Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezditek a szobatisztas...

Hogyan kezditek a szobatisztaságra nevelést? Mikor teszitek bilire? Elöször csak 1x naponta? Késöbb már mikor belecsinál :-) akkor hányszor teszitek rá?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 27. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:
19%
Nincs még tapasztalatom, de én addig nem fog WC-re ültetni amíg ő nem akar odaülni, kíváncsiságból, utánzásból. Nem fogom bilin trónoltatni csak hogy szokja.
2010. ápr. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
fog=fogom
2010. ápr. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
1,5 éves volt a fiam mikor megpróbáltuk. Nyár volt és nem adtam rá kisgatyát. Mondtam neki pisiljen a bilibe. Értette szegénykém mit kellene csinálni, de mire odaért a bilihez mindig végigpisilte a fél lakást. Akkor rájöttem, hogy nem tudja még szabályozni, és nem erőltettem. Aztán pár hónap múlva elkezdte viccből lepisilni a teraszról anyukám virágait:) A nagydolog nehezebben ment, nem akart csak pelenkába. Aztán egyszer az oviba be akart menni játszani és egy óvónéni azt mondta neki a kapuban, hogy ide pelenkába nem lehet bemenni. 3 nap alatt szobatiszta lett:)
2010. ápr. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én kezdetben csak ébredés után tettem bilire, ha hajlandó volt ráülni. Napközben otthon pár órára egyszerűen levettem róla a pelenkát és bugyit adtam rá, elmagyaráztam neki hová kéne pisilni. Ha 1 héten át semmi eredmény, vissza a pelus, pár hét múlva újra próbáltuk. Mikor egyre többször belepisilt a bilibe növeltem a pelus nélküli időt. Majd otthon egész nap pelus nélkül volt. Mikor már otthon egész jól ment neki, akkor próbálkoztam hogy ha elmegyünk akkor sem adok rá. (persze mindig volt nálam csere ruha)
2010. ápr. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A lanyom 2 eves, pont most probalkozunk. 2 hettel ezelottig a bilizese kimerult annyiban, hogy 2-3 masodpercre rault es mar pattant is fel. 1 hete aztan sikerult belepisilni, persze nagyon megdicsertuk. :) Azota minden nap, mondja, hogy pisil a bilibe. Reggel mar csak bugyikat veszunk, van, hogy 2 percenkent csucsul a bilire. Ha mar 1 cseppet kipresel magabol, tok boldog. A kaki az mas dolog, siman belekakil a bugyijaba. :( De en igy is elegedett vagyok, lassan majdcsak megszokja, megtanulja. Nem eroltetem. Ha baleset tortenik, atoltoztetem es kesz.
2010. ápr. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi.Akkor igy probálom majd.21hos a fiam és jönnek a jóidök ezért elkezdjük a probálokozást:)
2010. ápr. 28. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!