Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet megtanítani egy...

Hogyan lehet megtanítani egy 4 évesnek hogy szépen bánjon az állatokkal?

Figyelt kérdés
Ikerlányokról van szó. A pár egyik tagja szépen bánik velük a másik szörnyen.Nagyon sokszor lett mondva neki hogy ne húzd a farkát, ne dobáld a macskát. Üti, dobálja, húzza farkát, lábát. Hónapokig szépen lett mondta, de most már kezd betelni nálam a pohár.
2017. jan. 14. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
pl barnamedvével, krokodillal, királykobrával...
2017. jan. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Egy 4 évesnek már kellene rendelkeznie ennyi értelemmel. Egyik 4 éves sem bánt állatot a rokonságban.
2017. jan. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen. Hónapokig szépen van mondva. Fáj a cicának stb. Az egyik benti kismacska. Már büntetésekkel társítom.
2017. jan. 14. 20:31
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Most ez lehet, hogy barbár módszernek tűnik, de ha nem hajlandó megérteni, hogy mit érez az a szerencsétlen állat, akkor mutasd meg neki. Nyilván nem kell agyonverni, de ha üti, csapj oda neki, és mond, hogy a cicának is ilyen érzés. Ha húzza a lábát, kicsit rángasd meg a karjánál fogva, húzd meg a fülét, stb.
2017. jan. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ezt is próbáltam már mostanában. Bár finoman.

Most azzal próbálkozok, hogy ahányszor bántja a macskát annyiszor nem mehet mamához, dédihez. Tudom erre azt lehet mondani, hogy nekik nincs közük hozzá, de nincs jobb ötletem. Azért ez kicsit szíven üti míg a testvére mehet ő nem.

2017. jan. 14. 20:47
 6/9 anonim válasza:
57%
Gyerekpszichológustól nem tudnál tanácsot kérni? Tudom hogy közhely, és mindenhol ezzel jönnek, de lehet érdemes lenne megpróbálni. Akár az interneten keresztül is ki tudod kérni egy szakértő véleményét, hogy mi a helyes nevelési módszer ebben a helyzetben. Illetve gondolom már rákérdeztél, mit mond miért bántja?
2017. jan. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Lehet még megpróbálom. Pszichológusra nem gondoltam. Remélem nem nevet ki.
2017. jan. 14. 21:31
 8/9 anonim ***** válasza:
62%

Szaksegítség kérése nagyon jó ötlet.

Nem fognak kinevetni!

Sőt, értékelni fogják, hogy időben foglalkozol a problémával - mert most még ugyan határeset, de ideje lenne, hogy belássa, ez nem helyes.

2017. jan. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
32%

el kell vinni onnan a gyereket ha bántja.

Nálunk van cica kutya egyiket sem bántja.

A kutyánál ugy csináltuk hogyha ráütsz vagy hozzá érsz mikor eszik megharap és neked jobban fog fájni. De sajnos volt olyan hogy megcsipte a kutya akkor én vertem rá a kutyára. Ott megtanulta mindkettő kinek hol a határa.

Amikor cicával szokattuk a lányt most 3 eves lesz egyébként ha bántotta vagy akarta bántani elhoztam onnan a gyereket. Akkor üvöltött. Mondtam akkor mehetsz ha nem bántod. Ha még bántotta akkor en vittem el a macskát és én simogattam ami idegesitette. Akkor azt.mondtam ha tudsz szépen bánni vele ide jöhetsz.

Ha elkezdte mondjuk a porszivóval kergetni vagy a plüss rúddal akarta verni a macskát akkor elvettem tőle és kivittem a macskát (mert amúgy kinti állat) ha nagyon hideg volt mint most is és benn volt a cica akkor elvittem a gyerektől.

2017. jan. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!