Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A férjem állandóan édességgel...

A férjem állandóan édességgel eteti a 3 éves gyermekünket. Mi lehet ebből?

Figyelt kérdés

Mostanra ott tartunk, hogy a gyerek kizárólag az oviban eszik normális ételt, ha az apja otthon van, csak édeset kap. (süti,palacsinta,csoki,nutellás kenyér). Én hiába főzök, abból nem eszik, maximum 1-2 falatot. Hiába beszéltem a férjemmel többször, meghallgat , aztán ugyanúgy folytatja tovább. Félek, hogy nagy baj lesz ebből, nemcsak a fogai miatt,hanem hogy cukros lesz, vagy akármi.

+ még a chips, ami amúgy is gáz....

Hogyan győztem meg?


2016. nov. 27. 09:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Elhízás, cukorbetegség, és minden velejárója. Állítsd le a férjedet!
2016. nov. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy állítsam le, mert már elég sokat beszéltem neki a következményeiről. Szerinte cukorbeteg nem ettől lesz a gyerek, hanem genetikai hajlam kell hozzá.

Elhízni meg nem fog mert nagyon sokat mozog.

Mondjuk tényleg egész nap pörög a sok cukortól... Már nagyon ki vagyok, a válást is fontolóra vettem.

2016. nov. 27. 09:23
 3/22 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem az az igazi probléma hogy ennyit sem vagytok képesek megbeszélni. A cukorbetegségnek nem az elfogyasztott édességgel arànyosan nő az esélye. Ez ostobasàg. Valóban nagy egészségügyi hàtrànyai vannak de nem ez,maximum ok okozati összefüggésben a túl sok cukor fogyasztàs következmélyeivel.

Pl fogszuvasodàs, cukorfüggőség(anélkül a gyerek belassul fàradt stb, ez olyan neki,mint egy energia ital), a szervezete sem kapja meg a megfelelő tàpanyagokat,mert eltelik a cukorral ìgy tönkremegy a jelzőrendszer,hogy mire lenne szüksége, elhìzàs, nem fog mindig ennyit mozogni,de az édesség mennyisége àllandó marad, (az elhìzàs viszont emelei a cukorbetegség kockàzatàt).

Mindez a későbbiekben fog jelentkezni majd kisikolàs kortól(lukas fogak előbb). Majd nem bìrja a mozgàst, elzsìrosodnak az erei, nagy eséllyes pàlyàzik30 év körül egy szìvinfarktusra stb...

Ez néhàny szempontból rosszabb,mintha verné a férjed.

2016. nov. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem normalis. Amit tennek, beavatnam avedonot vagy haziorvost, hogy beszeljen a ferjeddel, hatha a szakemberre hallgat.
2016. nov. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
23%
Elozohoz meg : lehet ez megsem jo otlet, mert kimehet a gyermekvedelem, hogy artotok az egeszsegenek.
2016. nov. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Úgy általában véve kéne elbeszélgetned a férjeddel arról, hogy a szülőknek muszáj egy követ fújniuk. Főleg a gyerek előtt.


Bizony, akkor is elhízhat a kicsi ennyi cukortól, ha amúgy mozog, a kis tejfogak pedig nagyon el tudnak romlani, fogváltáskor esetleg elve rosszabb lesz a csontfog (azt mondják).


Anyóspajtás nem lenne ebben szövetségesed?

2016. nov. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Eleg szomoru es elkeserito, ha egy szulo a sajat gyereke ellensege:(

Szerintem te mar kerdeztel errol. Azt gondolna az ember, hogy egy ertelmes szulo felfogja a tetteinek sulyat...

2016. nov. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha rohadt fogakkal mosolyog akkor eszbe kap ...
2016. nov. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Andi80018 ***** válasza:
62%
Na. Akkor most vidd el a gyereket fogorvoshoz, mert tuti, van már szuvas foga. A fiam 5 éves, ő is viszonylag sok édeset evett, persze volt fogmosás, de nem annyira alaposan, meg az mindegy is, mert a fogromlás azzal sem állítható meg. Most öt éves, vagy egy foga, amit be sem tömnek, mozog, és három szuvas volt, most csináltattuk meg neki.Vigyázni kell, mert sajnos amiben nem is gondolnád, abban is van cukor, hogy már a kicsik is függők legyenek, állítom. Miért ad neki amúgy szemét kaját otthon, mi a magyarázat?
2016. nov. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Andi80018 ***** válasza:
62%
Ha visszafordíthatnám az időt, biztos sokkal jobban figyelnék az étkezésére, mert nagyon megijedtünk, hogy ennyi rossz foga van a gyereknek. Főleg ha a fogak között nincs távolság egyáltalán, akkor ott gyorsan szuvasodik, nagyon kell vigyázni! Talán cukor beteg nem lesz, de nem jó a vércukorral játszani, bepörgetni a szervezetét. A fogakkal azért is vigyázni kell, mert ha akár egy fogát is elveszíti a tejfogakból, akkor fogszabályzóra lesz szüksége, a fogorvos mondta nekünk is. Férjednek mondhatod azt is, hogy ha nem akarja magát költségekbe verni és szenvedtetni a gyerekét, akkor gyorsan hagyja abba az édességeket.
2016. nov. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!