Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A férjem állandóan édességgel...

A férjem állandóan édességgel eteti a 3 éves gyermekünket. Mi lehet ebből?

Figyelt kérdés

Mostanra ott tartunk, hogy a gyerek kizárólag az oviban eszik normális ételt, ha az apja otthon van, csak édeset kap. (süti,palacsinta,csoki,nutellás kenyér). Én hiába főzök, abból nem eszik, maximum 1-2 falatot. Hiába beszéltem a férjemmel többször, meghallgat , aztán ugyanúgy folytatja tovább. Félek, hogy nagy baj lesz ebből, nemcsak a fogai miatt,hanem hogy cukros lesz, vagy akármi.

+ még a chips, ami amúgy is gáz....

Hogyan győztem meg?


2016. nov. 27. 09:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nem csak az a gáz, hogy túl sok cukrot eszik, ami tönkreteszi a fogait és elhízáshoz vezethet (meg az azzal járó egyéb betegségekhez), hanem az is, hogy mást nem eszik. A palacsintában meg nutellás kenyérben nincs semmi, amire a szervezetnek szüksége van. Így a fejlődéshez szükséges vitaminokat és nyomelemeket nem kapja meg a szervezet, és súlyos hiánybetegségek alakulhatnak ki.
2016. nov. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Nincs magyarázat, hogy miért eteti szeméttel, csak úgy. Ő is nagyon édesszájú, rengeteg édességet fogyaszt. Nem kövér egyáltalán, inkább vékonyabb alkat. Bár rossz foga tuti van. Azt adja a gyereknek amit ő is szeret. Azt vallja,ma már minden tele van méreggel, szóval tök mindegy mit eszünk. De én nem akarom hogy beteg legyen a gyerekem. Nagyon durván hangzik, hogy emiatt szóljak a gyermekvédelmiseknek, de lehet hogy megteszem ha nem lesz változás. Ő ezt nem veszi komolyan, szerinte túlhisztizem a dolgot.
2016. nov. 27. 12:19
 13/22 Andi80018 ***** válasza:
83%
Aha. Attól függetlenül, hogy nem kövér, lehetnek egészségügyi gondjai, ha nem most, később, de mindegy, mert ő már felnőtt, használhatja kukának a szervezetét, de a piciét nem! Az tanácsolom, légy nagyon karakán, egyszerűen dobálj ki minden szart otthonról. Gondolom ő veszi ezeket. Amint megveszi, te kidobod. Menj bele vele vitába, a végsőkig. Nehéz lesz, de muszáj, mert nem fog leállni. Semmi ilyen hulladék kaja ne legyen otthon. A gyerek kaphat édességet, max egy kis túró rudit, kizárólag a normális kaja elfogyasztása után. A megvonás sem jó, mert akkor azt érzi, ez tiltott dolog, jobban akarja majd. Nálunk is ez volt, sokáig nem akart enni a gyerek normális kaját, de rá lett szoktatva, hogy csak főtt kaja, vagy más értelmes étel után kaphat kis desszertet. Keményen kell bánni a paliddal, ne hagyd rá.
2016. nov. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Andi80018 ***** válasza:
100%
Ja és vidd el a gyereket fogorvoshoz, mert lehet nem érzi, de már lehet szuvas foga.
2016. nov. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

A gyermekvedelnisnek akarsz szolni, mert az apuka csokit ad a gyereknek??? Na, ne mar!!!

Tudod mikor szoktak oda fordulni? Ha esetleg verne, bantalmazna benneteket, rosszak lennenek az eletkorulmenyek stb.

Na, de egy kis csoki es chips evesert?

2016. nov. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Andi80018 ***** válasza:
52%
Érdekes, de a lepontozóktól nem nagyon látok használható tanácsot...
2016. nov. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ez a lepontozás nagyon divat mostanában... Egy kérdés kedves kérdező. Miért van otthon olyan sok csoki, chips, süti és egyéb édesség? Én amikor fogyni akarok egyszerűen nem veszek meg ilyen dolgokat és meg van oldva. Ha a férjed veszi meg, akkor meg tedd el előle. Mond neki, hogy elfogyott. Próbáld meg mindkettőjüket átszoktatni az egészségesebb nasikra. Pl. gyümölcs, vagy a gyerkőccel együtt süssetek sütiket teljes kiörlésü lisztből és xilitből. Én ilyeneket sütök és a férjem a sima fehér cukros sütiket már nem igazán szereti, annyira megszokta az ízét.
2016. nov. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Természetesen ő veszi, de sütöget is. Nagy édesség rajongó,akár tortát is süt, ha olyanja van. Én már rá sem bírok nézni az édességre... Azt meg csak nem teszem már, hogy süt valamit, én meg kidobom.
2016. nov. 27. 17:47
 19/22 A kérdező kommentje:
Persze a gyermekvédelem az túlzás, csak már olyan kétségbeesett vagyok hogy hülyeséget beszélek..
2016. nov. 27. 17:49
 20/22 anonim ***** válasza:
Gyenge vagy. A te hozzaallasod is rossz. A ferjed meg buta, mint a tok.
2016. nov. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!