Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell megtanitani egy...

Hogyan kell megtanitani egy kisgyereket (3,5 EVES LESZ) biciklizni?

Figyelt kérdés
Akartam neki egy futobiciklit,de nem akarta sose kiprobalni,meg csak ra se ülni. Ugyanez volt a rollerrel. Aztan egyszer raült,és azota le se akar szallni. A boltba kiprobalta,lattam,h megy,igy nem azt vettünk neki,hanem egy rendes bicajt. avaly juniusban kapott egy biciklit,de nyaron nem akartuk erőltetni.A pedalozassal van gond. Teljesen jo a meret.Nyaron vegül kapott egy futobiciklit mégis,de most mar jo lenne,ha tudnaa pedálos,kitamasztoson,mert tudom,h tetszene neki,ahogy tudtam a futociklis is fog majd...
2016. ápr. 15. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Meg csak 3,5 lesz! A futobringa nagyszeru dolog, nemsokara igazival fog menni. Ha negativ elmenye lesz az igazi biciklivel, mert pl. Egyszer elesik, akkor biztosan a futobringat valasztja meg egy darabig, aztan eljon az ido, hogy a futobringa kicsi lesz... Nem kell turelmetlennek lenni.
2016. ápr. 16. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy egész nyáron át hiába próbáltam megtanítani a fiamat biciklizni, végül feladtam. Aztán nagycsoportban az oviban az egyik kislány fél nap alatt megtanította. :D Teljesen meg voltam döbbenve mikor mentem érte és két keréken jött velem szembe az udvaron. :D
2016. ápr. 16. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Bocs,de ez nem valasz a kerdesre.

3,5 evesen sztem nem korai a potkerekes biciklizes

2016. ápr. 16. 07:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Triciklitek nincs? Esetleg egy lábbal hajtható kisautó? Ezeken könnyebb megtanulni a pedálozást.

A pótkerekes bicikli pedálja nem mozog, ha tolod a biciklit. Ezt esetleg beállítani, hogy tolás közben forogjon? Így erőkifejtés nélkül gyakorolhatná a mozgást.

Én mindíg csak azt kértem tőle, tolja le azt a lábát, amelyik magasabban van :) de eröltetni semmiképpen nem lehet, mert csak a kedve megy el tőle.

2016. ápr. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A "hepe-hupás" út jutott még eszembe. A pótkerekessel szoktunk úgy járni, hogy a pótkerekek fennakadnak, a hátsó pedig üresben jár a levegőben. Ilyenkor nagyon könnyű tekerni, persze nem halad, de a technikát gyakorolhatja.
2016. ápr. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

a tricikli sajnos mar kicsi neki,de ez a hepes hupas dolog nagyon jo ötlet

mikor megvettük,es szereltük össze,akkor könyvvel felpolcoltuk,de em ert le teljesen a laba,most meg nem tudtam hova tegyem fel,kiprobalom,köszi

2016. ápr. 16. 20:55
 7/8 A kérdező kommentje:
azóta egyszer csak felült,és elindult.probléma megoldva :-)
2016. máj. 14. 06:32
 8/8 anonim válasza:
Látom, hogy probléma megoldva, és a dátum is sokkal előbb van (több évvel), de én úgy tanítanám, hogy vennék neki egy kb 70 cm-es biciklit, ami pedálnélküli, vagy pótkerekes. Utána úgy kéne, hogy rendes biciklin tolod egy kicsit, egyszer elengeded, és futsz utána! ha nem megy neki (nagyon kanyarog) akkor fogd meg.
2016. jún. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!