs tovább. (tekintettel, hangerővel, határozottsággal és elkaptam a kezét, egy darabig kicsit erősebben fogtam, hogy megértse a nemet)

Nagyon fontos, hogy érezze a határokat, mert ez ad neki biztonságot is. Azzal, hogy "csúnya vagy" nem törődnék különösebben, csak ráerősítenék, hogy "elhiszem, hogy ez most rosszul esik neked stb".

Ha éppen mérgelődik, akkor nem kell hozzábújni, puszit kérni. Akkor kell, ha jó pillanatok vannak. Akkor sem neked kell követelni tőle, hanem adni neki inkább.

2016. okt. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!