Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők, miért van az, hogy...

Szülők, miért van az, hogy nektek a kisebb gyerek fontosabb, mint a nagyobb?

Figyelt kérdés
Pláne,ha a kicsi lány.
2017. jan. 11. 07:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez csak a látszat. Ha találkozol egy ilyen anyukával, valószínűleg a picivel fog foglalkozni, mert őt még etetni kell, altatni, babusgatni, ha sír, még nem engedheted el tőled öt méterre, hogy kedvére futkározzon. Így úgy tűnhet, hogy a pici folyton vele a van, a nagy meg "lepasszolva". Plusz a nagy tud várni, a kicsi, ha bömbölni kezd pl pár hónaposan, nem mondhatod, hogy várj tíz percet, míg kirakjuk a nagyobbal a kirakót... Ettől még nem fontosabb a nagy, csak a kicsi (LÁTSZÓLAG), több készenlétet igényel. Ettől még alvásnál, ha apa otthon van, vagy egy sima nyugis időszakban a nagy is ugyanúgy megkapja a közös játékot, programot, a szeretetet pedig mindig. Csak hát nehéz kétfelé szakadni, ez az igazság.
2017. jan. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Na megint egy értelmes kérdés!
2017. jan. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Azoknál akiknél így van, azért lehet talán, mert minél kisebb a gyerek annál aranyosabb elvet követik, ő az új gyerek, érdekesebb emiatt, ráadásul a kisebbnek jobban szüksége van az anyjára, mert kevesebbet tud, nem annyira önálló.

Bizonyos nők (főleg a szeretetéhesek) imádják azt érezni hogy a gyerek maximálisan tőle függ, az ő szeretetére/figyelmére szomjazik stb.

Illetve a lányokat preferáló szülőnek lehet kedvence a kislánya a fiával szemben vagy épp fordítva.

Mindenesetre nem jó ez a hozzáállás, és a gyerekek szívják meg. Valamint a testvéri kapcsolatot is alááshatja.

2017. jan. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nekem két lányom van. Nem fontosabb a kicsi, sőt a nagy sem. Annyi a különbség, hogy látszólag többet foglalkozom a kicsivel. Pl. nagy egyedül fürdik, kicsit fürdetem, öltözködés, evés ugyanez. A kicsit jobban féltem pl esésektől, betegségektől, mert ő még nem tudja elmondani, hogy hol fáj.
2017. jan. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
nem fontosabb a kisebb, de ő még nem tudja ellátni magát ellentétben a naggyal aki teljesen önálló. nyilván ok időt elvesz a kicsinek az etetése, pelenkázása, öltöztetése, stb, de a nagy germekem okos, ügyes, felfogja és nem hisztizik ezen. gondolom te első gyerek vagy és így fróbálod felhívni magadra a figyelmet
2017. jan. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!