Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 évesnek mit lehet venni, ha...

6 évesnek mit lehet venni, ha már szinte mindene megvan és kb.10 ezer forintot szánunk rá?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz helyzetben vagyunk, 2 gyerekünk van és a 6 évesünknek eszméletlen sok játéka van. Tele a padlás is, néha cserélgetjük, de már az agyamra megy ez a kötelező játék vásárlás szülinapkor, karácsonykor, névnapkor stb.

Tudom, hogy eltúloztuk mi is és a család is, de első gyereknél ez ma már nagyon gyakori. Tavaly is kapott egy interaktív kutyát 20 ezerért, hát kb. 1 hét után a sarokban végezte. Nézelődtünk sok helyen, de vagy bóvlit árulnak, vagy olyan pofátlanul drágán játékot, hogy nem vagyok hajlandó pl. egy jobb minőségű, felszerelt babaházért 30 ezret kifizetni.

Amire szüksége lenne leginkább, az ruhafélék, cipő, iskolatáska (jövőre kezdi a sulit), esetleg februárra egy farsangi jelmez (az is horror összeg), esetleg íróasztal székkel, lámpával, ezek is nagyon drágák, de tudom, hogy 6 évesnek játék az igazi ajándék, nem ezek a praktikus dolgok. Csak a pénztárcánk sem feneketlen, szóval eléggé meg vagyunk lőve, mit is vegyünk, aminek igazán örülne.



2016. nov. 18. 21:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
42%
Nálunk 8 éves kislány van, de 2 éve már mindig van Lego Friends a fa alatt. Minél nagyobb annál tovább tart kirakni, aztán lehet velük szerepjátékozni, sok modern, csajos témájú van, pl mi imádjuk a turnébuszt, ha azzal játszunk kapcsolunk zenét, mintha tényleg buliznának a babák. Ami még nyerő nálunk, az a különböző kreatív játékok, mint festékszóró gép, kifesthető táska, karkötőkészítő, gyöngyfűző. Ruha is mindig kerül a fa alá, mert imádja a divatot, de szerintem csalódott lenne, ha nem lenne mellette egy kis játék. Karácsonyra egyébként pocit drágább ruhát kap, általában Zara, Reserved, vagy Disney. Ami még jó ötlet szerintem ezek a doglalkoztató "munkafüzetek", sokáig leköti a gyereket, vannak benne feladatok, kifestők, ragasztgatós részek, matricák.
2016. nov. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
76%
Valami élményt Neki? Tropicarium, cirkusz ilyesmire gondoltam, ahol nem volt még és tetszene Neki.
2016. nov. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Egy jó másfél éve a megúnt játékokat közösen elvaterázzuk. A 7 éves fiam segít a hátteret beállítani a fotózáshoz, együtt ügyködünk...

A befolyt pénzből együtt vaterázunk más megkívánt játékot, vagy a jétékboltban, vagy a jétékbizományiban választ szülinapra, névnapra valamit a befolyt összegből.


Én is eluntam, hogy a hatvanadik plüss után még egy hatvanegyediket is megvetetett magának, de csak az újakat babusgatja. Megegyeztünk, hogy a régieket vagy odaadjuk olyan gyerekeknek, akinek a szülei nem tudnak játékot venni a gyereknek, vagy elvaterázzuk, és az árából tudunk új játékot venni.

Egyelőre még az adományozás szintjét nem érte el a kis lelke, úgyhogy a vaterázásban maradtunk.

2016. nov. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok jó tanácsot, kedvesek vagytok :)
2016. nov. 23. 21:39
 15/15 anonim ***** válasza:
csak tízezret szántok rá? tízezerért semmit
2016. nov. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!