Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dorgálás után meg kéne vígaszt...

Dorgálás után meg kéne vígasztalni vagy hogy kell dackorszakost nevelni?

Figyelt kérdés

Alapvetően minden mindig harmoniában van nem jellemzőek az indulatok egyik oldalrol sem.

De ma pont karácsonykor miért is ne, nem bírtam hogy nem hallgat rám, szoltam ezerszer, hogy hagyjon mosogatni vegyen fel papucsot ne álljon a vízbe, menjen játszani hagyjon stb, de mivel nem tágitott, nyúlkál a mosogatoba stb,dühömben bevittem a szobájába és lendülettel tettem az ágyába ágyneműbe.

Erre neki áll magában szomoruan sírni(nem hiszti volt)


Most ha vigasztalgatom ilyenkor akkor nem bizonytalanodik el abban hogy bízhat bennem hogy tudom mi helyes, mi nem, hanem egy labilis anyát lát? Vagy azt tanulja ebből hogy szeretettel megenyhül majd a világ a nagybetűs életben?

Szoval ma nem vigasztaltam mert hàl ég rövid ideig tartott es elkezdett játszani


De igazábol nem tudom hogyan lehet jol reagálni.

Elvégre nem kavarnám meg azzal ha dorgálom utána meg sajnálom őt?


2016. dec. 25. 00:11
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Mosogatás közben ezerszer elmondtam hogy haggyon, játszon a szobájában vagy

bármi. Ehelyezz zokniban tapickol a vizben.megint szoltam.aztán legurigázta a papirtörlőt.megint szoltam.aztán nyulkál a mosogatoba.


Igazábol azt használná ki ilyenkor hogy nem tudok mozdulni.elmegy a határokig.minden nem szabad dolgot csinál.ezert irtam hogy dackorszak van, ez ilyen.

Aztán elszakadt a cérnám.

2016. dec. 25. 13:37
 12/21 anonim ***** válasza:
Normális gyerek ilyen, jobban jársz, ha akkor mosogatsz, amikor alszik. Gondolom, annál már nagyobb, hogy járokába tedd, annál viszont kisebb, hogy eljátsszon egyedül is.
2016. dec. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Pontosan tudja amikor mosogatok nem érek rá.ezért is csinálta.



A gyermekkel élünk együtt olyan nincs ne mosogathassak a saját lakásban.ezen kivül ott a pisilés fürdes ezer másik dolog.

2016. dec. 25. 14:49
 14/21 anonim ***** válasza:
69%

Nem mindegy hogy mondod neki.

"Pista! Mondtam már hogy hagyjál! Nem érek rá! Játsszál!" Vagy leguggolsz mellé és "Pistikém.. anyának most muszáj elmosogatnia, mert itt ez a sok koszos tányér és ha nem mosogatom el, nincs miből ennünk. Gyere, idehozunk egy széket meg az egyik kis könyvedet és míg én mosogatok te meséld el nekem milyen állatok vannak a könyvedben." De ez csak egy példa, a nyugodt hangnem és a figyelem elterelés csodákra képes.

A konkrét esetben én így utólag ölbe venném és elmondanám hogy miért lettem ideges, miért muszáj a házimunkát megcsinálnom és hogy minél hamarabb végzek, annál hamarabb érek rá.

Lehet hogy szimplán segíteni akart, az enyém abban a korban van hogy mindenben utánoz.

2016. dec. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Pontosan tudja hogy mosogatni akarok. Felesleges magyarázni szerintem mert pont azért csinálja

Vagy pl amikor csomagokkal vagyok tele pl autobol mennénk be a házba, direkt megáll es nem jön, mert tudja hogy ugy sem tudok mit csinàlni csak könyörögni, mert tele a kezem.


Okos es kihasználja anya tehetetlen pillanatait.

Ilyeneken nincs mit magyarázni.

Direkt csinálja rafkoskodik

2016. dec. 25. 16:10
 16/21 A kérdező kommentje:
Szélsőséges példa csak hogy érthetőbb legyen pl le akarsz ülni es poénbol kihuzzák alolad a széket.szerintem nincs mit magyarázni azon hogy neked fontos leülni
2016. dec. 25. 16:13
 17/21 A kérdező kommentje:

Amugy a vonatoknál pl magyaráztam hogy tisztes távolságot kell tartani.akkor is sírás volt.


hogy vigasztaljam vagy ne olyanért, amit vagy amiből nem engedek azt nem tudom.

2016. dec. 25. 16:23
 18/21 anonim ***** válasza:
Ő egy gyerek, mást gondol a világról, mint te. Kicsit gyerekfejjel kellene gondolkodnod, ha le tudnád kötni mosogatás közben, mert hagynád játszani a vízzel, mindkettőtöknek könnyebb lenne.
2016. dec. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Egyszer agyon akarod fejleszteni ezt a gyereket, maskor meg a minimalis turelmed sincs meg hozza.

Meg kellene talalnod az arany kozeputat!

2016. dec. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
16%
Az egyik kisfiam (4 éves) nagyon érzékeny lelkű. Ha nagy ritkán leszidom (elég jó kisfiú, ritkán van ilyen helyzet), elsírja magát. Én bizony megvigasztalom ilyenkor, sőt, ha úgy érzem, túlzásba estem, bocsánatot is kérek. Szerintem ettől nem fog gyengének tartani, nem fogja azt hinni, hogy szabad rosszalkodni, vagy máskor nem fogom ilyenért leszidni. Viszont így érzi, hogy szeretem, és jó példát mutatok neki - ha megbántunk valakit, attól bocsánatot lehet kérni, még akkor is, ha szerintünk nekünk van igazunk.
2016. dec. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!