Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a kisgyerek szívesen jár...

Ha a kisgyerek szívesen jár óvodába, sokat mesél róla, akkor ugye ez azt jelenti, hogy ott nem történik vele semmi "negatív"?

Figyelt kérdés

Unokaöcsém 4 éves, nagyon eleven, vidám fiúcska. Jó fiú, szót fogad, de az oviban vannak "rossz fiúk" akik könnyen befolyásolják őt. Magától nem csinál rosszat, de az ő hatásukra igen. Volt, hogy törött szemüveggel, monoklival a szemén jött haza. Annyira féltettem, hogy biztos megverték. De azt mondta, hogy elesett..... Szerintetek elmesélné, ha tényleg megverték volna? Nem tudom, biztos csak velem van a baj, tesómék nem aggódnak érte annyira, mint én :) (úristen, mi lesz a saját lányommal, ha oviba jár majd....) Mondjuk azt egyszer mondta, hogy sarokba állították, mert verekedett. De nem látszik rajta, hogy ez megviselte volna. Néha mesél a "gonosz" nagycsoportosokról, B-ről aki mindig a kislányok hátát üti, meg ilyen, számomra kicsit furcsa esetekről.

Ennyi idősen ugye még nem tudják "leplezni" ha valami baj van?


2010. ápr. 27. 15:35
 1/2 anonim ***** válasza:
75%

Itt a szülők (és egyéb rokonok) közül csak én emlékszem rá, milyen volt oviba járni? Mi is balhéztunk néha egymással az oviban, de már 10 perc múlva nem is foglalkoztunk vele.

Ha egy gyereket negatív dolgok érnek, az meglátszik rajta. Ne problémázz annyit, mert a saját gyerekednek ezzel tényleg meg fogod nehezíteni az életét, ugyanis nagyon megérzik az ilyen hozzáállást, és ők is átveszik.

2010. ápr. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, biztos igazad van :) És tényleg nem emlékszem, milyen volt óvodában.....Csak azt tudom, hogy szerettem járni.
2010. ápr. 27. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!