Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek volt már skarlátos a...

Akinek volt már skarlátos a gyereke leírná hogy hogy zajlott le náluk?

Figyelt kérdés
2016. dec. 8. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem még nem volt beteg, de emlékszem testvérem skarlatjara. Piros kiutesek, láz és torokfajas. Neki gyenge volt, alig volt kiütéses. Mintha egy megfazas lett volna kis lázzal. Nyűgös volt, de jól viselte. 3 éves volt. Egy hét alatt elmúlt, persze orvos kezelte.


Unokatestvérem gyereke másfél évesen kapta el játszótéren. Neki sem volt olyan sok kiütése, viszont nagyon durva láza lett, mentő vitte el, 41 fokkal érkeztek be a kórházba. Semmi nem vitte le a lázat. Bent viszont nagyon jól kezelték, gondolom, erősebb gyógyszereket is kapott. Onnan már hamar gyógyult.

Remélem, segítettem. Gyógyulást!

2016. dec. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
En arra emlekszem, amikor nekem volt :) Keves kiutes, annyira nem magas laz. Vegig agyban kellett lennem. Kulonosebben nem ereztem rosszul magam. Mindig is utaltam beteg lenni, ugyh a fekvest nehezen viseltem. A doki jott minden nap es adott injekciot. Azt is nehezen viseltem. Kb 5-6 eves lehettem. Tesomnak tobb kiutoese volt es magasabb laza, de mindkettonknel 1 het alatt elmult.
2016. dec. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hasán lett először pici majd nagy foltokban piros a bőre. majd az egész teste. láz, torokfájás. egymás után 3x kapta el.pont mütötték volna de így sokáig elhúzodott.
2016. dec. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Láz és hányással kezdődött, másnap piros torok és málnanyelv, harmadik nap kiütés az egész testén. Antibiotikumot kapott, egy-két nap alatt elmúltak a tünetek.

A testvérének néhány héttel korábban volt hányás és torokfájás, láz nélkül, piros torokkal és málnanyelvvel. Ezt is ugyanaz a kórokozó okozza, de nála láz és kiütés nem volt. Úgy tudom, ezt nem hívják skarlátnak, csak ha kiütések is vannak.

2016. dec. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Málna nyelv,kiütés láz,piross torok antibiotikumot kapott rá és elmult pár nap alatt.
2016. dec. 9. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!