Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem emelhetek nagyobb súlyt,...

Nem emelhetek nagyobb súlyt, hogyan viseli ezt egy kisgyerek?

Figyelt kérdés
Betegség miatt, kb. 8 kilónál nagyobb súlyt nem emelhetek fel. Negértik a gyerekek, hogy az aoja,nagyszülők felveszik, csak én, az anyja nem tehetem ezt meg?
2016. dec. 30. 09:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Na az enyéim nagyon rosszul viselték, amikor a terhességem közepe után nem emelhettem igazán. A középső akkor volt kettő,őt még gyakran felvettem a 7 hónapban is, de a 4 évest már nyilván nem. Aztán az egyik esti fürdetésnél a nagyobb még a kádban volt, a kicsi már nem. A párom meg lement az emeletről. Én meg már akármikor szülhettem. Ennek ellenére kiemeltem a 4 évest a kádból. Másnap reggelre meglett a baba.
2016. dec. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
50%

Ugyan anyuka még nem vagyok,de egy olyan ovi-bölcsiben dolgozom ahol 1 évesen vesszük fel a gyerekeket és 5 éves korukig maradnak. Így írom le a gondolataim:

Ha a gyermek elejtől fogva arra van tanítva és szoktatva,hogy csak segítessz neki de nem hozod-viszed, akkor nem lesz belőle gond. Az elején,amíg még nem tud járni/nem biztosan addig még nincs 8 kiló, gond nélkül felemelheted. Utána viszont,sokat gugolj,térdelj le hozzá és mondd el,hogy "anya kicsim nem tud felvenni,tudod fáj a nyaka,aucsi van neki ott" vagy hasonlókat. Ha ezt következetesen mindig elmagyarázod neki,meg kell,hogy tanulja. Ettől függetlenül mindig próbálkozni fog,de nyarvogni kevésbé,mert tudja,hogy nem ér el vele semmit. És olyankor ahogy. Atöbbiek is írták, ülj le hozzá,vedd az öledbe és ezt sokszor ajánld föl neki "gyere helyette ülj az ölembe,lovacskázzunk" vagy " kicsim nem tudlak felvenni, tudod ezért vettük ezt a szuper kismotort,hogy azzal furikázz,ha elfáradt a lábod a sétában"


Nekem az a tapasztalatom,hogy már 2 éves kortól szuperokosak és megértik amit mondassz. Az empátia ekörül kezd el kialakulni,még a szociális fejlődésének is jót tehet egy ilyen "kihívás".

Szerintem a következetesség az egyetlen,amire hagyatkozni tudsz. Ha nem tudod megemelni,hát nem. Hozzá kell,higy szokjon.

2017. jan. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Az elején,amíg még nem tud járni/nem biztosan addig még nincs 8 kiló, gond nélkül felemelheted"


Ez aranyos volt. 16 hónaposom még nem jár önállóan és már 1 éve 8 kiló fölött van...

2017. jan. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!